🤔🔥🦽 mitä yllättävää tapahtuu. Voi kaatua parvekkeen kynnykseen kompastuessaan tai liukastuessaan ja kuolla. Tai voi tulla joku vaarallinen tauti mm. Sy
Koskaan ei tiedä
14
94
Vastaukset
Tai sormi voi hipaista lähetysnappulaa kesken ajatuksen. Vaikka olisi miten varovainen niin kämppäkin voi syttyä palamaan naapurin vahingosta. Ihanne olisi jos on saanut sanotuksi sitä ennen tärkeät asiat läheisilleen 🥰.
- Anonyymi
Olet asioiden ytimessä,
https://youtu.be/fz_DZGrXAZc
Tapahtuma, joka voi tapahtua hetkellä millä hyvänsä, ei ole aina onnellinen ja toivottu.Joskus onneksi tapahtuu yllättäen jotakin kivaakin kun vähiten odottaa. Tuli mieleen se piilokameran hokema "When it's least expected, you're elected, you're the star today Smile, you're on candid camera,"
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Joskus onneksi tapahtuu yllättäen jotakin kivaakin kun vähiten odottaa. Tuli mieleen se piilokameran hokema "When it's least expected, you're elected, you're the star today Smile, you're on candid camera,"
Tiedostettu on. 24/7.
Ei haittaa. Anonyymi kirjoitti:
Tiedostettu on. 24/7.
Ei haittaa.En ymmärrä tuota, ei varmaan tarkoittanut mua. En tarkoittanut lainauksellani kameraa vaan hymyilyä. Se tapahtui yllättävässä kohtaamisessa tärkeän miehen kanssa aivan arkisessa tilanteessa jossa kaikkein vähiten odotti mitään niin ihmeellistä tapahtuvan.
- Anonyymi
Toi on nuin totta. Joten eipähän nuolasta ennekö tipahtaa👅
- Anonyymi
Tv-ohjelmissa amerikkalaisilla on usein tapana lähestyä asioita juuri siltä kantilta että elämä voi päättyä milloin tahansa. Ehkä aselakien sallivuus on johtanut heillä tuohon ajatteluun. On hyvä osata varautua pahimpaan mutta jos se saa liikaa otetta niin se muuttuu yksinkertaisesti negatiiviseksi ajattelumalliksi.
Vaikutti vähän synkältä tuo aloitus, mutta joskus vaan tapahtuu peräkkäin kaikenlaista ikävää. Tuo "Sy", jota olin kirjoittamassa ennenkuin aloitus lähti yllättäen liikkeelle keskeneräisenä, ei oikein naurata (eikä muutu ajattelulla positiiviseksi), kun se tarkoitti lähiomaisenlla todettua syöpää.
- Anonyymi
Niinpä vahinko ei tule kello kaulassa.minulla on parveke,mutta on myös voimassa oleva tapaturma vakuutus. Ei siinä mene yleensä ku luita poikki jos niitäkään. Kannattaako ruveta miettimään, et JOS sairastuu vakavasti.
Tapaturmavakuutuksella ei ole merkitystä kuin omaiselle jos kuolee kompastumisen seurauksena niinkuin vastikään kävi lähisukulaiselle. Suvussa ollaan kovapäisiä, mutta ei se pääkään ksikkea kestä.
- Anonyymi
Jos miettiikin näin, että yllätyksetön elämä olis vähän sama, kun eläis käsikirjotettua elämää. Tylsää, mikäli kirjottaja ei tietäs pääosan esittäjää ja toimis oman mielensä mukaan. Jokanen on oman elämänsä käsikirjottaja, näyttelijä ja sivuroolit jakautuu pysyville ja satunnaisille näyttelijöille.
Säälittää se huomioimatta jäävä suhteessa missä toinen toimii aina oman mielensä mukaan.
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Säälittää se huomioimatta jäävä suhteessa missä toinen toimii aina oman mielensä mukaan.
Eipä sillon kannata suhteessa olla, jos ei koe tasavertasta kohtelua. Paljon parempi yksin, saatikka epäkelvossa suhteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353
