🤔🔥🦽 mitä yllättävää tapahtuu. Voi kaatua parvekkeen kynnykseen kompastuessaan tai liukastuessaan ja kuolla. Tai voi tulla joku vaarallinen tauti mm. Sy
Koskaan ei tiedä
14
125
Vastaukset
Tai sormi voi hipaista lähetysnappulaa kesken ajatuksen. Vaikka olisi miten varovainen niin kämppäkin voi syttyä palamaan naapurin vahingosta. Ihanne olisi jos on saanut sanotuksi sitä ennen tärkeät asiat läheisilleen 🥰.
- Anonyymi
Olet asioiden ytimessä,
https://youtu.be/fz_DZGrXAZc
Tapahtuma, joka voi tapahtua hetkellä millä hyvänsä, ei ole aina onnellinen ja toivottu.Joskus onneksi tapahtuu yllättäen jotakin kivaakin kun vähiten odottaa. Tuli mieleen se piilokameran hokema "When it's least expected, you're elected, you're the star today Smile, you're on candid camera,"
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Joskus onneksi tapahtuu yllättäen jotakin kivaakin kun vähiten odottaa. Tuli mieleen se piilokameran hokema "When it's least expected, you're elected, you're the star today Smile, you're on candid camera,"
Tiedostettu on. 24/7.
Ei haittaa. Anonyymi kirjoitti:
Tiedostettu on. 24/7.
Ei haittaa.En ymmärrä tuota, ei varmaan tarkoittanut mua. En tarkoittanut lainauksellani kameraa vaan hymyilyä. Se tapahtui yllättävässä kohtaamisessa tärkeän miehen kanssa aivan arkisessa tilanteessa jossa kaikkein vähiten odotti mitään niin ihmeellistä tapahtuvan.
- Anonyymi
Toi on nuin totta. Joten eipähän nuolasta ennekö tipahtaa👅
- Anonyymi
Tv-ohjelmissa amerikkalaisilla on usein tapana lähestyä asioita juuri siltä kantilta että elämä voi päättyä milloin tahansa. Ehkä aselakien sallivuus on johtanut heillä tuohon ajatteluun. On hyvä osata varautua pahimpaan mutta jos se saa liikaa otetta niin se muuttuu yksinkertaisesti negatiiviseksi ajattelumalliksi.
Vaikutti vähän synkältä tuo aloitus, mutta joskus vaan tapahtuu peräkkäin kaikenlaista ikävää. Tuo "Sy", jota olin kirjoittamassa ennenkuin aloitus lähti yllättäen liikkeelle keskeneräisenä, ei oikein naurata (eikä muutu ajattelulla positiiviseksi), kun se tarkoitti lähiomaisenlla todettua syöpää.
- Anonyymi
Niinpä vahinko ei tule kello kaulassa.minulla on parveke,mutta on myös voimassa oleva tapaturma vakuutus. Ei siinä mene yleensä ku luita poikki jos niitäkään. Kannattaako ruveta miettimään, et JOS sairastuu vakavasti.
Tapaturmavakuutuksella ei ole merkitystä kuin omaiselle jos kuolee kompastumisen seurauksena niinkuin vastikään kävi lähisukulaiselle. Suvussa ollaan kovapäisiä, mutta ei se pääkään ksikkea kestä.
- Anonyymi
Jos miettiikin näin, että yllätyksetön elämä olis vähän sama, kun eläis käsikirjotettua elämää. Tylsää, mikäli kirjottaja ei tietäs pääosan esittäjää ja toimis oman mielensä mukaan. Jokanen on oman elämänsä käsikirjottaja, näyttelijä ja sivuroolit jakautuu pysyville ja satunnaisille näyttelijöille.
Säälittää se huomioimatta jäävä suhteessa missä toinen toimii aina oman mielensä mukaan.
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Säälittää se huomioimatta jäävä suhteessa missä toinen toimii aina oman mielensä mukaan.
Eipä sillon kannata suhteessa olla, jos ei koe tasavertasta kohtelua. Paljon parempi yksin, saatikka epäkelvossa suhteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692529Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U872420Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut192161Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441821Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai931791Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171717Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591649Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251087Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241015Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9957
