AliExpress Saver Shipping

Anonyymi-ap

Tilasin tuotteen niin että kuljetusvalinta oli AliExpress Saver Sipping. Tietääkö kukaan, mikä firma hoitaa kuljetuksen Suomen päässä? Onkohan se Posti vai joku muu? Seurannan mukaan tuote on saapunut jo kohdemaahan (FI), mutta siitä on jo aikaa. Tulliselvitys oli tehty jo aikaisemmin ilmeisesti Unkarissa. Voiko AliExpressin seuranta käsittää kohdemaaksi jonkun muun maan ja tuote on vielä oikeasti matkalla Suomeen vai jumittaako tuote Suomessa?

5

1168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paketteja tulee sekä Postin että Matkahuollon kautta.
      Kokeilepa Postin ja Matkahuollon lähetyksen seurantaa.

      • Anonyymi

        Kiitos kommentista! Täytynee kysellä perään, jos ei ala pian kuulua, ettei vaan lähde takaisin. Paketti on niin pieni, että voi helposti kadota. Yritin kysellä myyjältä, onko heillä tietoa paikallisesta kuljettajasta. Seurantanumerokin varmaan muuttuu täällä.

        Paketin status on tällä hetkellä:
        This package is now with the destination country/region's carrier. Under economy shipping, further tracking info may not be updated. Please contact the carrier for details.


      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­­N­­­y­m­f­­o­­m­­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17783188Z

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Muutama päivä sitten hain yhden paketin.
      Tilasin infrapunamittarin 1500 astetta.
      Lähetys oli lähtenyt virosta ja saapui matkahuollolla.

      • Anonyymi

        Kiitti kommentista. En muista, olenko aikaisemmin käyttänyt tuota Saver Shipping. Tuntuu ainakin kestävän huomattavasti kauemmin kuin tavallinen AliExpress Shipping. En tiedä, onko Matkahuolto tmv. voinut ottaa paketin haltuunsa jo jossain muussa maassa (esim. Virossa) ja seuranta kuvittelee, että paketti on jo Suomen alueella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3115
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2885
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2125
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1575
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1348
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1311
    8. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1284
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe