Nyt on surua Kiuruveden Putin-faneilla.
"KANSAINVÄLINEN rikostuomioistuin on antanut pidätysmääräyksen Venäjän presidentistä Vladimir Putinista. Pidätysmääräyksen syynä on ukrainalaisten lasten laittomat siirrot Venäjälle, mikä on sotarikos", kertoo IS.
NYT ON SURUA PUTIN-FANEILLA...
8
126
Vastaukset
- Anonyymi
Runnilla oli Afnaanistanin Sodan turvaaja joka tappoi perheen onneksi saa
eläkkeen. Kapinaa ja Aseita tulee.- Anonyymi
Runnin tiedän, mutta mikä on "Afnaanistan" ja miten Putin siihen liittyy? Ja liittyi tai ei, älä yritä kiinnittää huomiota itse pääasiasta muuhun, eli mielipuolen sotarikollisen Putinin pidätysmääräykseen...
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17783594z
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Jotta tuota varottakaapa, fanit, Putinia,
ettei tule teille ansiomerkkejä jakamaan.
Ja jos tuleekin, kannattaa naamioitua,
vaikka musta peruukki päähän.
Pilailupuodeista löytyy
silmälasit-tekonenä-viikset-yhdistelmiä.
Sellaisella hämää sivullisia hyvin.
Ja sitten vielä piilokorkokengät.
Joskus muinoin merkki oli Big Ben.
Varmuuden vuoksi vielä sovitte tunnussanan:
"Alla venäläisen kuun".
Se on vanha iskelmä, jonka soittaminen
ennen sotia oli jostain syystä kielletty... - Anonyymi
Me tebskalla emme noteeraa tuollaisia huuhaa pidätysmääräyksiä. Me olemme samaa mieltä, kuin ystävämme medvedev hanurista koko pidätysmääräys. Rulaa putiin ja suuri venäjä ja teboil ikuisesti.
- Anonyymi
On se vain sellainen määräys,
että ei parane Putinin tulla käppäilemään Punkaharjulle,
niin kuin muutama vuosi sitten teki...
Ja tuskin minnekään muualle, paitsi ehkä korkeintaan Valko-Venäjälle, jota Venäjään nähden ei ulkomaaksi kannata laskea.
Parhaillaan kriminal Putin vierailee Krimillä tapaamassa muita, Krimin valtaukseen osallistuneit kriminaaleja...
- Anonyymi
Tule tänään tebskalle 13:00. Meillä on VKk: n vaalitilaisuus. Tarjoamme seljanka soppaa ja saat oikeaa tietoa meistä ja venäjän puoustussodasta natseja vastaan ukrainan rajalla.
- Anonyymi
Sinä se et pääse mielenvikaisuudestasi yli 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074716Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743961426- 1881085
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101078Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86990Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11922Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921- 64911
tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt10907- 64876