En kertaakaan. Rehellinen olin aina ja pidin sanani. En mitään pahaa tehnyt myöskään. Toin itseni läsnä aina uudelleen, vaikkakin se ei mitään kiinnostanut. Otin yhteyttä kun ei ollut kielletty, vaikkakin sekään ei kelvannut. En ollut edes yhden "Ei" sanan vertainen, joka olisi ollut hyvä aivan kaikille jälkeenpäin ajateltuna.
Ei se auta elämässä mikään konsti tai keino jos toista ei kiinnosta. Ainahan sitä voisi yrittää enemmän ja enemmänkin, mutta silloin se ei enää ole yhteistyötä ja tasapuolista rakkautta, vaan yksipuolista alentamista ja hyväksikäyttöä. Sellainen ei ole minkään arvoista suhteessa tai yleensä muutenkaan.
Nämä tunteet ovat häiritseviä sisällä. Ne ei ole mistään kotoisin ja aivan yhtä tyhjän kanssa. Ehkä se onkin vaan jotain negatiivisempaa, kuten kateutta ja ylpeyttä vaan...?
En kuitenkaan tehnyt mitään väärää
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Itselläni on kyllä ihan aitoa ja oikeaa ikävää rakkaintani kohtaan, joka on jo poistunut elämästäni. Siltikin hän stalkkaa mua eri sivuilla. Miksiköhän? Miksi haluaa nähdä ja tietää, millä sivuilla vierailen, lueskelen ihmisten juttuja ja joskus kommentointi niitä? Ei ole omaa kuvitteluani vaan tiedän tämän todeksi ja varmaksi tietyistä syistä, joista näen ihan kirjaimellisesti tämän. Näen. En minäkään ollut mikään niin paha, että minua saa kohdella miten pahasti tahansa. Ymmärrän sinua hyvin. Siksi asiat jäävät päähän, kun ne jäävät avoimiksi ja selvittämättä.
- Anonyymi
Ehkä se onkin vaan jotain negatiivisempaa, kuten kateutta ja ylpeyttä vaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä se onkin vaan jotain negatiivisempaa, kuten kateutta ja ylpeyttä vaan?
Voi olla. Mistä sen tietää, kun ei voi lukea ajatuksia, ei ainakaan kaikkia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla. Mistä sen tietää, kun ei voi lukea ajatuksia, ei ainakaan kaikkia.
Omista ajatuksistasi tässä vain on kyse ja kyllä sinä osaat ne lukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinasta hieno juttu Suomen suurimmassa lehdessä
Hienossa haastattelussa Martina kertoo mielenkiintoisesta elämästään kauniine kuvineen. Jutusta selviää muun muassa, ett3591823Kaukosuhteet.
Mitä mieltä olette kaukosuhteista ja siitä että asutaan ainakin alkuun hyvin kaukana toisistaan niin että irl tapaamaan3471725Nyt se on todistettu virallisesti. Suomalaiset ovat maailman tyhmimpiä.
Suomessa on suurin usko massamediaan. Tämä sellittää paljon, miksi Suomi on tehnyt tyhmiä ratkaisuja historiassa. Mentii3021315RKP suostuu jatkamaan, jos PS tekee myönnytyksiä maahanmuuttoasioissa
Purra sanoi aikaisemmin ettei PS tingi enää yhtään. Pattitilanne.244837Rällääjä bemari
Joku vanha 5-sarjalainen bemari rällää hirveällä ylinopeudella tässä kylillä. Poliisia ei näy mailla halmeilla. Kohta sa29775Kaipaan piristystä!
Elämä potkii päähän. Voisko joku kertoa jotain hyviä juttuja? Vitsejä, ihan mitä vaan hauskaa.?142757- 36750
Onkohan sinun tunteesi lopullisesti ohi
Minusta tuntuu, että alan olemaan itse jo aika rikki. Haluaisin tutustua, mutta mitään ei tapahdu. Minun syytä se on, i35675- 184639
Nainen, kun oot mun rakas, oot myös mun paras kaveri
Sulle kertoisin salaisuudet suurimmat, unelmat, toiveet ja intohimot kuumimmat, luottaisin kaikessa, enkä epäilisi koska54605