Neon Sport konkurssissa!!!!!!!!!!!

Anonyymi-ap

7

1281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näköjään 17 vuoden ajan jaksoi kuitenkin Neon porskuttaa, vaikka kaupankäynti koko ajan siirtynyt nettikauppojen puolelle.

      Eihän tämä mikään ilouutinen ole, kun taas yksi erikoistavaran kivijalkakauppa loppui Sastamalassa. On melko lopullisia lopettamisia tällaiset. Uusia saman alan kauppoja ei tuppaa tulemaan tilalle enää koskaan.

    • Anonyymi

      Vammala on autio ja tyhjä kuin mailma ennen alkuräjähdystä, ei ole kauppoja eikä sastamalassa ole uimahallia kun uimahallin vastustajat sai hyvät hallit kiinni kun heiluttivat kateuden kirvestä kun luulivat uuden uimahallin tipahtavan taivaasta vammalan keskustaan. Kiikan hallin rappuset oli kuulemma kamalat ja kun halli saatiin kiinni tarvittiin emmanmäkeen raput joita karasivat ylös ja alas hullunkiilto silmissä.

      • Anonyymi

        Sää oot se sama seitenkytlukulainen vanharouva, joka ikänsä heitti kuupasta kirkasta lähdevettä Kiikan uimahallin saunan kiukaalle.

        Onhan se Kiikan halli siellä edelleen olemassa ja ostettavana. Kun se 2 vuotta sitten huutokaupassa myytiin yksitykselle, oli hallin kauppahinta 100 euroa. Siitä on hinta saattanut nyt jo alentuakin.


    • Anonyymi00004

      Hyvä juttu, että Neon Sport pääsi konkurssiin jo hyvissä ajoin, vuonna 2023. Nyt on ollut hiihtovälineiden, luistimien ja pullkien osalta niin kurja talvi, että Neon Sport olisi kaatunut takuuvarmasti.

      Urheiluliikkeillä on valtavat määrät talviliikintavälineitä varastoissaan. Ei ole toiveitakaan saada niitä myytyä pois, ei edes suurillakaan alennuksilla.

      Meidän Neon Sport on tuollaisten vaikeuksien ulottumattomissa. Sillä menee ihan hyvin, siellä paikassa missä se nyt onkin.

      • Anonyymi00005

        Näin se on. Tummimmallakin pilvellä on aina hopeinen reunus olemassa. Pitää vaan ajatella positiivisesti.


    • Anonyymi00006

      Häijäässä kuitenkin pärjää Häijään Urheilutarvike tehden ihan kohtuullista (voitollista) tulosta. Lähtivät ajoissa verkkokauppaan ja keskittyivät maastohiihtoon ja metsästykseen.

      • Anonyymi00007

        Kävin tuolla kolmisen vuotta sitten katsomassa sähköpyörää, joka olisi tullut 65-vuotiaalle mummulle. Häijään urheilutarvikkeen Monarkkien ja muiden peruspyörien hinnat olivat aivan pilvissä.

        Jonnekin Kärkkäiselle tms. olisi pitänyt lähteä ajelemaan, että saa tasan saman sähkö-Monarkin noin 550 € halvemmalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      87
      4684
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3872
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      191
      3723
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      72
      2121
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      155
      1147
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1044
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe