Niin haluan sitä että te tapatte minut koska jos jään henkiin suomen liitettyään Natoon niin minut halutaan kiduttaa kärsimyksen kautta kuolleeksi. En halua Natoa koska se olisi kärsimys minulle ja kaikille muille ihmisille myös vaikka he eivät uskoisi yhtään mihinkään niin kyllä johonkin tarvii uskoa.
Jos Suomi liittyy Natoon I.E. De Facto
4
179
Vastaukset
- Anonyymi
Minä voin mennä rintamalle sotiman venäjää vastsaan jos sota tulee, mutta en ikinä liityisi Natoon.
Jos Suomi liittyy natoon ennen ihmiskunnan äänestystä niin en varoita vaaroistanne mikä on perseessänne! Te varastitte jalohopeani c-l-i-p-p-e-r metallini ja te teitte sodan sillä! Luuletteko että annan varoituksen äänen teille siitä suunnasta mistä vaara tulee?
Luuletteko että en anna kolmannen maailmansodan alkaa?
Älkää pottuilko Taivaan isälle, kiitos, ei, ei ja ei! - Anonyymi
Biden sai haluamansa NATOn itälaajenemisen aikaan lietsomalla Ukrainan tilannetta, Putin taas käyttää natosuomea sotansa oikeutuksena. Suomi on pelkkä ajopuu.
- Anonyymi
En tykännyt kommentistasi koska siinä ei ole yhtään mitään isänmaallista.
Suomi nousuun! Äänestäkää keskustaa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1223044EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351425- 1041289
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1341018Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661017- 60947
- 41757
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22743Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta119713