Mitä mieltä? Ääni on kimottava ja mitään järkeviä vastauksia ei saa
MP Jenni Jokinen SDP ehdokas
14
484
Vastaukset
- Anonyymi
Lupas se nostaa hoitajamitoituksen 0.8, jos tulee valituks. Taidanpa siis äänestää taas demareita.
T: Karkun mummo- Anonyymi
Ei siä yksi mitään nosta
- Anonyymi
Minä tykkään semmoisesta, kun naisella on sellainen amerikkalaisen naisen korkeahko ääniala ja puhetapa "Ohhh my gooood".
Suomalaisilla naisilla tuppaa olemaan joko syntyjään tai sitten opeteltuna tapana, matala miesmäinen puhetapa.
Enemmän tykkäisin naisen suusta vienosta altosta, kuin matalasta kaljabassosta. - Anonyymi
No ainakaan Jennin kuvan perusteella en ole halukas siirtymään SDP-vaalivankkurien vetäjäksi ja kuormajuhdaksi.
https://alueviesti.fi/2022/01/31/jenni-jokinen-sdpn-aluevaltuustoryhman-puheenjohtajistoon-valinnat-yksimielisia/- Anonyymi
Mitä vikaa on farkkutakissa? Sannalla on nahkatakki ja suosio huippu lukemissa!
- Anonyymi
Jennillä on näämmä pikkasen tota kaljamahaa. Mahtaako olla samanlaiset mieltymykjset juomapuoleen, kuin on pääministeri Marinillakin?
https://urly.fi/2L9q
"Olutta ja viiniä ja kuohuviiniä, ja tämän kaltaisia...." .
Etenkin makeata siideriä lipittämällä moni nainen on saanut kasvatettua itselleen näyttävän mahanseudun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jennillä on näämmä pikkasen tota kaljamahaa. Mahtaako olla samanlaiset mieltymykjset juomapuoleen, kuin on pääministeri Marinillakin?
https://urly.fi/2L9q
"Olutta ja viiniä ja kuohuviiniä, ja tämän kaltaisia...." .
Etenkin makeata siideriä lipittämällä moni nainen on saanut kasvatettua itselleen näyttävän mahanseudun.On kyllä ikäisekseen huonossa kunnossa
- Anonyymi
sittenhän on ihan kuin pääministeri. onko tuos puoluees muunlaisia?
- Anonyymi
Aiemmissa vaaleissa ollut tittelinä kunnallisoikeuden opiskelija, mutta ei ole tainneet opinnot maistua viimeisen 20 vuoden aikana, kun tänä aikana saanu suoritettua alemman korkeakoulutuskinnon. Ja kun edunskunnan päätehtävät valtion budjetin tekeminen ja laikien säätäminen, niin kyllähän tolla osaamisella pitää eduskuntaan päästä yhteisiä asioita hoitamaan.
- Anonyymi
Jos sen alemman korkeakoulututkinnon on saanut kuitenkin suoritettua, niin se on ihan hyvä saavutus, kun sai tutkinnon suoritettua.
Elämässä voi tulla kelle vaan niin monenlaisia esteitä. Tulee perheen puolelta tai terveyden puolelta tai taloudellisesti yms. Siinä mielessä kaikki valmiiksi saadut tutkinnot ovat aina hatunnostoinen asia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sen alemman korkeakoulututkinnon on saanut kuitenkin suoritettua, niin se on ihan hyvä saavutus, kun sai tutkinnon suoritettua.
Elämässä voi tulla kelle vaan niin monenlaisia esteitä. Tulee perheen puolelta tai terveyden puolelta tai taloudellisesti yms. Siinä mielessä kaikki valmiiksi saadut tutkinnot ovat aina hatunnostoinen asia.Mitä on tehnyt työkseen?
- Anonyymi
Kuntapoliitiikkona keskinkertainen mutta mitään järkevää en ole kuullut hänen sanovan valtakunnallisista asioista. Ei ymmärrä isoa kuvaa miten kaikki toimii.
- Anonyymi
Juuri näin
Ei auta että on heikompien puolella. Liian nyssykkä kuten isänsäkin. AJ oli suojatyöpaikassa kaupungintalolla ijät ajat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin
Ei auta että on heikompien puolella. Liian nyssykkä kuten isänsäkin. AJ oli suojatyöpaikassa kaupungintalolla ijät ajat.Ei palkattu ketään tilalle eläkkeelle jäädessä. Kuvaa hyvin työn tärkeyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686957
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636813Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495473Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504513En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204109Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53720- 373278
- 313267
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris762792Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402279