Mitä mieltä? Ääni on kimottava ja mitään järkeviä vastauksia ei saa
MP Jenni Jokinen SDP ehdokas
14
577
Vastaukset
- Anonyymi
Lupas se nostaa hoitajamitoituksen 0.8, jos tulee valituks. Taidanpa siis äänestää taas demareita.
T: Karkun mummo- Anonyymi
Ei siä yksi mitään nosta
- Anonyymi
Minä tykkään semmoisesta, kun naisella on sellainen amerikkalaisen naisen korkeahko ääniala ja puhetapa "Ohhh my gooood".
Suomalaisilla naisilla tuppaa olemaan joko syntyjään tai sitten opeteltuna tapana, matala miesmäinen puhetapa.
Enemmän tykkäisin naisen suusta vienosta altosta, kuin matalasta kaljabassosta. - Anonyymi
No ainakaan Jennin kuvan perusteella en ole halukas siirtymään SDP-vaalivankkurien vetäjäksi ja kuormajuhdaksi.
https://alueviesti.fi/2022/01/31/jenni-jokinen-sdpn-aluevaltuustoryhman-puheenjohtajistoon-valinnat-yksimielisia/- Anonyymi
Mitä vikaa on farkkutakissa? Sannalla on nahkatakki ja suosio huippu lukemissa!
- Anonyymi
Jennillä on näämmä pikkasen tota kaljamahaa. Mahtaako olla samanlaiset mieltymykjset juomapuoleen, kuin on pääministeri Marinillakin?
https://urly.fi/2L9q
"Olutta ja viiniä ja kuohuviiniä, ja tämän kaltaisia...." .
Etenkin makeata siideriä lipittämällä moni nainen on saanut kasvatettua itselleen näyttävän mahanseudun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jennillä on näämmä pikkasen tota kaljamahaa. Mahtaako olla samanlaiset mieltymykjset juomapuoleen, kuin on pääministeri Marinillakin?
https://urly.fi/2L9q
"Olutta ja viiniä ja kuohuviiniä, ja tämän kaltaisia...." .
Etenkin makeata siideriä lipittämällä moni nainen on saanut kasvatettua itselleen näyttävän mahanseudun.On kyllä ikäisekseen huonossa kunnossa
- Anonyymi
sittenhän on ihan kuin pääministeri. onko tuos puoluees muunlaisia?
- Anonyymi
Aiemmissa vaaleissa ollut tittelinä kunnallisoikeuden opiskelija, mutta ei ole tainneet opinnot maistua viimeisen 20 vuoden aikana, kun tänä aikana saanu suoritettua alemman korkeakoulutuskinnon. Ja kun edunskunnan päätehtävät valtion budjetin tekeminen ja laikien säätäminen, niin kyllähän tolla osaamisella pitää eduskuntaan päästä yhteisiä asioita hoitamaan.
- Anonyymi
Jos sen alemman korkeakoulututkinnon on saanut kuitenkin suoritettua, niin se on ihan hyvä saavutus, kun sai tutkinnon suoritettua.
Elämässä voi tulla kelle vaan niin monenlaisia esteitä. Tulee perheen puolelta tai terveyden puolelta tai taloudellisesti yms. Siinä mielessä kaikki valmiiksi saadut tutkinnot ovat aina hatunnostoinen asia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sen alemman korkeakoulututkinnon on saanut kuitenkin suoritettua, niin se on ihan hyvä saavutus, kun sai tutkinnon suoritettua.
Elämässä voi tulla kelle vaan niin monenlaisia esteitä. Tulee perheen puolelta tai terveyden puolelta tai taloudellisesti yms. Siinä mielessä kaikki valmiiksi saadut tutkinnot ovat aina hatunnostoinen asia.Mitä on tehnyt työkseen?
- Anonyymi
Kuntapoliitiikkona keskinkertainen mutta mitään järkevää en ole kuullut hänen sanovan valtakunnallisista asioista. Ei ymmärrä isoa kuvaa miten kaikki toimii.
- Anonyymi
Juuri näin
Ei auta että on heikompien puolella. Liian nyssykkä kuten isänsäkin. AJ oli suojatyöpaikassa kaupungintalolla ijät ajat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin
Ei auta että on heikompien puolella. Liian nyssykkä kuten isänsäkin. AJ oli suojatyöpaikassa kaupungintalolla ijät ajat.Ei palkattu ketään tilalle eläkkeelle jäädessä. Kuvaa hyvin työn tärkeyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2593151Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy782598Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har281745Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701655Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1851603Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j181280Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.691191- 661143
- 951043
- 24909