Abloodit Purralle

Uusi pääministerimme: Purra!
19319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Hurraa Purra, kauan eläköön Purra!
Meidän ihana tuleva pääministerimme Purra!

Äänestä
  • Ei ikinä Putinin ihailija natsipuoluetta hallitukseen !!ottakaa hitlerin ajoista oppia !!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei ikinä Putinin ihailija natsipuoluetta hallitukseen !!ottakaa hitlerin ajoista oppia !!

    ilman hitleriä sinäkin luultavasti ajaisit ladalla ja ryöstäisit perämoottoreita ruotsista

    Äänestä

Olen Purran harras ihailija, herään usein öisinkin ihastelemaan hänen kuviaan.
Niissä minua kiehtovat eniten Riikan ystävälliset kasvot ja hänen jumalainen vartalonsa verhottuna mitä upeimpiin muotiluomuksiin. Toivoisinkin näkeväni Riikan livenä pääministerin roolissa.

Äänestä
  • SInä pjärven nettip eikko olet päästänyt persu-sivupersoonasi taas ääneen valtavan lukuisissa viestiketjuissa jotta sinä vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan persuja vainoava sinimustaluotsi pääset mustamaalaamaan persuaj eritoten Purraa.

    Äänestä

  • Tarkoitit siis ap kuinka heräät öisin hiestä märkänä Soinin tavoin nähdessäsi hänen tavallaan painajaisia Purrasta pääministerinä? 🤣🤣

    Äänestä

tämä ilmastomuutos vasurilta on äkkipökäle josta ei koidu mitään hyvää.

ihmisillä ei ole oikeasti valmiutta toteuttaa asia sinäänsä on ok ,mutta ei varaa.
se on suuri este rahaksi ei voi muuttua kaikki investointi maksaa paljon.

juuri vähävaraiset käyttää vähiten asioita jotka saastuttaa ilmaa ,mutta
auton pitää kuitenkin jonkun omistaa päästä vaikka kimppakyydillä asioille.

rikkaa ja päättäjät lentää ja saastuttaa mutta mitä tuosta ja sen tekeväät verovaroin.

Äänestä
  • Ihmetyttää tuo hiilinielujen laskeminen jossa Suomi lasketaan Etelä Euroopaplaisten hiilinieluksi aivan kuin olisimme jokin vasallivaltio heille. Ovat itse hakanneet omat puunsa ja Eurooppalaisittain nuo vaateet pitäisi kohdistaa näihin maihin jotka ovat niin toimineen, kuten Ranskaan ja Saksaan.

    Lähtökohtaisesti Suomi on autonominen valtio ja meillä on tuo autonomia jotta kenelläkään ei olisi oikeutta ,eikä myöskään ole oikeutta esittää meille taloudellisia saktiota /maksuja ja edellyttäen meiltä toimia ja asettaen pakotteita joilla otetaan valta yli kansallisen hallinnon. Mitä peliä tuo tuollainen oikein on?

    Päättäjiemme ei tule missään nimessä tule suostua moisiin kirityspaketteihin .

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ihmetyttää tuo hiilinielujen laskeminen jossa Suomi lasketaan Etelä Euroopaplaisten hiilinieluksi aivan kuin olisimme jokin vasallivaltio heille. Ovat itse hakanneet omat puunsa ja Eurooppalaisittain nuo vaateet pitäisi kohdistaa näihin maihin jotka ovat niin toimineen, kuten Ranskaan ja Saksaan.

    Lähtökohtaisesti Suomi on autonominen valtio ja meillä on tuo autonomia jotta kenelläkään ei olisi oikeutta ,eikä myöskään ole oikeutta esittää meille taloudellisia saktiota /maksuja ja edellyttäen meiltä toimia ja asettaen pakotteita joilla otetaan valta yli kansallisen hallinnon. Mitä peliä tuo tuollainen oikein on?

    Päättäjiemme ei tule missään nimessä tule suostua moisiin kirityspaketteihin .

    No suurin osa on suostunut kiilusilmäisesti, ( kun antaa pikkusormen se vie koko käden ja loputkin ) kusessa ollaan, ja syyllisiä on kaikki muut paitsi perussuomalaiset.

    Äänestä

Puren, puret, puree?
Boran, borat, borrá (saam.)
Siinä vain kahta kieltämme. Monikulttuurisuus on rikkaus!

Äänestä

Täältä kaikki pisteet ihanalle Riikalle, Riikasta tulee kaikkien aikojen kaunein ja herttaisin Suomen tulevan oikeistohallituksen Perussuomalainen pääministeri!

Äänestä

Vähemistöhallitusta pukkaa.

Äänestä

Vapahtajamme Jeesus kuulemma ilmestyy idästä kun tulee kolmannen kerran maan päälle.

Äänestä
  • Vapahtajamme Mestari sijaistaa Perussuomalaisten puoluejohtajaa tämän pääministerikauden aikana, joka on vasta Mestarille toinen puheenjohtajapesti maan päällä, eli ei siis vielä kolmas kerta.

    Äänestä

Pääministeriksi on ensin päästävä. Se edellyttää vaalivoittoa ja toisia puolueita yhteistyökumppaneiksi. Mikä puolue haluaa Purran kanssa yhteistyöhön? Purra jäi ilmastokannanotoillaan täysin yksin! Ja arvatkaapa mitä - ilmastotavoitteet ja keinot niiden saavuttamiseksi ovat hyvin todennäköisesti yksi tulevan hallituksen ohjelman osista. Entä maahanmuuttopolitiikka ja lisätyövoiman saanti ulkomailta? Punaisia vaatteita persuille. Vai että Purrasta pääministeri?

Äänestä

Marinista on turha odottaa uutta ministeriä.

Äänestä

Hyvä Purra!

Äänestä

"Aplodit", jäikö persukoulu kesken?

"--obi, -ofi, -ogi, -oli, -omi, -oni, -ovi."!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uusi pääministerimme: Purra!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu