Kannata vai äänestä

Siis äänet äänestämällä ja kannatus on eri asia tai sama .joskun äänestäjät toimii ku hallinto määrää kannattajat äänestää jaloilla Se näkyy mm.taloudes .
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsellä ei ole "oman" puolueen ykkösehdokasta.
Tulen siis äänestämään oman puolueen ehdokasta joka ei tule pääsemään läpi.
Ääneni ei siis mene kenellekään tulevalle kansanedustajalle mutta menee omalle puolueelle.

Äänestä
  • Juu, ääni menee aina myös puolueelle ja hyödyntää puoluetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis äänet äänestämällä ja kannatus on eri asia tai sama .joskun äänestäjät toimii ku hallinto määrää kannattajat äänestää jaloilla Se näkyy mm.taloudes .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu