Mihin jäi koirapuisto hanke. Viime syksynä paljon oli puhetta koirapuiston rakentamisesta. Nyt ei ole moneen kuukauteen kuulunut mitään.
Ajaako mikään tako ko. asiaa??
Unohtuiko koirapuisto hanke Kiuruvedellä?
17
317
Vastaukset
- Anonyymi
Puhetta koirapuistosta oli jo yli 10 vuotta sitten. Talkooporukkaakin olisi ollut tekoon tulossa. Ei vaan kaupungin päättäjiä kiinnostanut pätkääkään silloin eikä nytkään.
- Anonyymi
Hohhoijjaa kai se uusi koulu on miljoona kertaa tärkeämpi kuin koirapuisto metsiä täynnä koko kiuruvesi viekää sinne ne koirat juoksemaan joku järki siihen koirapuisto hommaan
- Anonyymi
Miten tuon ottaa, ei tuo koirapuisto kovin paljon maksa. Pikkupläntti maata jonka ympärille aita. Siinä saa koirat juosta vapaana ja tutustua toisiinsa.
Tyypillistä kiuruvetistä kommentointia tuo kommenttisi; Eli, kun minä en tarvii niin ei tarvii toisetkaan.
Yhtä paljon on painoarvoa sillä, jos sanon että kuolevan kylän muutamalle kakaralle ei kannata alkaa miljoonarakennuksia rakentelemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten tuon ottaa, ei tuo koirapuisto kovin paljon maksa. Pikkupläntti maata jonka ympärille aita. Siinä saa koirat juosta vapaana ja tutustua toisiinsa.
Tyypillistä kiuruvetistä kommentointia tuo kommenttisi; Eli, kun minä en tarvii niin ei tarvii toisetkaan.
Yhtä paljon on painoarvoa sillä, jos sanon että kuolevan kylän muutamalle kakaralle ei kannata alkaa miljoonarakennuksia rakentelemaan.Väittääkö joku että ne koirat on tärkeämpiä kuin tulevaisuuden veronmaksajat? Tyypillistä lapsettomien ulinaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väittääkö joku että ne koirat on tärkeämpiä kuin tulevaisuuden veronmaksajat? Tyypillistä lapsettomien ulinaa
Lapset on tehty ja maailmalla jo. Sillä sanoin, että turha alkaa vastakkain asettelemaan jotain koirapuistoa, joka ei käytännössä maksa mitään, johonkin koulurakennukseen.
- Anonyymi
Ei se niin vain ole, että viekää koirat metsään juoksemaan. Ensinnäkin on koirien kiinni pitoaika ja kaikkia koiria ei voi juoksuttaa vapaana. Olisi heti joku Suomi 24 kirjoittelemassa, että pitäkää rakkinne kiinni.
- Anonyymi
Kiinnipito aika mites nuo koirat irti sitten useasti? Eipä ne ole kiinni olleet
- Anonyymi
Menkää supikoirametälle ,silloin voepi koiraa Pittää vapaana.
- Anonyymi
Nyt kun meille jää kaksi-kolme pilalle remontoitua koulua tarpeettomaksi ja tyhjilleen, tehdään niistä uusiokäyttönä koirapuisto, jossa riittää rappuja ja sokkeloita ja tämä kaikki ilman kustannuksia. Kaikki tapahtuu lisäksi lukkojen takana.
- Anonyymi
Päättäjille ja virkamiehille on ehotettu edullisempaa paikkaa. eikä tarvii ku aidan ympärille. Ei vaan saa tuulta alleen.
- Anonyymi
Jos lehmille pitäisi tuollainen tehdä niin sehän olisi jo valmis.
- Anonyymi
Eiku nyt halutaan 20 miljoonaa laittaa uuteen kouluun vaikka oppilaat vähenee vuosi vuodelta.
Kiuruvesi on pian kuin rautavaaran kunta ja kaikki liikkeet suljetaan paitsi apteekki ja alko. - Anonyymi
Ennemmin koirille koirapuisto kuin koulu kerätkää Koirien omistajat kolehti? Eipä ne koirat näytä pysyvän aitojen sisällä muutenkaan joillain
- Anonyymi
Koirapuistosta anniskelualue, johan olisi kysyntää.
- Anonyymi
Omalle maalleenhan saa tehdä itsekukin aidatun alueen ja juoksettaa vapaana koiraansa ,ei joka asiaan yhteiskunnan tukia tarvitse .Eikä tule Seroja kun isännän kanssa juoksee aitauksessa.
- Anonyymi
Selevä! Tehhäänpä sitte ite. Tie sinnäe koulus ihan omilla rahoillas niille vesipäisille mukuloilles. Jos sulla leppakellillä ies semmoisia sattuu olemaan. Nuapuri nekkii lykkinnä alulle tietennii. Ollaan jokkainen omillaan. Mulle passoo hyvästi.
- Anonyymi
Järki käteen niin pitkälle pääsee mutta eihän kiuruvedellä osata sellaista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3367628Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r735401Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1074574Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli224373Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1284221Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523927Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1563807Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan743697Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava293596SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha843432