Suomi velkaantuu tokuttomasti vaikka on täystyöllisyys!

Anonyymi-ap

Täystyöllisyys ei tarkoita sitä että kaikilla on työtä. Täystyöllisyys on sitä että suurin piirtein kaikki työhalukkaat ja työkuntoiset ovat työssä. Työhaluttomia, työkyvyttömiä, työpaikan vaihtajia ja muita maahanmuuttajia on sen verran paljon että kolmenkymmenen vuoden takainen 6 % raja täystyöllisyyteen on syytä unohtaa. Uusi täystyöllisyyden raja on 7,5 %.

Marinin hallitus velkaannuttaa maata koko ajan lisää eikä mikään määrä veronmaksajien taksvärkkiä riitä. Marin itse ei kykene tätä tosiasiaa ymmärtämään.

3

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rikollisii maahanmuuttajii ilmna papereita yli 2300 stadisa

    • Anonyymi

      Pääministeri Sanna Marin yrittää verotuksella karkottaa Suomesta kaiken yrittäjyyden ja ahkeran työnteon. Hänen raaka viestinsä ulkomaisille sijoittajille on Ettei missään tapauksessa Suomeen kannattava sijoittaa rahoja. Verotuksen lisäys vaikuttaa samanlailla kuin kylmissään pakkasella, paskaessa paskat housuihin hetken lämmittää sitten on vielä inhottavampi olo. Sanna Marin on myös johdattanut miehensä yrityksen äärimmäisen velka kurimukseen nyt Sanna-Mari lähettelee lehtiin puoli p**** kuvia itsestään tarkoituksena on Hankkia varakkaampia Parempi mies ja päästä näin ollen Räikkösen velkavanki velkahelvetistä eroon, vaikka hän on itse miehensä ongelmiin pääsyyllinen. Pääministeri eduskunnassa huusi kurkku suorana että on hänen ansiota on se että Suomessa Corona on paremmalla mallilla kuin muissa Pohjoismaissa se kuitenkin on taas yksi niistä hänen äärimmäisen röyhkeitä valeistaan koska nimenomaan Niinistö oli se joka käynnisti rajoitustoimet, patisti tämän ryhmän kana ministereitä toimimaan. Rajoitusten käynnistäminen ja suomen pelastaminen pahemmalta oli pelkästään Niinistöllä ansoita. Marin itse sekä hänen kana aivoiset kollegansa yrittivät vain seurata Kuinka tohtori Mengele Ruotsissa toimii ja toimitaan sen mukaan

    • Anonyymi

      Ole hiljaa persu. Tämä hallitus ei ota enää yhtään velkaa. Tähän mennessä otetut velat on olleet perusteltuja ja tarpeellisia. sitäpaitsi niistä on vastuussa koko hallitus, ei ainoastaan pääministeri. Uusi hallitus saa sitten purkaa tilannetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2095
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      332
      1293
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      92
      1199
    4. 152
      1094
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      941
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      869
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      24
      814
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      807
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      779
    Aihe