Naton viimeiseen asti vastustaja Marin palkitaan Natoon liittymisestä

Anonyymi-ap

New yorkin yliopisto palkitsee kunniatohtorin arvonimellä. Voi isäkissan ttu.

7

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      niinistökin haras pitkään natoa vastaa mutta käänsi sitten takkinsa voi voi.

      • Anonyymi

        Enemmän kait se Niinistö on tehnyt Nato-jäsennyyden eteen kuin Marin. Marin on vain laukonut itsestäänselvyyksiä ja kätellyt setämiehiä ja hymyillyt. Sälfie on pitänyt ottaa jokaisen setämiehen kanssa.


    • Anonyymi

      Mariini kiipeää hiljalleen kohti kansainvälisiä uria.

      • Anonyymi

        Näkisin Marinin mieluusti jossain sellaisessa tehtävässä, jossa pitäisi saada aikaiseksi jotakin muutakin kuin vain hymyillä setämiesten kanssa ja 20 hengen avustajakaarti laukoo kuvia moottoriperällä, ettei yksikään irvistys jää kuvaamatta.


    • Anonyymi

      Niin muuttuu maailma, eskoseni!
      Niin muutti vallanhimoinen diktaattori Putinkin hyökätessään itsenäiseen Ukrainaan tappamaan sadistisesti Ukrainan siviilejä ja tuhoamaan siviileihin elintärkeää infrastruktuuria!

      Valtaosa Suomrn kansasta muutti ksntansa natokielteisestä tuolloin hyvin nopeasti kantansa natomyönteiseksi, ha niin myös viisas pääministerimme Sanna Marin 👍!

      Suomen johto eli sekä presidentti Niinistö että pääministeri Marin kuin myös ulko- ja puolustusministeriö tekivät varmasti kaiken mahdollisen Suomen natojäsenyyden hyväksi.

      Maailmalla arvostetaan pääministeri Sanna Marinia todella järkeväksi ja rohkeaksi poliitikoksi.
      Siitä viimeisin osoitus on:

      New York University myöntää pääministeri Sanna Marinille yliopiston kunniatohtorin arvonimen toukokuussa.

      Hyvä upea pääministerimme
      Sanna Marin ❤!

    • Anonyymi

      Onneksi olkoon Sanna hienosta kunnianosoituksesta. Maailmalla ylistetään Sannan taitoa ja älykkyyttä, Suomen oikeisto lehdet ja toimittajat heittävät kuraa Sannan niskaan. Hienoon seuraan Sanna pääsee kun samassa tilaisuudessa saa kunniatohtorin arvonimen myös Nobel palkittu ja matemaatikko, se on oikeisto lehdiltä jäänyt mainitse matta.
      Olisi se ollut hirveä älämölo jos Sanna olisi liputtanut Naton puolesta kun Niinistö on ollut vastaan ja sanonut ettei Suomi liity Natoon vaan pitää hyvät yhteydet Venäjään ja nyt on Niinistö kääntänyt takin.
      Oikeistoa ottaa päähän kun heidän politiikot eivät saa mitään huomiota maailmalla ja Sanna saa kerta toisen perään.
      Hyvä Suomi, hyvä Sanna olemme ylpeitä sinusta.

      • Anonyymi

        Sannalle voitaisiin ostaa rahan tuhlaamisen nobel. Tärväsi hallituskaudellaan kymmeniä miljardeja ja missä se näkyy?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe