New yorkin yliopisto palkitsee kunniatohtorin arvonimellä. Voi isäkissan ttu.
Naton viimeiseen asti vastustaja Marin palkitaan Natoon liittymisestä
7
158
Vastaukset
- Anonyymi
niinistökin haras pitkään natoa vastaa mutta käänsi sitten takkinsa voi voi.
- Anonyymi
Enemmän kait se Niinistö on tehnyt Nato-jäsennyyden eteen kuin Marin. Marin on vain laukonut itsestäänselvyyksiä ja kätellyt setämiehiä ja hymyillyt. Sälfie on pitänyt ottaa jokaisen setämiehen kanssa.
- Anonyymi
Mariini kiipeää hiljalleen kohti kansainvälisiä uria.
- Anonyymi
Näkisin Marinin mieluusti jossain sellaisessa tehtävässä, jossa pitäisi saada aikaiseksi jotakin muutakin kuin vain hymyillä setämiesten kanssa ja 20 hengen avustajakaarti laukoo kuvia moottoriperällä, ettei yksikään irvistys jää kuvaamatta.
- Anonyymi
Niin muuttuu maailma, eskoseni!
Niin muutti vallanhimoinen diktaattori Putinkin hyökätessään itsenäiseen Ukrainaan tappamaan sadistisesti Ukrainan siviilejä ja tuhoamaan siviileihin elintärkeää infrastruktuuria!
Valtaosa Suomrn kansasta muutti ksntansa natokielteisestä tuolloin hyvin nopeasti kantansa natomyönteiseksi, ha niin myös viisas pääministerimme Sanna Marin 👍!
Suomen johto eli sekä presidentti Niinistö että pääministeri Marin kuin myös ulko- ja puolustusministeriö tekivät varmasti kaiken mahdollisen Suomen natojäsenyyden hyväksi.
Maailmalla arvostetaan pääministeri Sanna Marinia todella järkeväksi ja rohkeaksi poliitikoksi.
Siitä viimeisin osoitus on:
New York University myöntää pääministeri Sanna Marinille yliopiston kunniatohtorin arvonimen toukokuussa.
Hyvä upea pääministerimme
Sanna Marin ❤! - Anonyymi
Onneksi olkoon Sanna hienosta kunnianosoituksesta. Maailmalla ylistetään Sannan taitoa ja älykkyyttä, Suomen oikeisto lehdet ja toimittajat heittävät kuraa Sannan niskaan. Hienoon seuraan Sanna pääsee kun samassa tilaisuudessa saa kunniatohtorin arvonimen myös Nobel palkittu ja matemaatikko, se on oikeisto lehdiltä jäänyt mainitse matta.
Olisi se ollut hirveä älämölo jos Sanna olisi liputtanut Naton puolesta kun Niinistö on ollut vastaan ja sanonut ettei Suomi liity Natoon vaan pitää hyvät yhteydet Venäjään ja nyt on Niinistö kääntänyt takin.
Oikeistoa ottaa päähän kun heidän politiikot eivät saa mitään huomiota maailmalla ja Sanna saa kerta toisen perään.
Hyvä Suomi, hyvä Sanna olemme ylpeitä sinusta.- Anonyymi
Sannalle voitaisiin ostaa rahan tuhlaamisen nobel. Tärväsi hallituskaudellaan kymmeniä miljardeja ja missä se näkyy?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p626888Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3575978Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543324Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293029Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901562Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171298Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181026- 59978
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1930Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1897