Ukraina jo kinuaa,missä hornetit viipyy? Marini lupasi!
Missä hornetit viipyy?
16
109
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä ihmettelen miksi niitä ei jo ole annettu vaikka kymmenen !! Suomi saa heti tilalle hävittäjiä kumppanimailta jos tarvitaan , kenties jopa F 35 hävittäjiä !!
Puola antoi migejä Ukrainaan ja englanti lupasi Puolalle hävittäjiä tilalle!!
Usallakin on paljon F 35 hävittäjiä joista kyllä liikenisi Suomelle !!- Anonyymi
Mikä maa antaa. Ne maksaa miljardeja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä maa antaa. Ne maksaa miljardeja?
Kumpia tarkoitat?
- Anonyymi
EI NIITÄ VOIDA SINNE ANTAA TUHOTTAVIKSI, KOSKA EI OLE OMIKSI TARPEIKSIKAAN.
TIELLÄHÄN NE VAIN SIELLÄ SUOMALAISET OLISIVAT , KUIN VARIKSET JA HARAKAT TAIVAALLA, KUN AMMUTAAN.
VENÄLÄISILLÄ ON KYMMENIÄ TUHANSIA HÄVITTÄJIÄ. PAKKO PITÄÄ VÄHÄN TAUKOA, KULUTUS SOTAAHAN TÄMÄ ON. MUTTA KUN SANNA MARIN EI SITÄ YMMÄRRÄ, EIKÖ JÄRKI PELANNE, VAI MIKÄ LIENEE. ARMEIJAN KÄYMÄTÖN . ENIMMÄKSEEN BILETTÄÄ JA JUPOTTELEE JA SYÖ APETTA, KUTEN SUOMALAISET YLEENSÄ. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpia tarkoitat?
Sanna lähetti jo atrian tulisia hornetteja ukrainaan , 1,3 kg rasioita 3 kpl
- Anonyymi
Lupasi vai?
Missä, milloin ja millä sanamuodolla?- Anonyymi
Niin sen Zelenski käsittänyt ja lehfistö!*
- Anonyymi
Tyhmä Persu, ei Sanna mitään ole luvannut, ei riitä natsat. Mistä teitä reppanoita syntyy?
- Anonyymi
Reppana löytyy peilistä demuretku! Luoe Ukrainan lehtiä.
- Anonyymi
Kovin on tuolla maailmalla saatu toinen käsitys:
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/hs-ukraina-on-esittanyt-suomelle-pyynnon-hornet-keskusteluista-joissa-mukana-myos-yhdysvallat-2/
Kyseisenkaltainen pääminiterin aloitteellisuus ulkopolitiikassa ei kuulu Pääministerin toimivaltaan ja yleisesti olisi otettava tarkastelun alle päämisterin toimivaltuudet ja punnittava onko ne ylitetty ,sekä seuraamukset niiden ylittämisestä.
Marinin toimitavat on selkeästi auranneet seuraaville pääministereille latua ulkopolitiikan saralle, jolla mennään Presidentin, että ulkominiterin toimi alueoille jonka suhteen on katsottava että se ei ole soveliasta ilman poliittisia seuraamuksia.
Mikäli mikäli todetaan että ministeri toimii toimivallan puitteissa mielivaltaisesti on syytä harkita hänen toimikelpoisuutta tehtävässä.
- Anonyymi
SANNA MARINIA OLI VITUTTANUT
MARIN SANOI JO OLI AIKAKIN.
AIKA JOS MENEE OHI JA KUTINA, NIIN EI AUTA, KUIN OLLA ILMAN, TAI LÄHTEÄ MUUALTA HAKEE. - Anonyymi
Taitaa olla puitteet Sannalle liian pienet. Jos Sanna johtaisi koko Eurooppaa, niin Venäjä ois jo tuhottu. Kaikki ei vaan tunnu haluavan sitä.
Ja sitten osa pelkää, että länsi tai Suomi tulee osaksi konfliktia. Hei haloo. Me ollaan sitä jo ja Venäjäkin sen tietää. Ei tässä mitään hätää sen suhteen ole. Nyt vaan kaikella voimalla.- Anonyymi
Hätä suurempi,kuin uskotkaan,pelle!
- Anonyymi
Marinilla on selvästi jonkinlainen vauhtisokeus päällä. Oman maan asiat onnistunut tällä hallituskaudella sössimään niin pahasti, että glooriaa saa enää ainoastaan ulkomailta, kun siellä ei tiedetä millainen "johtaja" Marin todellisuudessa on. Johtajuutta ei laisinkaan, raivoaa kuin teini jos joku muu on eri mieltä ja oikeassa asioista.
Marin huutaa mitä sylki suuhun tuo, tehden enemmän hallaa kuin hyötyä Suomelle. Tainnut nousta hieman jokin päähän?
Ja sitä ihmettelen, ettei kukaan saa tätä naista ruotuun. Ei ole pääministerin tehtävä vouhkata ulkomaita myöten, antaisi presidentin ja ulkoministerin hoitaa tonttinsa. - Anonyymi
Marin toimii vieraan valtion hyväksi ja vaarantaa Suomen turvallisuutta, vaatimalla puolustuksen heikentämistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522085
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301284Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.921189- 1491072
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31869Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59807Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46769