Vaalit on viikon päästä ja Sanna Marinin mies on uutisissa viikonlopun bilettämisestään. Mitenhän vaikuttaa Sannan tai SDP:n ääniin?
Sanna Marinin mies oli pökkimässä
Anonyymi-ap
53323923
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 84 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 533
Vanhimmat
Sanna saa vaa lisää sympatiaa.
Samaa mieltä. Pirkanmaalla tulee Sannalle veret seisauttava äänivyöry.
Aloittajalle: Eikö pääministeri ja hänen miehensä saisi joskus pitää nastaa?
Näin on kun kyse on demareista.
Kyllä nastaa saa pitää.
Ja ettei yksitoikkoiseksi meno mene.
Kannattaa välillä pitää nuppineulaa.
Kyllä Pirkanmaalla asuu typeriä juntteja, omituisia itse ajattelemaan kykenemättömiä henkilöpalvojia:).
Ei saa!
Kyllä ne omilla aivoillaan ajattelemaan pystymättömät on ihan siellä kehä kolmosen sisäpuolella....roskalehtien manipuloitavissa...kuolaavat Seiskan juttujen perään...
Ei demarit koskaan voita ja mene ÖVERYYDESSÄÄN ohi kokoomuksen. Mutta maasta se kokoomukse "pikku tampiokin" ponnistaa. Kunhan ei tyköistuva pikkutakki selästä HALKEAISI ! Ja pikkupojan koko olevat suorathousut pierureijän paikkeilta :O
Jopa kuukautiset pysäyttävä äänivyöry.
Ero miehestä lisää sympatiaa
Joo ja käyään sutasemassa ruokatuntien aikana
Tunturikeskukset pettäviä pullollaan ollu jo vuosikymmeniä...ei mitään uutta ..
teollisuuskaupunki ollut työläisiä täynnä, vanhoja perinteitä.
Anne Kalmari sanoi tannoin, että kepu saa Helsingissä "veret seisauttavan vaalivoiton". Siinähän taisi käydä niin, että kepu sai yhden paikan vai saiko sitäkään.
Saa toki, ja saa pitää myös naulaa tai vetää viivoja
Olen samaa mieltä, lukevat vain Helsingin Sanomia, katsovat Yleä jne. Sdn vuoksi ymmärränkin miksi kuolaavat Seiskan perään. Jaluavat välillä lukea tosiasioita Sannasta, mutta eivät kehtaa ostaa Seiskaa.
Kuset seisauttava. Samariinin päässä.
Joka tapauksessa Demarit voitta KÖYHÄKAULUSTOLAIS porvarit MENNEN TULLEN ! Räkättäviä porvareita suomen niemi on pullollaan, kuin rantakivikot PASKOVIA LOKKEJA !
Tässä kansan elättien porvari aate . . . PÄHKINÄN KUORESSA!
Hyvä, nyt tuli selväksi kaikille, mistä Hölmölä-sadut on saaneet alkunsa.
Pirkanmaa on Suomen Hölmölä. Kas kun en tuota ennen keksinyt, kun kävelevä katastrofi, kävelevä hölmö, psykopaattinarsisti Marin on hölmö. Tottakai, Hölmölästähän ämmä on.
Onneksi Pirkanmaa-Hölmölä ei ole koko maa, kuten ei kehä III:n sisäpuoli. Ihan tiedoksesi vaan. Onneksi en asu kummassakaan kaatopaikassa.
Mitä sä sieltä olet hakenut? Urkkinut vaan, ketä tuttuja, sukulaisia, työkavereita, oma puoliso, on?
Kyllä saa.
Näitä roskislehden lukijoita käy sääliksi.
Näin tekee. Ennen haki vain miehet nyt myös naiset.
Ei uutta auringon alla. Eikä siinäkään miten saastalehden jutut saa yksinkertaiset kuola valuen uskomaan mitä milloinkin.
Hakaneula poskeen, ja SexPistols soimaan.
Ketä Markus pökki.
Sanna Marin on ihan oikein kuvien ja videoiden, sekä kymmenien silminnäkijöiden mukaan nylkyttänyt kännissä Julkisella paikalla reidellään vieraan naisen haaroväliä. Onko sopivaa käytöstä suomen pääministeriltä? Kyllä perusteettomalle henkilöpalvonnallekkin olisi hyvä olla joku raja. Noinkin vastuulliseen tehtävään ei riitä että on "nätti" naama.
Kun vaalit on käyty Sanna astuu kaapista.
Vaihtelu virkistää joten neulatyynyäkin on hyvä välillä vaihtaa 😁 😆 😅 😂 🤣
Jos sille pässille joku antaa sympatianripettä, niin kyllä se kaikkoaa heti, kun pässi aukasee leipäläpensä.
Ota lääkkeet ja rauhoitu hieman tai juttele jonkun kanssa - apua saa kun sitä vain pyytää :)
Demarit ovat lammaslauma, joka sokeasti seuraa kellokastaan kalliorotkoon.
Etollinen mies ei ole edes demari naannjikin kokoomuslainen yritystuk huija riääsqnnq on kypsynyt ahneeseen yritystukiloiseen
PEtollinen mies ei ole edes demari ahne kokoomuslainen yritystuki riääannq on kypsynyt ahneeseen yritystukiloiseen
Äänestä sdp
Jos Timpurin-kynää käyttää tulee paksua jälkeä!
Toiko Markus siis seuraa kolmen kimppaan?
Oikeesti muuten kehät ahdistaa tulee fiilis ettei muualla ole mitään kuin kehissä ja ei koskaan tiedä mille kehälle eksyy eikä aina tiedä mitä kehää liikkuu ja onko oikealla ne on ahdistavia kehiä.Sama kuin että joku on merkinnyt Hakaniemi ITÄ. SIINÄKÖ ON ITÄ.Entä meidän pohjoinen meri joka on yhteydessä Atlanttiin sen nimi on muutettu Itämeri ITÄ siinäkö maan päällä onkin itä.Hienoa Raamatun kartassa Itämeri on arabian meri tuolla Aasiassa.Niin ahdistavaa arabian ranta meillä täällä vaikka arabia on Arabiassa kaiken lisäksi Helsingin koski Fors on siinä kalastaja kylä ollut koko alue on Helsingin koskea.Hela hel tarkoittaa vielä pyhä.Pyhä koski eikö toi Arabian niemimaa mitenkään siirry tänne siellä se on ja pysyy kuulkaa.Tää on kulttuurin raiskaamista.Joku virolainen Citymarket Easton EAST MIKÄ VITUN ITÄ.Tallinassa on 3 MOSKEIJAA 1 synagoga monta kirkkoa.Se on entistä ruotsia ollut ja ei tosiaan ole itää sekään.Ne tuli ryöstöraiskaileen idästä tänne suuntaan mutta edelleen ne he on arabiasta.Ei me.Meidän kulttuureja tässä sorretaan.Meidön historiaa.Ja tiedoksi Viipurin linnan ja Tallinnan linnan rakensi ruotsin kuninkaat.Me ollaan pohjoista heimoa kansaa ei itää eikä arabiaa.
Demarit ymmärtää että sairaanhoito oikeus kuuluu kaikille koulu ja päivähoito vuorotyö hoito.Hammashoito ja mistään muovipaikka aineesta ei tarvi säästää.Muovia.
Pirkanmaalla on syrjitty kaikkia vaihdevuosi ikäisiä aina ja nytkin.Siinä 50 v kun saatte kylmäkuumahiki kohtauksia ja alkaa naamassa kasvaa jouhia kuukautiset loppuu läähättää miehillä vatsa kasvaa rauhaset tukossa niin tekin nykyään nuoret saatte huomata miten paljon on syrjintää heitteille jättöä huonoa hoitoa edes et saa tulehdus tai estrogeeni reseptiä tai apua siivouksessa ellet ole miljonääri.
Vanhat isoisät ukot on aina juossut pettämässä vaimojaan päivällä työmatkoilla ihan yhtä paljon kuin nuoretkin miehet.Vaimo töissä miehellä työmatka hotellissa.....
Saastuneet vedet kemikaalit ja kaasut saanut porukasta vähän tuijottavaa kansaa.Vahtaa toisia suu auki.Koittakaas katsella autojen rekkareita kun näitä koko maapallo on meidän uskontoja ja kansoja on liikkeellä.
Vapaamuurarit on juutalaisia sekoomuksia
Ennen kaikki oli raiskattu jo 8-13 ikään mennessä.
Nuoret juhlii olisi tylsää jos ei.
Vanhoilla pitää saada ruoka kakkukahvi olut viini konjakki paikka missä vaikka pestä pyykkinsä samalla koneessa ei vanhenevat ihmiset voi mitenkään istua nuorten joukossa juomassa olutta tai konjakkiaan tai jutella edes mistään saati että eivät silti ole mitään yksin kotona tyyppejä. Eikä kukaan pikku köyhä eläkkeellä tai työkkärillä elävä voi ostaa Ravintola hintaisia ruokia vaan joku 2-6€ korkeintaan voi maksaa eikä kaikki halua palvelutalon vangiksi kuitenkaan jos pystyy liikkumaan.
Ei, mutta persujen ja vkk:n ihmiset saa kyllä ryypätä ja hakata naisia ja puukottaa ihmisiä miten haluaa.
Juu nuoret kyllä juhlii, mutta keski-ikäisien, pienen lapsen vanhempien jatkuva kännääminen ja sopimaton käytös julkisissa juottoloissa on vastenmielistä ja moraalitonta.
Mää lyön Markuksen laudalta!! Oon onnellisesti naimisissa ja olen pökkinyt 75 naista !!
Sata olis tänä vuonna saada täyteen !!
Tämä hävittäjäsooloilu vie kyllä ääniä.
Miten sä sinne olet harhautunut yli 80-vuotias vanhus!
Älytöntä henkilöpalvontaa!!!
Pm Sannalle on valtsa noussut päähän
Huseraa jjoka asiassa luullen tietävänsä kaiken
Onko nasta takapuolessa?
Vuoroin vieraissa
Näin kyseisen lehden melko tumman sävyisen kansikuvan ruokakaupassa! Tuli mieleeni, että on ehkä jännittävä salapoliisimainen hetki saada pääministerin aviomiehen valokuva otettua juuri sillä sadasosasekunnilla, kun hän ehkä todistettavasti hyväilee vieraan rouvan takapuolta. Katsoin hyvin tarkkaan, aivan oikein, kokoleninkiin pukeutunut ystävätär ei ollut oma aviovaimo. Kuvasta tosin ei voinut päätellä, josko seksuaalisen teon kohde olisi aivan varmasti nainen. Nykyisinhän transseksuaalit miehetkin pukeutuvat naisten vaatteisiin. Lantio näytti leveältä.
En tiedä omaa mielipidettäni, sillä salakuvaaminen ei liene sallittua, varsinkaan ravintoloissa. Koska kaikilla on kamera puhelimessaan niin kukapa valvoo sääntöjä.
Aina on toki mahdollista tehdä keinotekoisia kuvauksia mutta Seiska lehti ilmeisesti tutkii lähdemateriaalit. Hieman pelottavaa väkeä nuo sosialistipoliitikot.. oma pikkulapsi on kotona ja odottelee isää. Ei tunnu oikealta elämåltä ja avioliiton onnelta. Ehkä mies päätti kostaa Sanna Marinille mahdollisia aviorikoksia. Ehkä juuri ennen vaaliaikaa julkaistu materiaali kiinnostaa erityisesti seiskalaisia. Ehkä kyse oli väärinkäsityksestä. Ehkö hän ilveili ja kepposteli. Ehkä itse tulkitsin näkemäni väärin.
— Ehkäpä en.
Ihmettelen omaakin intoani katsella Seiskaa! En kuitenkaan nykyisin pääse sen ohitse ruokakaupassa vaan taas oli pakko pysähtyä miettimään pääministeri Sanna Marinin aviomiehen aviorikokselta vaikuttavaa tekoa. En yleensä alkuun usko asioita vaan odotan miten kertomukset jatkuvat. Lehti on liian kallis, melkein haluaisin tilata sen! Niin kummalliseksi on juorujen harrastus mennyt.
Koko ajan vaikuttaa pahenevan.. kaikkihan alkoi Jauhojengi skandaalista ja huumejuhlista.
Noin juuri.
No, miksei astu kaapista nyt? Just tämmösillä jutuilla niitä ääniä kerätään, kun se on niin kovasti muodissa olla...
Toverillista henkeä sdpssä, puheenjohtajisto vieraissa.
Siellä selvää henkilöä ei näy kun toverit keskenään nai.
Samaa päättömyyttä on myös hallituksen päätöksissä kuin heidän sekavassa yksityiselämässään.
Heidän ilmarinsa kuvaa olemuksellaan hyvin toveriideologian järjettömyyttä ja hulluutta!
Nuppineulan kokoista varsinkin.
Sanna tietää.
Markus-setä kävi vähän pökkimässä.
Sympatia kasvaa äänivyöryksi, kun heidän Ilmari ryhtyy naiseksi ja Sanna pysynee naisena.
Siitähän saattaa hyvinkin tulla sympaattisen kaunis lesbosuhde, mikä kerää entistä enemmän sympatiääniä.
Toverillisesti johtodemarit bilettää ja nai.
Eihän siinä menossa jokin hallitusvastuu ja kansalaisten talous mieleen heti tule.
Itselle jauhoo ja kansalle lisäveroo, tuumailee Sanna kun ja toveri piiri nyökyttelee.
Kun Yksityiselämä on noin rikki kuin demarien johtajistolla on,
Ei ole ihme että poliittiset päätökset ovat myös tavallista kansalaista vastaan!
Eli Suomea on johtanut 4 vuotta rosvojoukko!!!!
Kitkat ne olla pitää.
Se on täysin Huijaus sivusto
Rahat veke vaan
Ei yritykset tukia saa pitää maksaa velat josaa
En äänestä.
Kahdestaan eikä kännissä saa puhua ohi suunsa...
Avioero siks vaihtoi vaalipiiriä.
Sanna tekee niinku huvittaa muista viis edestään noukkii ei pääministeriksi
Pirkanmaalla asuvat Neuvostoliiton ajan kommunistit, jotka hulluna äänestää punaista Marinia. Marinia joka jakaa suomen varallisuuden ympäri maailmaa ja ottaa kaikki elätettävät tänne ja velkaa velan päälle, koska tollo Marin luulee, että velkoja ei tarvitse maksaa takaisin. Ei ole kuitteja näkynyt häneltä, kun väittää että on maksanut eväänsä valtiolle. Siinä on niin läpi liipattu akka, että ei ole kumma jos mies lähti läppäseen.
Nainen oli intialainen ja lensi takaisin Amerikkaan oli seurueen kanssa käymässä Markun tykönä.
Tosiaan joukko, joka on vienyt tuhkatkin pesästä. Hornetit, junat ja eikö ne vienyt tuo Amanda patsaankin, Marin on lahjoittanut senkin Zelenskille muistuttamaan hänestä.
Sanna se on vieraitten miesten kanssa vehdannut enemmän kuin Markus. Eikä hän pidä sormustakaan enää, siis Markus. Eiköhän vaalien jälkeen kuulla miten avioliiton käy..
Marin on niin ” hypyllään” Zelenkiin että antaa kaiken sinne ja suomalaiset kurjuutta kärsivät ei Marinia kiinnosta.
No onko ihme jos.vuorostaan
Demarit ajaa Bemareilla.
Timpurin virhe se kitajaa ja natisee kuin vihtakuorma pakkasessa.
Jos vanhalla on varaa vain mennä Pietariin niin voi..Hmm...Ikälisään laittaa vielä parikymppiäkin.
Kävi Lammilla kerran kesähalla...vieden tuomenkukat ja kylän likat...voi,voi noita onneettomia...
Nyt lukkari rangaistuksena 100 x ristilukkia Markuksella piirättää...
Se ei saa Pirkanmaalta tuhatta ääntä enemmän.
Mieluiten keskenään, niin ettei muiden tarvi nähdä "idiootteja yössä".
Ei tee vaalityötä puolisolleen tai puolueelle.
Seiskan jutu tapahtuu pääkaupunkiseudulla ja leheteä ostetaan eniten ulkokunnissa.
Sorry, tarkista faktat ja odota uutta 7:n numeroa.
Kyllä demarit on kusseet omiin muroihin jo jonkun aikaa. Tyhmiö ovat, kun eivät ole tajunneet. Nyt sitä sitten oppositoon räksyttämään. Sannana esiintyminenhän sopii sinne, kunhan saa asiasisältöä tuohon ulosantiin.
Menis mieluummin asumaan sinne kaappiin,
ettei tarvis seuraava kautta kuunnella tai katsella jankuttavaa tyhjäpäätä.
ufot vaikuttaneet tähän asiaan?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17625785/keisari-emlardotem
Ikävä kyllä apua ei saa Suomessa kun sitä vain pyytää.
Itsekin kuvittelin että näin olisi koska kaltaisesi ihmiset tätä väittämää niin hanakasti vittuilumielessä viljelevät foorumeilla ja muissa medioissa. Mutta kun keski-ikää lähestyessä sitten ensi kertaa hain apua ja sitä pyysin, selvisi ettei sitä juuri olekaan tarjolla. Ei ainakaan pyytämällä. Yksityiselle sektorille pitäisi maksaa maltaita joka kuukausi, että joku suostuisi kuuntelemaan, eikä siihen ole nyt mitenkään varaa.
Tällainen on hyvinvointivaltiomme Suomi. En ymmärrä mihin ne verorahat oikein menee, mutta ei ainakaan sosiaali- ja terveydenhuoltoon.
Oliko joku pikkuserkku, kuten Lintilällä?
Ainahan tietty porukka niihin uskoo, ihan ihmetyttää kun raavaat miehetkin lukee juorumediaa, ja vielä kehtaavat näyttää sen, on siitä miehisyys kaukana. En koskaan voisi ajatellakaan että joku täysjärkinen nainen ottaisi sellaisen miehen puolisokseen, kuka juorukellon haluaisi joka menee talosta taloon ja aina saman juttu ”oletteko kuulleet ”
Joko taas olet nylkyttämässä tällä sibåvulla sähän olet jo tuota samaa asiaa jauhanut monet kerran parin vuoden ajan.
Et näytä tietävän mitään näistä nykyajan tanssityyleistä edes .
No iloa ja valoa
Siis mies saa pitää nastaa muttei nainen. Niinkö?
Olen samaa mieltä Marinin vaalipiirissä on kaikki syrjäytyneitä tai muuten vaan eivät osaa lukea muuta kuin paskalehdistöä.
Eri suuret puheet suuta halkaise mutta ihmisiä luullaan pöllöiksi etteivät osaisi ajatella mitä Sanna on diktattori
Mitä väliä on Marinin miehen menemisillä. Eikä Sannassa ole mitään säälimistä. Jos katsoo viime kesää ja sieltä tähän saakka, on Sanna se, joka on bilettänyt siellä ja täällä ilman miestään, myös nuohoten vieraiden miesten kanssa. Minusta Sanna on se, jonka tekemisiä voisi ja tulisi arvostella. Osa biletyksistä työaikana. Ei mikään pääministeriluokkainen tyyppi.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177920767
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
No mitä tuosta !! Markus vaan pehmitti uuden jäsenen SDP puolueeseensa !! Vaalityötä on hyvä tehä kaikilla rintamilla !!
Juu, olen samaa mieltä. Äänestäjät senkun innostuu vaan.
Markus Räikkönen on lapanen.
Miksei Markus saisi?
Sanna on mennyt jo kauan.
Tottakai saa.
On aina saanut kun haluasi.
Aikamies.
Ihanan nostalgista pikkupöksylähetystä, välillä tuntuu kuin Sanna koplineen olisi aikahypyllä 70-luvun seksuaalivallankumoukseen, jolloin parinvaihto ja vapaa seksi oli kovinta huutoa, ehkä ajattelee vetoavansa tällá pelehtimisellä boomereihin.
Riippuu siitä kummalla päällä ratkaisuihin pyrkii. Housujen lahjetta pitkin on edetty yhteiskunnan huippuvirkoihin, aina.
Sanna Marin pukeutuukin kuin 1970-luvun jäljitelmäbarbie, nukke, Sosiaalidemokraattien aikakone on jäänyt jumiin samalle vuosikymmenelle. Mitähän perinteisen ja tutuksi käyneen radikaalia me saammekaan vielä (taas) olla todistamassa.
Miksei Markus-setä saisi pökkiä kaikkiin reikiin? Tekee niin gutaa!
Heillä on ilmeisesti ns. vapaa suhde...voivat pökkiä vapaasti...
Sehän ei pitäis kuulua meille millanen liitto itte kullakin on.On tämä suomi muuttunu oksettavaksi maaksi...ihmisiä saa sonta lehistö tökkiä miten haluaa ja kukaan ei puutu siihen.
Ihan niin toisten tekemiset ja tekemättä jättämiset riepotellaan joka puolella. Ja ihmiset lukee silmät kierossa mitä joku journalisti on kyhännyt , ja uskoo kaikkeen, siksi kun luulee että kaikki mitä on juorumediassa on totta .
Sitten jos joku on viettämässä iltaa kavereiden kanssa ja ottaa drinkin, niin sitä kutsutaan ryyppäämiseksi ja bilettämiseksi. Ja se joka sanoo ei edes tiedä mistä sana biletys on lähtöisin kovasti vaan käyttää sanaa.
Vieläpä toisten suhteistakin tehdään analyysejä , kun vanhukset luulee että sitä ollaan tiukasti yhdessä jos ollaan naimisissa , nykyään ei ole niin, ihmiset on vapaita viettämään iltaansa omienkin ystäviensä kanssa. Ilman että,puolison pitäisi olla joka paikassa mukana.
Joten se mitä Sannan mies tekee vapaa aikanaan ei ole mitenkään kiinni Sannan työssä eikä saakkaan olla. He ovat kaksi eri persoonaa ja kylliksi vanhoja tekemään kuten asiat heille sopii.
Juurikin näin.
Kommunisti punikeille on kaikki yhteistä, kaikki.
Siksi sdp kommunisti viherpunikit, haluaa suomen kansan elävän kolhoosissa.
Minä en sellaiseen slummiin halua.
Esim. Itä- Helsinki, Espoon Leppävaara on jo hyvää vauhtia slummiutumassa.
Ja jo osittain jo onkin.
Ruotsissa alueita jo on runsaasti.
Mediassa kaikki ulostulo on totisinta totta, kaikki.
Sen jo laki määrää ja EU vahvistaa.
Kaikki on todenperäistä.
Ja faktat varmistettu, tosiksi todettu.
Tästä faktistisesta todellisuudesta on todisteena Suomi24.
Älkööt kukaan tätä faktaa, minkä olen kirjoittanut, yrittäkö mustamaalata, vääristellä, valehdella.
Sillä ne ovat valheita.
Toivottavasti lapsella on hyvä hoitaja tuollaisen perheen biletysilloissa, joita tuntuu olevan runsaasti.
On varmaan hyvä hoitaja ..sinun ei kannata kantaa siitä murhetta...huolehi omasta elämästä nyt ja tulevaisuuessa ettet vain astuis harhaa ja lähtis vaikka bilettään.
Kesärannassa oli kuulemma DP
Asia on juuri noin kuin edellä oleva anonyymi kirjoitti.Eikö ihmisillä ole muuta tekemistä kuin kyylätä muiden tekemisiä? Pidemmän päälle, elämä on mukavampaa kuin keskittyy vain omien asioidensa sekä elämästänsä huolehtimiseen.
Tottakai on !!!!!
Sanna ja Markus ovat eronneet ennen joulua. Sanna ei tarvitse miestä, kun on naisiin menevä. Markus on komea mies, joten saa varmaan normaali-ihmisiä, ettei tarvitse kuunnella tuollaista huutajaa, joka ei muuta kuin räkyttää ja juo.
Opettele apina kirjoittamaan, äläkä käytä termejä, joita et ymmärrä.
Kerro ihmeessä montako on vuodessa. Toivottavasti sulla on hyvä psykiatri.
Puhuisit toisin mikäli kyse olisi oikeistolaisesta pariskunnasta.
Käytättehän te eri termejä oikeistomielenosoittajistakin, kun väitätte että "siellä vaan kaljotellaan ja räyhätään" mutta kun vasemmistolaiset mielenosoittaa se kerrotaankin heti "iloinen karnevaali tunnelma ja skumppaa maistellaan"
Sama asia, mutta termistö muuttuu poliittisen puolen perusteella.
Lapsella varmaan hyvä hoito, kun on monen monta mummia.
Paitsi jos persut sanoo jotain, niin se on rasismia.
Muuta Lieksaan. 100 km ryssärajaa 20 km päässä.
Ruunaan kosket, Koli järven takana.
Täällä kuulee enemmän venäjää kaduilla ja kaupoissa.
Muuttakaa vasurit rajan yli paratiisiinne.
Kok4ever
Sossujen puheenjohtajat ovat taas sekoilleet , viinan, henkilöiden tai huumeiden kanssa.
Sossut varastavat yhteiskunnalta ja valehtelevat, ettei Nämä Viimeaikaiset sekoillut ole heillä mitenkään poikkeuksellista.
Sanna jaksaa raivota ja huutaa vaalitentissä entistä enemmän, saatuaan lisävirtaa.
Marin saisi pyytää anteeksi ihmisiltä jotka kohtaavat tämän rappion jokapäivä arjessaan peläten jopa henkensä puolesta ja rajoittaen liikkumista. Sitä että vähättelee ongelmia ja huolta.
Pyytele vaan moukka itse anteeksi ! ja olemassa oloasi. Mokomakin moukka, joka Marinia arvostelet. Arvostele niitä kapitalisti ÄLLI TÄLLEJÄ ! Varsinkin Hornetti mogulia, joka sai suomen / valtion talouden historiansa SUURIMPAAN ALIJÄÄMÄ vajeeseen.
Nimimerkki: HORISKOT POIS VALLAN KAHVASTA . . . JA HETI !
Kesyä tämä vielä on muuhun maailmaan verrattuna. Hulluja saakin lehdistö ahdistella.
On todella. Luulis ihmisillä olevan muitakin murheita kuin kirjoitella roskalehden höpinöitä.minä ihan tavis kavereiden kanssa käyn silloin tällöin viihteellä niin kuin vaimokin omien kavereiden kanssa. Eikä siinä ole mitään ihmeellistä. Se vaan ettei törkylehden toimittajat ole paikalla. Törkyseiskahan maksaa palkkion jos joku juntti soittaa nähneensä jonkun julkkiksen jossain.jos joku nainen tai mies halaa jotain ,on petturi.bjos kaatuu liukkaalla ,on humalassa. Näin juorulehti toimii.
Aivan.
Asu sinä vaan siellä takahikiällä. Ei sinua kukaan vie. Pyydä muutkin persut sinne lähellesi.
Hihihihi.luuletko että junttipersut ymmärtää sarkasmia ?
Miten niin runsaasti ? Hohhoijaa.
Juuri näin.
Mistäs kenenkään erot tiedät. Myöskään Sanna ei ole naisiin menevä.
Apina kävi Teukan kanssa ala - asteen. Jäi kaikki muu oppimatta paitsi ryyppääminen.
Aivan.
Hihihiii.... Demari fanaatikko psykoosissa.
Julkisuuden henkilö on julkisuudessa, vaikkei sitä näköjään siellä kusijoen perukan pellon laidalta oikein ymmärretäkkään.
Kommunistit kannattaa kaikkea pervoa kuten insestin sallimista ja eläimiin sekaantumista. (Anna Kontula) Kommari akat erikoistuneet tissien näyttöön joka mielenilmauksessa ym. Kommunisti tollon kannattaa miettiä miksi kommunisti tollojen kannatus on pohjamudissa. On se vaan sellainen kultti joka ei istu sivistyneeseen yhteiskuntaan.
Nyt kyllä jo tarvitaan punikille "PIIPAA" autoa:)
Sanna Marin ja Teuvo Hakkarainen kumpikin yliedustettuna juorulehtien kansissa päihdesekoiluistaan. Marin taitaa hieman johtaa. Ihanat samikset! Muiskis!
Voi perkele että on paskan jauhantaa .Onko noin tylsää sun elämä että täytyy kaivella toisten elämää. Elä sinäkin ja anna toinen elää
On tuleva, vai?
Jos meno muuttuu vielä kovemmaksi alkaa tuntua lapsen kannalta huonolta kodilta. Sosiaalitoimi tulee hätiin, tai sitten ei.
Pääministeri Marin vaikutti huomiota herättävän stressaantuneelta ja vihaiselta puoluejohtajiemme vaalitentissä. Kaikki liittyy kaikkeen. Ehkä huono tuuli johtui myös puolison aiheuttamasta skandaalista. Oli vaikeaa seurata hänen esiintymistään, olisin halunnut kuulla sen mutta en ymmärtänyt mitään asiakokonaisuuksista. Jälkeenpäin ammattilaiset sanovat koko vuodatuksen olleen pelkkää höpinää. Olikohan Marin tv esiintymisessään päihteissä. Psykoottinen hölötys oli pelottavaa.
Nenääkin voi kaivella. Suomi24 on oikeasti kehitetty päivän puheenaiheita varten. Eikö kannata pysytellä poissa täältä, ellei jaksa kunnollista kriittisyyttä?
Vapaata pökkimistä!
I-ha-naaaa!
Mistä tiedät?
Sanni kuvauttaa itsensä kovin mielellään sateenkaariryyppäjäisissä, usein heidän ilmarinsa kainalossa.
Älä vaahtoa ihmisistä. Nyt oli kyse pääministeri Marinista, jota me elätämme ja siinä sivussa myös hänen perhettä. Kyllä veronmaksajilla on oikeus seurata mitä nämä touhuaa yhteiskunnan rahoilla.
Rauhoitu, älä huuda, taitaa kuulua vasemmiston periaatteisiin haukkua, räksyttää kaikkia jotka ovat älykkäämpiä ja omilla toimeentulevia, jotka eivät halkea kateudesta.
Hakkarainen ei kulje jauhojengien kanssa, eikä käytä huumeita, eikä ole koskaan sekaantunut samaan sukupuoleen.
Vapaa pökkiminen on nykyaikaa.
Miten olisi kimppakiva *aarikon ja *arinin kanssa?
Apina kiipesi puuhun ja sieltä se.....
Aivan.
Ei käytä Sannakaan huumeita joten se siitä ressukka siellä
Ilmastouskonnon läpimurto. Perusajatuksena
Ns. Great Resetissä, eli vanhan yhteiskuntajärjestelmän nollaamisessa ja uuden vihersosialistisen maailmanjärjestyksen saattamisessa voimaan sen tilalle, vuoteen 2030 mennessä, on pelko ilmastonmuutoksesta ja maapallon tuhoutumisesta.
Siksi kaikki YK:n jäsenvaltiot ovat sitoutuneet The Great Resetin toteuttamiseen. Maapallo on pelastettava. Se onnistuu vain uuden maailmanjärjestyksen avulla.
Suunnitelmaa nimitetään "Kestäväksi kehitykseksi."
Siinä on kaikkiaan 17 kohtaa, joissa sinänsä on hyvältä kuulostavia tavoitteita. Mutta keinot niiden saavuttamiseksi johtavat totalitääriseen vihersosialismin kontrolliin. Keinoihin, joita nyt Suomessakin ajetaan sisään kuuluu :
1) Yksityinen maa- ja karjatalous ajettava alas. 2) Energiantuotantoa ja käyttöä on ankarasti rajoitettava. Tästä syystä mm. Energian hinnankorotukset , julkisen liikenteen suosiminen ja yksityisautoilun verottaminen, turpeenpolton kielto ym. 3) Vapaata yritystoimintaa verotettava ankarasti 4) Koulujen opetusta on tarkoin kontrolloitava ja säädettävä vihervasemmiston mukaiseksi mukaan lukien sateenkaariuskonto 5) Väestönkasvua on rajoitettava aborttien, eutanasian, sateenkaari-ideologian, sterilisaatioiden ja sallitun lapsiluvun rajoittamisella. 6) Kaikkea yksityisomistusta verotettava ankarasti 7) Kansalaisuusaate on hylättävä ja rajat avattava kaikille. Solidaarisuuden nimissä kaikkien on saatava muuttaa minne haluaa toisten elätettäviksi 😎 K
Valitettavasti olet oikeassa tuossa analyysissäsi miten he toimivat.
Älä höpise.
Kohta ropisee....
Pökkimään Markus menee viivana.
Pökkijä ja nylkyttäjä! Omituinen pariskunta.
Taas on kirjoitettu että sillä ja tällä ja tuolla julkulla on menossa joku KRIISI..NIIN HENKILÖITTEN LÄHIPIIRISSÄ ON HENKILÖITÄ JOTKA JUORUAVAT HEIDÄN ASIOITA MEDIALLE..LEHILLÄ ON OIKEI TIEVOSSA JUORUAJIEN HENKILÖLLISYYS VARMISTETTU ETTÄ ON LÄHIPIIRIIN KUULUVIA...JO S...TANA SAIS HATKAT MINUN LÄHIPIIRISTÄ TOMMOSET PALJASTAJAT...JA NIMET NÄKYVIIN
Sanna tekee asioita joista on hyvä juoruta. Esim. nylkyttää toista naista ja hieroo reidellään tämän jalkoväliä. Pääministeri! Ja ihan julkisesti! Onko ihme jos juorutaan.
Sabina Särkkääkö nylkytti?
Elä vain omaa elämää.
Sitä saa pökkiä.
Pääseekö mukaan?
Siis pökkimään Sabina Särkkää??
No siellä Seiskan kehonkielen asiantuntijat on taas olleet asialla!
EI SANNAA HALLITUKSEEN
Sannan mieskin on varmaan tyytyväinen kun Sanna häviää vaalit ja tulee takaisin kotiin.
Sannahan on mokaillut viime aikoina niin pahasti että tulee veret seisauttava vaalitappio demareille ja valta vaihtuu parempiin käsiin.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009472577.html
Sanna saa kuuluisuutta eikä suotta.
Marin on pääministeri vain koska Rinne epäonnistui ja ajoi kiville. Myös Keskustan petturimainen siirtyminen viherpunan äänettömäksi tukijaksi oli toinen asia, jonka avulla Marin pääsi hallitukseen. Hänen näytöillään ei olisi normaalitilanteessa ollut mitää saumaa ministeriksi pääministeriydestä nyt puhumattakaan. Hyvin on saanut Suomen ajettua velkasuohon eikä muissakaan asioissa ole sen paremmin menestynyt.
Mikäli suomalaiset haluavat säilyttää edes jotain menneiden sukupolvien työn hedelmistä, niin älkää nyt helvetissä äänestäkö Keskustaa, Sdp:tä, ruotsalaisia, vihreitä ja kommunistien peitejärjestöä vasemmistoliittoa. Näitä äänestämällä saatte varmasti sitä mitä kadutte lopun ikänne.
Kyllä Suomi on ollut velkaantumisen tiellä jo vuosia. Homma alkoi jo 2007 Vanhasen toisella pääministerikaudella Kokoomuslaisen Jyrki Kataisen olessa Valtionvarainministeri. Että ihan turha syyttää velkaantumisesta Marinin hallitusta. Toki juu, on Marinin hallistukin ottanut velkaa, mutta Korona ja Ukrainan sota ovat osaltaan vaikuttaneet tähän.
Ei mihinkään päättäviin elimiin, luulee omistavan kaiken ja jakaa vero-sekä velkarahaa ympärimaailmaa. Yrittää päästä lehtiin ja jos ei muuten pääse, niin lahjoittaa hornetit, niin jopa taas saa kuvan ja vielä selfiet Ukrainan presidentin kaulaan roikkumaan. Vastenmielinen ihminen.
🙏🙏🙏
Näin on, eikä Marinin diplomatialla hoideta maan asioita. Hän ei ymmärrä ekonomiasta mitään, hänellä ei ole kykyä neuvotella, huutaa ja räkyttää. Surkein pääministeri mitä Suomessa on koskaan ollut. Järki käteen ihmiset ketä äänestätte.
No nythän on Mariin epäonnistunut surkeasti.
Samaa mieltä eikä sdptä
Marinin diplomatia on haukkua ja sytellä muita ja lopuksi korottaa ääntään ja huutaa sormi ojossa, että vieressä istujat saavat varoa ettei silmiin osu. Ei minkäänlaista tietotaitoa tällä sattumapm: llä.
Kukahan salaa maksoi Suomen valtiovelkaa pois suuret määrät ominpäin?
S.N.
Nyk pres ja mikä puolue?
Kokoomus tietenkin, demarit ja vasurit taas velkaannutti Suomen 20 v ja piipertäjät sallisi huumeet.
Parempi vissiin muuttaa Australiaan
Samaa mieltä sannasta ja demareista ja vas+ vihreet puunhalaajat.
Persutkin joutais saunan taakse ja lopettaa niskal
Hullu ku pullosta tulluhan tuo jo on koko ihminen, moneen kertaan sanottu, muistutettu marssijärjestyksestä tietämättömälle sannukalle, ettei ole ollut asioiden tasalla niin jääräpäisesti jatkaa vaan ja kehtaa vielä myöntää moneen otteeseen jo keskustelleensa horneteista
Tällä ihmisellä on nyt ilmiselvä hybris. Jos miespääministeri sooloilisi noin se olisi käsittämätontä. Tuntuu sannalle olevan jokin minäprojekti koko homma.
Kyllä menee.
Päihdeongelma on omassa päässäsi. Ja pääministerin valitsee ihan oma puolue ,ei muut.
Ei koskaan persuja. Ei ikinä noita juntteja.
J niin olisi ottaneet muutkin. Seuraava ottaa velkaa myös ,tai syöksee köyhi.mät epätoivoisiin tekoihin. Ja meidät parempituloiset ryöstettäviksi.
Älä höpise. Lue juttu muistiossa mitä siellä kokouksessa sanottiin.
Mene vaan. Siellä poliisit voimattomia rikollisia moottoripyörä jengejä vastaan.
Demari juntti äänestää toista Demari junttia koska luulee näin olevansa jotain muuta kuin juntti. Kyllä on juntteja nuo demari juntit.
Juntti Marin huutaa ja rähisee mielipuolisesti, haukkuu muita rasistiksi.
Onko Tämä pääministeri saanut lainkaan kotikasvatusta?
Vai johtuuko huonosti Käyttäytyminen sekundäärisistä olosuhteista, kaksi äitiä , eikä lainkaan isää?
Menee kyllä.
Kyllä menee.
Marin sais painua takaisin kassahenkilöksi Alepaan.
Seiskan toimittaja pistää parastaan...ei kovin hyvää mainosta, kun mummot ja papat äänestävät enää demareita. Alkaa kiiltokuvaparin hehku karista pahasti...
Kulissiavioliitto eläkeläisäänestelijöiden miellyttämiseksi
Kuten aikoinaan presidentti Halosen kulissiliitto. Ja punikki liittyi vieläpä Kallion srk.
Halonen taitaa olla piilolesbo.
Ja sitten me nus***tiin.
Julkista tietoa se on ollut.
Taitaa Seiskan paparazzilla käyä kateeksi kun ei itteään hulmioinu ja pökkiny!
Niimpä piti kuvat laittaa sitte nähtäväksi
No se pökittävä oli kuulemma upea tummaverikkö...ei ihme että paparazzi kateellinen...
Sellaista kaikki haluaa pökkiä!
sanna marin saa rentoutua kuin myös mieskin niin sitä pitää sanna on paras!
Olemme 2020-luvulla emme 1970-luvulla.
Sanna on paskin pääministeri koskaan. Ajanut Suomen velkahelvettiin ja sodan partaalle. EI ENÄÄ SANNULIINEJA P-KELE!
Eduskuntahan on hyväksynyt nämä velat ...siellä on sinunki onnelliseksi tekemät ne muut edustajat.
Kyllä Suomi on velaksi aloittamisen aloittanut jo Vanhasen hallituskaudella, kun valtion kassaa on hoitanut nyt niin kauheasti siitä valtion veloista mekkalaa pitävän Kokoomuksen silloinen puheenjohtaja, eli sillon Valtionvarainministerinä toiminut Jyrki Katainen.
Tottakai on hyväksynyt, kun hallitus on koottu laitapuolen porukoista, että saatu enemmistö. Kaikista surkeista puolueista. Puolivillainen pääministeri tehnyt kupruja yhtenään, olisi ajat sitten pitänyt heittää kadulle.
Olen edellisen kirjoittajan kanssa täysin samaa mieltä. Kolmas maailmansota on jo ovella. Nyt äänestetään pääministerin vaihdosta. Tämä maa pitää saada nousuun. Oksettaa katsella noita pääministerin touhuja. Hänelle paras paikka olisi aikuisviihde!
MÄNTYNIEMEN ISÄNTÄ ! . . . . se suomen velkahelvettiin ajoi EI Sanna Marin. Se kun kokomus nuoleskelee AVOIMESTI pitkällä kielellä amerikan yhdysvaltojen PERSETTÄ !!
Kateellisten panettelua.
Punaiset lahtarikaartit on jo varmaan kerätty salaa siltä varalta, että SDP ei voita. Keväällä 2020 harjoiteltiin, kun armeija eristi Uuttamaata. Ja eihän se korona onneksi enää mihinkään levinnyt kevään 2020 jälkeen. Sanna ja Krista osasivat hoitaa homman.
Näin on. Ei PM yksin mitään päätä.persut luulee niin vaalikiimassaan.
Laitapuolen väki olette te . Persupökkelöt.
Kateellisten paneskelua.
Korona aikana tuli vainajia ja konkursseja, vanhusten tappamista suljetuissa huoneissa, hallituksen päätösten vuoksi ja harjoittelivat jo Uudellamaalla poliisisulkujen käyttöä.
Tulevaisuudessa, koskee muiden kuin rikkaiden sähköautojen käyttöä, bensa ja dieselautoille stoppi sululle ja kilvet pois.
Vihersosialismin kauheuksia väläyteltiin jo, kauheampaa on tulossa EUn siunauksella
Paneskellaan sitten demarien tapaan.
Sanna on luvannut Ukrainalle Theban pyhän joukon.
Ryhmä eliittisotureita, joka koostuu tarkasti valituista parista miesrakastajia.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Theban_pyhä_joukko
Voi sinua.
Markus kouri vierasta naista?
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Huhut-Sanna-Marinin-avioerosta-kiihtyvat-Markus-Raikkonen-kouri-vierasta-naista-kohukuvat
Miksi yleensäkkään Suomessa on vielä kommareita ja sekundakommareita???? Säälittävää porukkaa......
Siksi koska sinun tämä eliittiporukkasi veis köyhiltä tuhkatki pesästä
ja demarit vie kaikkien ahkerien ihmisten rahat.
Näät niitä muutaman SKPssä. Jotka ei ole missään päättämässä mistään.
Odotahan persuja ja kokoomusta. Ne vie sulta sen tulipesänkin.
Laiskalla, muiden, työtätekevien ansioilla loisivilla punikeilla ei ole mitään mitä viedä. Köyhyysrajalla kärvistelevät kun koulut on jääneet kesken eikä työt maista. Kaikki pitäisi ilmaiseksi saada. Omaa elintasoa entisestään tyhmät laskevat, kun hölmöyksissään suosivat kelakorvaustensa pienentämistä muiden maiden ja varsinkin muiden maiden kansalaisten hyväksi. Vain sosialisti on noin aivoton tollo.
Tottahan toki Sannan "mies" saa baarissa elää niinkuin haluaa. Saahan Sannakin naida ketä haluaa... Sannahan on vanhempiessa tytär. Viina maistuu ja lespoilu kiinnostaa.
Niin on vanhempien tytär myös hampurilaisbaarin myyjä Purrakin. Vahinko vain että äiti kuoli viinaan.
no ei kukaan fiksu äänestä demareita on jo nähty miten 4 vuoden aikana veivät suomen miltei perikatoon
kyllä pitäis jo olla sen verran ihmisil ällii et ei enää äänestä vihreitä tai muita sosialistejä
sillä punalipput on jo haalistuneet ja sirppi on ruosteessa ja vasarasta on varsi poikki ollu jo pitkään
Eduskunnan suostumuksella
No se vasaran varsi katkesikin persulta Jämsässä.
Marinin kannatus on rajussa laskusuunnassa.
Enkä ikinä äänestäisi Marinia, joka on sössinyt kaikki asiat.
Marin ei osaa hoitaa yhtään asioita. Kuka tuollaista edes äänestää,
toivottavasti ei saa ääniä.
Demarit taitaa syöksyä alaspäin koko ajan, mitäs laittoivat Marinin hoitamaan suomen asioita joka ei ymmärrä mistään mitään.
Marin vie sdp:n perikatoon, toivottavasti eivät saa montakaan ääntä.
Vuoroin vieraissa :-O
Entä Halla. Jopa siemensin jälkikasvuakin. Ihmettelen miten joku on suostunut kuolemankuvan kanssa sänkyyn.
Ei kyllä demareiden vanhemmat äänestäjät (siis valtaosa demareiden kannattajista) tykkää tällaisestä menosta.
Nehän on sannan ja ilarin mielestä boomereita.
Kai ne noi nyt just on 60- ja 70-luvun seksuaalivallankumouksen kokeneita, boomerit
Eipä ole valittamista.
Kaikki te hihhulit olette.
Ei nyt sentään pitäisi sekoittaa kahta asiaa, Sannan aviomiestä ja Sannan poliittista uraa, kaksi aivan eri asiaa jotka tuskin vaikuttavat kovinkaan paljoa toisiinsa. Mutta lehdistöllä on lupa sekoittaa puurot ja vellit ja seiska on siinä hyvä, niin paska julkaisu kun muuten onkin.
Ihan turha syyttää jotain lehteä jos itse hölmöilee.
Juntti supmalaisille on taas Seiska saanut uutisen.
Mitä on hölmöilty...peräkylän pojatko ne täällä kirjoittaneet jotka eivät käy baareissa eikä muuallakaan ihmisten ilmoilla ku eivät tiiä mitä siellä tapahtuu....seiska kirjoittaa
Uutiset tveessä huutaa samaa asiaa päivästä toiseen mitä Marin teki sanoi missä ja milloin..
No ei kerro kovin hyvää ihmisestä jos läheinen tekee tuollaisen tempun noin kriittisellä hetkellä, et jotain jäänyt hampaan koloon. Kaunaa.
Aivan. Ja paskalukijat.
Juntit sikailee kotonaan. Verhojen takana.
Aivan.
Tämä on hyvä kommentti. Aina löytyy törkyä jokaisen elämästä .Kyllä pitäisi oppia erottaa työ ja vapaa
Aivan.
Ei mitenkään. Kyse on aivan normaalista demari-toiminnasta.
Te hihhulit käytte kirkossa. Ja sitten vieraisiin. Olette saanut synnit anteeksi.
Sanna on paras ja voittaa vaalit. Sanna saa fanipostia ja kannustusta ympäri maailmaa!
Hyvä kun nylkyn ukkokin jo nylkyttää. Ukko ollut sellainen tossu että on oikein pahaa tehnyt.
Kaksi nylkkyä? Sittenhän sopivat toisilleen.
Paitsi taitavat nähdä toisiaan harvoin kun Sannuliini liihottaa ympäri muailmaa tarjoamassa Suomen puolustusvoimien Hornetteja sotaa käyvään maahan, mihin ei todellakaan kassatytön valtuudet riitä.
Kassaneidin harkintakyky, jos sitä on joskus ollut, on pettänyt pahasti. Ei jatkoon. Ei sitten millään.
Sanna-Nylkky nylkyttää, ja sitäkös uskolliset demarit ablodeeraa.....
Sannahan voi iskee ton Zelenskyn niin pääsee oikein sotarouvaksi, ja sinne vogueen.
Sossuvihreet ovat olleet katastrofi Suomelle.
Polttoaineiden ja sähkön hinnat moninkertaistettu
Sossuvihreet linjan mukaisesti bensiinin litrahinta ensi vuonna n. 280.s enttiin/ l
Talvella sähkön hinta lähtee taas entistä kovemmalle laukalle...
Korona aikana kuri oli kovempi kuin Neuvostoliitossa, vanhuksia tapettiin yksinäisyyteen, rajat kiinni, konkursseja, julkiset tilat kiinni, ravintolat kiinni, nuorison mielenterveys järkkyi joutuaan koulun sijasta kotiin.
Fortumin asioita ei hoidettu, kun Sanna vain lomaili. Tuloksena miljarditappiot Suomelle.
Vihersossut eivät mitenkään reagoineet sähkön ja bensan ylihintoihin v 2022.
Kansa maksoi ylihinnan, naapurimaissa sentään laskettiin sähkön ja polttoaineen verotusta.
Muistakaa äänestäjät miten monta kertaa vihaan hallituspäättäjiä kohtaan oli syytä ja on edelleen!!
Mistä sinä tossut tiedät ?
Ei ole tarjonnut
Hahahaa. Kyllä rajoitukset oli hyvin pieniä moneen muuhun verrattuna. En minä ainakaan kuollut yksinäisyyteen.
Käykö kateeksi
en yleensä näihin kirjoittele vaan lueskelen,mut nyt pitää osallistua.tästä marinista kai sitä saa vähä rentoutua sillai yleensä koko kansa tekee työviikon jälkeen.mut se on muuttunut .oli vielä viehettävä nainen kun oli tampereella valtuustossa.mutta nyt pääministerinä muuttunut todella laihaksi .syökö se oikein mitään.alkaa muistuttaan jotain syömishäiriöstä,näin hänet livenä tässä yhtenä päivänä .siis todella laihtunut.vaatteet oli kuin henkarilla .eikö sdp puolueessa kukaan sano että nyt ei sanna näytä hyvältä tää meno.
Median kiusaaminen pistää laihtumaan...samaa p...kaa jauhavat päivästä toiseen..niin teevee uutiset ku lehdistö...ja kaikilla on oikeus puhumiseen ja kirjoitteluun.ja samojen asioitten jankkaukseen.
Pidä huolta omista asioistasi äläkä työnnä kärsääsi muiden asioihin.
Sinä et kuule sano mitä muiden pitää tehdä.
Kyllä nuo stimulantteja kuten amfetamiinia ja kokaiinia riippuvuuden asteella vetävät ihmiset ovat yleensä merkittävän laihoja...
Katsovat puolueessa että tämä elämännälkäinen kännykkänsä selaaja ei ole mikään perusdemarin perikuva, ja sopii paremmin muihin tehtäviin.
Marko Savolainen käytti piriä ja oli melkoinen kaappi.
Marko Savolainen käytti piriä ja sillä oli melkoinen viinakaappi.
Voimme parhaiten lohduttaa petettyä Sannaa äänestämällä hänelle vaalivoiton. Kaikki tukemaan Sannaa ja uurnille lomps!
SDP vaalivoittoon!
NYT SDP VERET SEISAUTTAVAAN VAALITAPPIOON! 1 % VALTAKUNNALLINEN KANNATUS! SANNALLE KENKÄÄ TAI KALOSSIA! DEMARIMINISTERIT ULOS!
ÄÄNESTÄKÄÄ PERSUJA TAI KOKOOMUSTA MUTTEI MISSÄÄN TAPAUKSESSA DEMAREITA!
Näin juuri.
Huutaja heräsi.
SDP pökkimällä vaalivoittoon!
Nyt ryhtiä Räikkönen!!
Vihersossut ovat pettäneet Suomen, varastavat verotuksella kaiken ihmisiltä!
Muistakaa kuinka kävi itäsaksalle!
Suomelle ei samanlaista konkurssia saa vedättää!!!
Kai se aisankannattajakin saa joskus omia siipiään koittaa? Sannaan kyllä kulminoituu juurikin tuo suvaitsevaisen ja rehellisen seta-hörhön prototyyppi; jos olet eri mieltä niin olet rasisiti, jos sanot mielipiteesi ääneen niin paremmilla ihmisillä on oikeus ja jopa velvollisuus alkaa huutamaan ja möykkäämään toisen päälle kuten hän tekee. Mitä ilmeisemmin parempien ja suvaitsevien perheissä se joka huutaa koviten on oikeassa, siinä oivaa kotikasvatusta kaikille.
Seiska saanu mehukkaan uutisen ...pökkimis uutisesta seiskassa kolmella eri otsikolla...KU KLIKKAAT NIIN KAIKKIEN TAKANA SAMA SEPUSTUS....EI ANNA KUMMOSTA KUVAA UUTISEN TEKEMISESSÄ...
No seiska nyt on mitä on. Paskalehti.
Aika huolestuttavaa, 24 täynnä Persuja jolta puuttuu oma elämä. Olet aikasurkeita luusereita.
Miettisit vaikka millä Purra tullut toimeen, kun menneisyydestä ei paljo työpaikkoja ole ollut.
Olen persu ja on ihana oma elämä aateistani en luovu jonku demarin takia
Vain hampurilaisbaari. Kun äiti joi rahat.
Kiljuminen syy selvisi,onneksi vain stressiä.
Puhui, selvästi ja asiaankuuluvasti omalla vuorolla. Marini huusi päälle ku pillastunu kalkkuna😆😆😆
Marin räyhää suorastaan populistisen rasistisesti, niinkuin " keskusteluissa" on hyvin kuultu.
Julkisuuden henkilö menee pökkimään yökerhoon eikä muka tajua että kamerat laulaa koko ajan...
Tahallista, takaisinmaksua🤣
Aina aikojen alusta on mies jotenkin kassinsa tyhjännyt.
Lisää kannatusta niissä, jotka toimii samoin.
Perähikiän pojat näkee tilaisuutensa🥰
Sannukkahan sanoi, ettei samalta ihmiseltä voi kaikkea pyytää.
Eipä ihmetytä miehen käytös, ku muistelee miten tuo ite käyttäyty.
Go, Makke Go... 💪💪💪😆😆😆
Magge on päättänyt että petturi nylkky ei enää pääministerinä juhli, mikäli se hänestä riippuu.
En äänestä tommosta porukkaa. Lapsi on kohta eroperheen lapsi. Sääli häntä😟
Säästä typerä sääli itsellesi.
Pirkanmaa ja Tampere voitaisiin antaa Putinille.
tuskin koskisi kepilläkään
Sannalla ja miehellään on avoin suhde. Ei kaikkea rakkautta tarvitse omalta puolisolta, siltä "yhdeltä ja ainoalta" saada, totesi Sanna veikeästi.
Ja niinhän se maatalon isäntäkin eukkonsa kanssa aikoinaan oli maatalousnäyttelyssä, kun 3A:n sonnin näki ja esittelijä kehaisi että tämä mullikka se nusaiseekin 5 kertaa päivässä. Eukko vieressä tuumaili että "kas poikaa" ja tökkäsi isäntää kyynärpäällä kylkeen. Isäntää hieman vitutti ja hän kysyikin esittelijältä, että joka kertako se sitä samaa lehmää, johon esittelijä totesi että "ei tietenkään, aina eri lehmää tietysti". Isäntä tökkäsi emäntää kyynärpäällä kylkeen ja lausahti "kas poikaa".
Jauhonenäsenä sitä on vaan jotenkin niin seksuaalinen olotila että huvittais nussii kaikkiin kans. Sama essoin kaa.
Voivoi.
Joko Sannuli on menosssa Lahden torille itkemään kuinka vaikeata on?
Kannattais jo nikkaroida lava valmiiksi . Väliajalla jauhomakkaroita .
Iloa valoa ja hauskuutta
https://www.youtube.com/watch?v=l21A3tS6_vs
HYVÄ! Ei muutakun verissä päin tappelemaan nyt avioerosta ja siitä kumpi saa äpärän hoidettavakseen.
Äläpä on vain Jussilla.
Taitaa sataa paskaa laariin, on Marinin puheet ollu sen mukaisia. Kyllä demarien pitäisi nyt laittaa Marinin suu tukkoon, eikä lupailla liikoja vaikka hän nyt pääministeri onkin. Ja sitten opastaa ettei ota sitä jauhoo liikaa, kyllä sen näki että kaikki ei ollut tallella kun ukrainan johtajan syliin juoksujalkaa meni.
Persujen vika
Hienoa että pääministeri on dynaaminen bilelunttu ja siippa samaa sarjaa! Se on tosi nykyaikaista.
Uusi uljaampi maailma tulee mieleen.
EU maailmaa pääministeri on luomassa, ja siinä luomisessa ei suomalaisella ihmisellä ole mitään muuta merkitystä, kuin ottaa verotuksella kaikki irti.
Olenkin miettinyt milloin mies kyllästyy aisankannattajan rooliinsa. Aikamoinen ajoitus baari-illalla juuri sopivasti viikko ennen vaaleja. Suorastaan taktinen veto Markukselta voisi joku väittää?
Iköhän Sanna ole määrännyt Markuksen kylille ihan laskelmoidusti, jotta näyttäisi, että Markuksestakin löytyisi vähän särmää ja olisi ns. tasoittamassa ” peliä”. Markus kun näyttäisi olevan täysi aisankannattaja, vätys ja pelkkä kynnysmatto Marinille.
Varmaan pökittävällä vaihteeksi E-kuppikoko?
E voittaa A:n joka kerta 5-0
Puhut vähän mutta asiaa.
Sannasta ei saa kun tikkuja... No saattaa kyllä saada jotain muutakin ikävää.
Itsekin aiemmin kovana kourijana tunnettuna tunnen veljeyttä Sannan mieheen.
Saapas nähdä mitä tästä seuraa, kestääkö liitto tällaisia bailaamisia.
Vedonlyönti käyntiin , milloin sannukka ja aisankannattaja eroaa.
Mitä eroa tai uutisarvoa Räikkösen menemisellä? Kyllä minusta Marin on kiehnännyt ja kuolannut ties missä harva se viikonloppu. Ja mustelkaa viime kesääkin: festarilta toiselle jauho -- eikun bile-Ilmarin ym. teinibilettäjien seurassa. Kyllä hänestä olen tietyt johtopäätökset tehnyt aikaa sitten. Teinityttömenoa vielä lähes nelikymppisenä. Ai niin, hänhän on aina oikeassa, ei tee koskaan virheitä. Kylmää kyytiä, ei asiasisältöä, ei jatkoon.
Marin puhuu liikaa. Hänen pitäisi oppia kuuntelemaan. Toimittajakaan ei pääse kysymään, koska vain vaivoin saa Marinilta puheenvuoron. Toki jos ei anna toimittajan kysyä, vaan itse puhuu lakkaamatta, saa varmasti kertoilla mieleisiään ”faktoja”.
Ei ihmiset oo yx-avioisia.
Huoraaminen on ihmisillä geeneissä. Se on ihan normaalia- Sitä vaan sanotaan huoraamisex.
Toivottavasti äänestäjät eivät mene Marinin halpaan, oikeiston syyttämisellä. Hän kertoo puolustavansa vähäosaisia ja pienituloisia. Kuitenkin hänen hallituksensa on kyykyttänyt juurikin eniten näitä. Malkaa omassa silmässä Marin ei halua nähdä, vaan pelottelee ihmisiä oppositiolla. On erikoista, jos äänestäjät eivät näe Marinin pyrkyryyttä, jolla hän sekoittaa parhaillaan ulkopolitiikan tekemistä. Marinin hallitus on näyttönsä antanut ja huonolaiseksi ne on nähty. Joten voi todeta, että ei jatkoon. Kiitos.
Ihme kun on nuori avioliitto niin erikseen bailataan
Kaipa se vituttas suakin jos oma akka osaa muuta kun vittuilla ja juoda ja ottaa velkaa tai ukko kellä mitenkin päin
Onhan tämä sellainen uutinen josta uutisoi ainoastaan seiska. Siis että IL, IS tai YLE eivät aiheesta uskalla kirjoittaa mitään kun pelkäävät liikaa demareiden mahdollista kostoa?
"Olen ihminen ja kaipaan joskus synkkien pilvien keskellä iloa, valoa ja hauskuutta"
no,,,,siinä sitä sitten on,,vakaata ja varmaa menoa,,,valtionjohto vauuttavaa,,,vai onko.
Seiska lehden uutiset lukeeko joku tosiaan sitä paskaa lehteä ja uskoo mitä siellä kirjoitetaan
Kai se on uskottava, kun on kuvat ja videot ja paikallaolleiden todistukset asiasta. Eikö sinustakin?
Olee-oleee-oleee-OLEEE...lisä huarraamista!
Seiska on persujen Tiedonantaja-lehti.
Lukevat sitä yhtä kiihkoissaan kuin stalinistit Tiedonantajaa aikoinaan.
Vihersossujen alamäki on erittäin jyrkkä, mikä on Suomelle hyvä asia!!!!! 😁
Sääliä haetaan ja uhritumista, että saisi ääniä. Minusta äitinä pitäisi huolhtia lapsestaan, eikä hillua uraohjuksena siellä sun täällä. Markus onhoitanut lasta pitkään ja niellyt rouvan sössimiset ja biletykset. Hyvä, jos vihdoin ovat silmät auenneet ja hakee itselleen parempaa seuraa.
Uraohjukset vaan liikkuu siellä täällä.
Nainen on ylpeä, jos mies kelpaa muillekin. Hyvä valinta.
Tyhmät äänestää demareita! Ei siihen muutosta tule! Ja suuri osa ihmisistä on tyhmempiä kuin suuri osa! Kuulutko sinä siihen?
Ei mitenkään.
Toivottavasti vaalien jälkeen pääsee eroon vausurisannasta. Riittää maksamista. Terv Ruiskukka 4 ever
Sanna Marinin naamasta näkee, että hänellä on henkilökohtainen kriisi päällä. Perhe-elämän stressi vaikuttaa työntekoon. sairaalloinen laihtuminen näkyy naamasta. Mielestäni hän ei enää kykene maamme johtoon, vaan hänen tulisi palata kotiin korjaaman avioliittonsa.
Hymyilisi edes joskus!
Ymmärrän täysin jos Marinin äijä käy vieraissa, jos itse olisin hänen housuissaan en muuta tekisikkään
Ja uutinen suoraan persujen propagandistien pää-äänenkannattajasta, seiskasta
Totuus persuille:suomen uutiset, sieska ja mv-lehti.
sdp voittaa vaalit ,siten se vaikuttaa.
Pitääkin vaikuttaa.
Kumilla vai ilman uutta pesää
Kumilla.
Polyamoria on yksi monisuhteisuuteen kuuluva ihmissuhdemuoto sekä ajattelu- ja elämäntapa. Sitä noudattavalla henkilöllä voi olla yhtäaikaisesti useampi seksuaalisia ja/tai romanttisia piirteitä sisältävä ihmissuhde. Kukin suhteeseen osallistuja on tietoinen suhteen muodosta ja suostunut osaksi polyamorista suhdekuviota.
Tämän ajattelu- tai elämäntavan omakseen kokevat ihmiset määrittelevät itsensä usein polyamorisiksi. Polyamoriset ihmiset käyttävät itsestään ja toisista polyamorisista typistettyä sanamuotoa "poly", joka toimii myös etuliitteenä esim. polyperhe ja polykumppani.Polyamorisia suhteita luullaan usein virheellisesti polygamiaksi, eli moniavioisuudeksi, vaikka moniavioisuus kattaa lähinnä useita avioliitonomaisia suhteita.Polyamoria-käsite korostaa myös rakkaussuhteiden romanttista ulottuvuutta ja ihmissuhteiden laadullista moninaisuutta.
Tuollainen toksismaskuliininen sikailu sataa tietysti Sannan laariin. Naiset äänestävät Sannaa innokkaasti ja net vieläkin innokkaammin. Sanna on ikoni ja nousee vaikka mistä koettelemuksesta.
Toveri Marinissa on paljon samaa tyyliä johtaa kansoja, kuin toveri Putinillakin!
Totta.
Venäjä on nykyään yltiökapitalistinen maa jota johtaa diktaattori Putin.
Opportunistin arkea tämäkin.
Toveri=diktaattori
Koska vain oma ideologia on hyväksyttävää!
Miehellä alkoi nyt aika käydä väliin pottujen maksamiseen pottuina. Kohta naiskentelevat ketä lystäävät eikä ketään kiinnosta. Ollut Markuksella jo pidempään tympääntynyt ilme. Menivät naimisiin näön vuoksi ja kuvien. Ja saihan Markus nyt hyötyä, bisneksiinsä, ratsasti siipallaan häikäilemättä maailmalla.
Luulottelee palstaporvari mustamaalauksessaan.
Lisää iloa ja Olavia.
Taidat olla ihastunut Olaviin kun hänestä jauhat jatkuvasti.
Seiskan "uutiset " nyt ei vaikuta mitenkään tervejärkiseen ihmiseen.
Markus kävi kuumana, hinkkasi itseään nuorikon takapuoleen ja välillä nylkytti.
En äänestä aviosäätyä enkä puolisoa, äänestän poliitikkoa. Enkö äänestä Mariniakaan. En edes demareita - mutta jos äänestäisin, niin yrittäisin vaikuttaa siihen keitä muita sinne menee.
Seiska-lehti on höyryävä paskasanko. Ihmettelen miten paljon lihavia pers(u)kärpäsiä jaksaa pörrää sen ympärillä.
On siinä esimerkillinen perhe. Pettämistä,huumeita,juopottelua,irstailua,valehtelua . Hyi hitto korkea aika päästä eroon.
Valehtelee palstan päivystävä ryssäntrolli. Seuraava hallitus on Marinin II hallitus ja hyvä niin.
Levillää naureskellaan räkköselle ja sefullee , niillä sama levin prostituutio nainen ,, eivätkös tajuu vai on ko soviittu ja mikä on hinta
levin työn tekijöillä runsaasti kuvia ym .. luovutetaan kunnon korvausta vastaan
Älä ota enää kiljua koska juttusi täysin ulalla.
Levit sulla on housuissasi pökiö.
"Levillä työntekijöiden rotaatio alkamassa.levin työn tekijöillä runsaasti kuvia ym .. luovutetaan kunnon korvausta vastaan"
Eli Levillä on työntekijä rotaatio alkamassa.
Valokuvaajat saavat etsiä jostain uusia töitä?
Sanna on pahinta mitä suomessa on ikinä syntynyt, täysi fiasko koko ämmä!
Huutelee tukijussi.
Markus on vain ihminen, joka kaipaa iloa siinä missä Sannakin, mitä pahaa siinä on jos toinenkin osapuoli tykkäsi hinkkauksesta takapuoleen.
Oopperapuolue demareilla menee ainakin bilettämiset vauhdilla.
Miksi PS ei vaatinut oopperan muuttamista liikelaitokseksi kun oli kepu Sipilän porvarihallituksessa?
Joko Sannan miehen firmalla pyyhkkii niin hyvin,että voi bilettää.Kyllä kannatta vehdata pääministerin kanssa,kaikki saa hyvät tuet.
Huutelee manttaalipösö.
aika mielikuvituksetonta loan heitto
a. Olis uskonu että parempaan pystyy=)
Ei ne parisuhteet helppoja ole, ehkä Sannankin pitäisi oppia nöyrtymään. Nämä Sannan kommentit Markuksesta ovat olleet mielestäni puolisosta ja elämänkumppanista tosi outoja. Ihmistä pitää arvostaa ja huomioida jotta se jaksaa siinä rinnalla.
Parisuhteet on kahden kauppa. Ei kuulu muille, mutta toki johtavassa asemassa tai olipa asema nyt mikä tahansa jos kotiasiat ei ole kunnossa vie ne tasapainon ja ajatukset eivät ole täysipanoisesti tehtävissä joten vaikuttaa kyllä .Perhesuhteiden tulisi olla kunnossa vastuullisissa tehtävissä toimiessa ,kun ei ole se ei ole eduksi tehtävistä suoriutumiselle.
Millaiset perhesuhteet sulla itselläsi on kun moralisoit muita?
Opettele kirjoittamaan maajussi.
Onko Marin maanpetturi? Vai yrittääkö vain hakea korkeaa EU virkaa?
Pitäähän sitä jalkavaimo olla että
Iloa, valoa ja pökkimistä!
Taidat itse olla pökkijä.
tampereen valtauksessa viimeset höyrypäät oli naisporukka jossain kerrostalossa!
liekkö tilanne paljoa parantunut.
Vapaa suhde. Voi paneskella ketä vaan ja missä vaan. Hiton nannaa!
Sulla ei taida olla naista ollenkaan.
Katsokaa Petteri Summasen yösyöttö elokuva. Hyvälläkin miehellä karkaa homma käsistä, kun on lapsen kanssa yksin.
Mitä tarkoittaa pökkiminen?
Tasapuolisuuden nimeen... jos toinen on esillä jatkuvasti suhmuroimassa miksei toinenkin, lasta käy kieltämättä sääliksi, taitaa mummot hoitaa.
Mieskin pettää. Kaikki pettävät Sanna Marinin!
Ei ne mikään avopari ole !
Marin eroaa ja lähtee YK:hon tuhlaan suurempia rahoja,
Eipä tuo häiritse edes sitä demareiden borattia
.valehteli vielä medialle mutta eipä isoa kohua
Ei myö mittään säästäjä-hallituksia tarvita keinotekoisine onnettomine lamoineeen taas kerran .
Saattoi olla pelkkä vaalitempaus. Toisaalta niinhän sitä sanotaan, että vuoroin vieraissa.
Kummelin sanoin: Hän on parasta A-ryhmää, hän kourii, hän köyrii!
Tollasta sexyä hottista ei kannattas jättää liian kauan yksikseen. Varsinkaan EU:n tai Naton takia.
Juntteja molemmat. 🤣🤣🤣
Demarien tyyliin kuuluu pettää aviosiippaa.
Jos jompikumpi käyttäytyy julkisessa paikassa miten ovat käyttäytyneet, niin heidän täytyy tietää ja tajuta, että heitä kuvataan joka paikassa ja hinkkaamiset päätyvät lehtiin. Musta tuntuu, että ovat niin ylimielisiä öykkäreitä, että luulevat voivansa tehdä mitä tahansa. Heitä eivät säännöt tai "säädyllisyys" koske.
Ryssäntrolli leikkii moraalinvartijaa ja siveydensipulia mustamaalatessaan naispääministeriä perheineen.
Perussuomalaisena paheksun tämmöistä vaalimainontaa.
Mitä vaalimainontaa? Taidat horista omiasi.
Ei mitenkään. Kyllä Sanna on itse aiheuttanut sen jos äänisaalis pienenee.
SDP voittaa vaalit ja seuraava hallitus on Marinin II hallitus ja hyvä niin. SDP vaalivoittoon!
Epätoivoinen vaalitemppu varmaan, sympatiaa ja myötätuntoa haussa. Ajankohtakin aika sopiva.
Luulottelee salaliittoteoreetikko.
Eikö tarkoitus pyhitäkään keinoja?
Lukiossa Sannaa kutsuttiin Suikkari-Sannaksi. Ei hänelläkään kovin hyviä moraaleja ole koskaan ollut. Tuntuu, että mies on lähinnä cucked ja pomppii Sannan mielihalujen mukaan.
Nyt on k vaihtunut hooksi.
Oletko homo kun käytät tuollaista kieltä öyhötyksessäsi?
Suomessa on vuodessa tullut 100 000 lisää köyhiä, mutta silti Sannaa palvotaan. Mitä se kertoo Suomen kansasta?
Ota huomioon että Suomessa on ollut ennen nykyhallitusta vuodesta 2003 lähtien porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia jotka ovat koko ajan kepittäneet köyhiä ja sairaita pienituloisia leikkauksilla ja säästöillä. Näiden ihmisten köyhtyminen on pitkän ajan tulos eikä tämän vaalikauden aiheuttamaa.
Sanna on tyhmä
Siis Sannan kannattaja on myös tyhmä
sannaki on ihan pökittävä nami nami
Terkkuja sinne peräkammariin.
Kunnon alfa uros samaa ei teistä luusereista voi sanoa.
Jännä kommentti kun olen itse aina ajatellut että kaveri on puhdasverinen aisankannattaja.
Panomies ehkä se voisi ottaa kaltaisesi luuserit täältä oppiin niin saisitte edes joskus pillua ja tulisi elämään vähän iloa.
Joulupukkikin kävi pökkimässä
Eikö Sanna anna? Kyllähän Sannan pitää antaa.
Olavilta kannattaa kysyä, antaako ja jos antaa, niin moneenko reikään?
Mitä se ketään haittaa? Eiköhän Sannakin ole saanut Olavilta melaa mekkoon ihan riittämiin. Vuoroin vieraissa.
On varmaan ruiskahtanut osa lastista mekkoonkin.
Olavi olisi varmaan saanut jos olisi tosissaan yrittänyt
Kyllä Sannalle pitää palauttaa aamiaisetuus. HETI, On muuten kovasti laihtunut kun talven ollut omissa eväissä.
Huumeet pitää ihmisen hoikkana kun mikään ei maistu.
Mari on kuihtunut,eli kuivunut olisko uni valetta?
Sannan suosio ei johdu hänen vapaa-ajan viettotavoistaan, eikä kuivasta vartalostaan. Ei myöskään esiintymisetään. Suosion syy on hänen edustamansa vasemmistopuolue, jossa on lupa elää epätodellisesti.
Unelmahöttöä Kansainvälistä laulaen.
Sanna pökkii monet, jauhojengi, niin kyllä kai Markuksenkin pitää saada pökkiä. Sen jälkeen Sanna ja Markus vaihtavat saadut bakteerit keskenään 😆
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Seiska-loysi-Markus-Raikkosen-kiihkean-bileillan-jalkeen-nain-Sanna-Marinin-mies-reagoi
No, voi että.....hmm...
Olisipa mukava nähdä tämän intialaisen daamin kuva.
Wink, wink, Seiska!
Lähti ajamaan ilman valoja ja krapuloissaan.
Hyiiiiii, taisi hengitys haista viinalta ja kalalta, yhyii!
Sanna kun bilettää , niin miksei miehensäkin saa niin tehdä.
Olipa taas uutinen. No kyllä Sannaltakin löytyy yöpöydässä "jotain", jolla "pökkiä"!
Ei ole vielä luontoa saatu pois. Kun tunnistaa toisen sukupuolen. Toista se on vihreillä.
Vihreät saavat luonnon pois, Taksonomia kun tulee parin vuoden päästä
---
sitä ennen kaikki metsänomistajat on myyneet peloitteen takia kaiken avohakkuina
metsäyhtiöille
Ohisalo, saako palkinnon metsähakkuun maskottina?
" luontoa saatu pois"
heh heh -väärä merkitys-
Rouvalla on sormus edelleenkin sormessaan, mutta ukkelilla ei.
Huomasin. Bollywood jo Lapissa.
Sodoman eli Suomen kansalaisten mieleen on, mitä enemmän heidän hallitsijansa, kuten Sanna-tyttö pääministerinä örveltävät.
Kansan edustamiseen jumalattomat kansanedustajat sopivat hyvin.
Pettämisestä ei ole kyse kun toinen osapuoli riekkuu muiden miesten kanssa pikku huumeissa...Onneksi Markus tuli järkiinsä. Politiikka ja tunteet ei ikinä kulje käsi kädessä. T. Matalapalkkainen siivooja
No, joutuihan kuuntelemaan vuoden vinoilua kuinka 'naimisissa oleva pm kaulailee vieraiden miesten kanssa että kyllä mies pm olisi saanut lähteä,' esim J Katainen totesi näin.
Nyt vastareaktio, tai joku vaihe liitossa, näitähän sattuu.
Olihan Sannakin taas sen saman artistin seurassa tai keikalla sevenin mukaan
Anna ääni perussuomalaiselle, se on kaikki pois Marinilta ja pääsemme hänestä.
Paluuta hyvään vanhaan ei ole. Alamäki tulee jatkumaan ja pitkään.
Maria Ohisalon mies öljybisneksessä mukana arkea on kiva rahoittaa öljytuotolla.
Suomen valtio osti 0 tuottavan tuulivoima bisneksen 70 miljoonalla
missä myös Ohisalon mies mukana. Hyvä veli verkosto toimii.
Kansa maksaa veroina tämänkin .
Mediassa on tieto avioerosta. Eihän tollanen liitto kestä aina sanna on vieraitten miesten kanssa kutemassa huh ja ilmari on aina mukana jo vuosikaudet ei ole ministerillä käytöstapoja
onko marinin mies hambuussi
Eikö tämä ole jo hitaimillekkaan selvinnyt että heillä on avoin suhde. Julkinen salaisuus ettei konservatiivisilta eläkeläisiltä lähtisi ääniä.
Kuka täysjärkinen jaksaisi katsoa,kun " vaimo" käy nuolettamassa itseään jollain Uusivirralla,joka saikin nuoltua itselleen suurimmat apurahat tuloistaan huolimatta.Kun kaupan kassa haalii someseuraajia fotoshoppaamalla ja lupailee Suomen hävittäjiä Ukrainaan julkisuuden toivossa..,on urea noussut sateenkaari lapsella pahasti päähän.Vaalitentissä kun kuuntelin Marinin huutoa, hänen puolustellessaan hävittäjä puheita,sain päänsärkyä.Jos tuollaista itseään täynnä olevaa ihmistä ja huutoa,juomista ja vieraita miehiä pitäisi suvaita,olisi miehessä vika.Ei kelvannut Super- Sannan valokeilaan edes linnanjuhliin lasten hoidolta,koska ms.itserakkaus halusi kaiken huomion.Oon tosi iloinen, että tämä mies tajusi lähteä ton wannabe ikiteinin seurasta,voi vaan kuvitella, millaista henkistä kidutusta ton "tytön" kanssa on ollut asua.
Sokoksen myyjä.
Toivottavasti 7-lehden lööpit eivät olleet harkittuja ja huomiohakuisia ennen vaaleja irti päästettyjä säälipisteiden ja sympatian keruuyrityksiä. Vaalit on jo ovella ja Marin saattaa olla huolissaan äänistä. Keinoja niiden kalasteluun on monenlaisia.
Pökkimässä äänestäjiä.
Tainnut mies joutua jonottamaan kotona ja kerran kuussa päässyt jälkiliukkaalle.
Tuskimpa Sanna pahemmin harmistuu, ei liitosta ole jäljellä ollut muutenkaan kuin rauniot viime vuosien aikana.
Kiimainen ja impulsiivinen nuori nainen ei ole yleensä johtajaainesta.
Olisiko itsekseskeinen ja egoistinen, vallan halu voi sumentaa ajattelua. Luottamustehtävässä, jossa työtä pitäisi tehdä SUOMEN HYVÄKSI.
Ainakin tuosta Seiskan yhdestä suttuisesta kuvasta voi hyvin päätellä, että erityisen kauniista naisesta on kysymys, siis ulkoiselta habitukseltaan täysin eri sarjalaisesta kuin Räikköskä, mitä katsoessa väkisin mieleen tuleekin lattiamoppi väärinpäin seinää vasten
En äänestä Sannaa!
En minäkään, mutta panna voisin.
Taitaa olla kova pukki.
Panomies ja alfa uros joten pakkohan se on äänestää demareita.
Oliskohan Sanna Marin jotenkin retkahtanut Zelenskyihin, kun hän lentelee niin usein Ukrainaan halailemaan?
Jauhojengillä on yhteisiä harrastuksia. Kulissiavioliitto ei kestä.
https://twitter.com/MhlunguGcina/status/1517111837963145217
Miksei mieskin saa nylkyttää, kun emäntäkin nylkytti monessa videeossa, ja mies on aina yksin kotona. Hyvä vaan kun etti ittelleen seuraa, ei varmaan ole mukava kattella näitä meno juttuja ja halauksia ,kun mies ei ole missään koskaan mukana.
Hyvä että Marinin mies saa välillä pesää.
Eikä se ole pettämistä jos ei laske sisään!
Eli pelkästään Sanna on se pettävä osapuoli? Pettääkö oikein kolminkertaisestikin?
Puolen millin kämpissä. Mitä väliä vaikka pankki omistaa.
Onhan se hyvä että saadaan kansan huomio pois siitä että Marinin hallitus on tehnyt velkaa enemmän kuin yksikään hallitus aikaisemmin.
Jos ero tulee, niin Markus saa Tampereella olevan pariskunnan kaksion ja Sanna asustelee Helsingistä ostamassaan isossa monen huoneen asunnossa. Ehkä Sanna ottaa Ilmarin ja Ilmarin puolison asumaan yhteen huoneeseen?
Bileet voi taas jatkua!
Sanna ottaa Ilmarin ja Olavin, ottaa tuplaa ;)
Avoin liitto ei koskaan ole rakkausliitto. Siinä kaksi päätyy yhteen mutta luvan kanssa etsii viihdykettä muualta. Avoin liitto on kahden tyhjän ihmisen liitto, jotka pelaavat kokemuksilla. Eksyneitä sieluja.
Pisteet tälle. Samaa mieltä!
Suomen pääministeri, ja siinä ohessa koko Suomi on pantu elämään valheellisessa kuplassa viimeiset 4 vuotta. Nyt tuo kupla puhkesi, totuus ja rumuus tuli esille, kauniin ulkokuoren takaa.
Suomen paneminen on vasta nyt alkamassa, kun tästä tehdään Venäjän -vastainen NATO-tukikohta! Kun järki ei riitä, niin saa mitä tilaa..
tähän on tultu
No ilmankos Marin kävi niin usein ryypyllä ja ulkomaan matkoilla. Ehkä se hiukan lohdutti avioerokriisissä.
Kävi naisissa.. Sen kyllä huomaa.
Roskasakki kaikki vaihtoon:
Vihreänliiton Maria Ohisalon mieskin mukana öljy/polttoainebisneksessä
arki rahoitetaan öljyrahalla.
Ohisalon miehen luotsaama konkurssikypsä tuulifirma
myytiin sisäpiirikauppana valtiolle yli 70 miljoonalla
rahat jaettiin osinkoina ohisalon lähipiiriin ja kansamaksoi!
https://www.partisaani.com/news/enemies/2021/08/12/kymmenien-miljoonien-kaupat-veronmaksajat-ostivat-ohisalon-miehelta-tappiollisen-bisneksen/
2019:https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/6d6c0cf3-0b02-4255-94b5-c2343c17d0b2
Korruptio kukoistaa.
Ei Suomessa voi olla korruptiota, se on maailman onnellisin ja rehellisin maa!
Vieraissa käynti kulukorvausten piiriin
Kotitalousvähennyksiin vaan..
Kukahan se kävi pökkimässä Beniä?
Kissinger
Ei näyttänyt kuvassa Kissingeriltä ja puhui suomea.
Miksi mies ei kävisi vieraissa, kun puoliso suorastaan juoksee muiden perässä?
Toiveajattelua!
Kylmiä luita ja nahkaa ei olekaan kiva pökkiä.
Sanna on yksi Suomen rampauttajista tosin muista syistä kun miehensä häntäilyistä tai omista kokkelibileistään.
VIITTAUS:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17795885/2000-luvulla-parhaimmat-asiat-on-pilattu-syyllisia-on-paaministeripuolueet--muutos!
Persit saa koko maan äänet .
Olen samaa mieltä ton yöllä 00.46 julkaistun viestin kanssa.Tekiköijiksi sopisi hyvin Sannan tänne haalima matu lauma.Sitähän toi kevytkenkäinen naaras varmaan fantasioi,kun ulkomaan elättejä tänne haalii.Muistan myös Sannan kouluajoilta,kuten aiemmin täällä joku kirjoitti..,se piti todellisuudessa täysin paikkansa,niin hullulta kun kuulostaakin.Sannaa sanottiin poikien kesken juuri nimenomaan " suikkari Sannaksi", tietenkin näin jälkikäteen ajateltuna ei kovin fiksua,mutta vain ja ainoastaan siksi, että omalla toiminnallaan tämän lempinimen hankki.Kun yläasteella jompi kumpi äiti toisinaan haki Sannan koulusta,kertoi toisen olevan tätinsä,ei totuutta.Ehkä näillä suikkareilla poikien WC:ssä halusi hälventää epäluuloja,mikä sinällään säälittävää.Mutta harjoitus teki siinäkin mestarin,kuten on käynyt politiikassa kun,paljon on edistynyt alkuajoista,ja on huomion keskipisteenä, kuten oli koulussa poikien huomion, ulkonäkönsä ja käytöksensä vuoksi.Kaikkea hyvää Sannalle,oot edelleen vetävä mimmi,hyvät muistot jäi nuoruudesta.
Auts... aika karua kerrottavaa. Olen kyllä miettinyt tuota valheessa elämistä ja kuinka paljon sellainen vaikuttaa ihmisen käyttäytymiseen ja luonteeseen myöhemmin. Jos on pitänyt nuorena peitellä häpeämäänsä kotioloja ja valehdella ja selitellä jääkö sellainen tavaksi. Huomion ja suosionhaku voi myös selittyä tällaisesta. Asuminen vuokralla rivarissa oli hänestä myös köyhyyden ilmentymä?!?!
Ei vaikuta Sannan tai hänen miehensä yksityiselämä siihen miten näen Sannan työntekijänä, kansanedustajana tai pääministerinä.
Jokaisella on oltava omaa elämää. Hankkikaa tekin täällä sellainen.
Pääministeri edustaa Suomea on tärkeää miten hän käyttäytyy myös
vapaa ajalla toisaalta saanut jo pellen ja narkkarin maineen ei uskottava
Suomen edustaja
Vaihda jo levyä ryssäntrolli porvari koska toistat itseäsi.
Ettekö SDP:N kannattajat osaa muuta kuin nimitellä ja haukkua?
Voi kamalaa meneekö sinun elämäsi nyt ylösalaisin jos joku toinen ihminen on bilettämässä .juoruajalla on juoruajan tavat .
Uutta pesää mennen kohti kesää
Ehkä parempi sanoa jyystämässä, kuin pökkimässä.
Markus ja baarirakas ja intialainen bollywoodseurue Seiskassa. Sanna lähetti Haataisen Intiaan hakemaan halpatyövoimaa, Markus haki sieltä itselleen Markus -rakkaan.
Miten miehen tekemiset ja tekemättä,jättämiset sinusta pitäisi vaikuttaa politiikkaan, eikö ole aika ymmärtää että ihmisten yksityiselämä kuuluu vaan hänelle itselleen
Hyvä juttu että välillä näinkin päin.
Onhan Sanna itse nuolettanut ja varmaan panettanutkin itseään jo niin helvetin monella äijällä, että kyllä hänen aviomiehelläänkin on täysi oikeus vehdata toisten naisten kanssa.
Sossut innostuvat irstailijoista. Sanna ja Mäkynen tulevat olemaan äänikuninkaita.
Eikös kumpikin, Marin ja miehensä, olleet juuri kumpikin Brysselissä yhdessä?
Ukko on väsynyt jo luurankoihin ja haluaa siideribontsoa tilalle...
Mullekin kelpais kyllä.
Mahtavan hekumallista, eksoottisen täyteläistä ja voimakkaan aromikasta, tummaa, kosteaa rakoa.
Joku sanoi sarkasmilla, että he ravistelevat vain patriarkaalista avioliitto instituutiota, koska pääministeriys on ravisteltu loppuun! 😂
Jos noin ärsyttävän jankkaaja -akan valinnut onkin hyvä aika vaihtaa parempaan. Surkeaa tekemistä Sannalta, Kaikki muut tietää sen mut Sanna ei nää enää totuutta.
Kävikö ihmishirviön nössöaviomies vähän nusasemassa ?
Pim Pim Pim kun yössä puikotan keppiä kun käyttäen
Ja sekin ukko häpäisi ulkomaalaisen naisen, eipä uskaltanut tehdä samaa temppua suomalaisen naisen kanssa.
Pakkohan se on Sannasta huolimattakin äänestää SDP voittoon näin köyhänä. Kokoomus & Persut pistää tuet alas ja elo on vieläkin köyhempää.
Totta. Eihän nää persujen ja kokkeleiden tumputtajat saati edustajat edes ymmärrä sitä faktaa ettei kaikki vaan synny kultalusikka hanurissa ja terveen paperit taskussa. Hiffaisivat vaan tämän elämän epäoikeudellisuden niin näkyisi puheissa ja teoissakin(silloin harvoin kun ko puolueet sattuvat jotain tekemään) realismi ja myötätunto... Muillekin kuin boomereille joilla on jo ihan tarpeeksi ja kohta lähtevät muutenki!
Miksi pitäisi vaikuttaa mitään ?
Yli 20 000 lukukertaa, kova määrä.
Taitaa olla kovakin pukki?
Miesoletettu, voi olla jotain muutakin sukupuolta...
Eikö pääministeri ja hänen miehensä saisi joskus pitää naista?
Sentään demarit saa aikaseks eikä vaan öyhötä
Tahallaan tötterö ukko teki Sanna Marinel paskat hävekköön
😱😱😱
😱😱😱
😱😱😱
😱😱😱
😱😱😱
Kiitos aktivoinnista ja älykkäästä panoksesta upeaan keskusteluun, lie.
Oho!