Johtaako vaalikoneet harhaan?

sanokaapas mielipidettä?

eikö sinne pidä lisätä äkkiä mm Hornet kysymys?
1671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

"Toistuvasti Suomi24 SÄÄNTÖJÄ RIKKOVALLE luotsille lukemista = "Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista" https://www.suomi24.fi/opastus/saannot"

Äänestä
  • moktar Gubta ryhmä hermostuu?

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    moktar Gubta ryhmä hermostuu?

    "suksippa mokagubta mamupalstalle natsahtelemaan ja mokagubta nikillesi päätä aukomaan ja vie kaikki sivupersoonat mukanasi."

    Äänestä

Johtaa. olen tehnyt neljä eri vaalikoneen kysymyksiin, saanut joka kerta eri ehdokkaan ja puolueen mukamas joka on kanssani samaa mieltä. Höpö höpö. Äänestin samaa henkilöä jota ole jo aiemminkin äänestänyt ,eikä hän tullut yhdessäkään minulle suosikiksi. Olen olut tyytyväinen hänen tapaansa hoitaa asioita ja puolue on sama kuin enemmin jo vuosikymmeniä sitten. Isältä perittyä puoluetaustaa ,eikä muutu niin kauan kun saan elää ja äänestää.

Äänestä
  • Samaa aatesokeaa seurakuntaa jotka äänesti Sipulia vielä senkin jälkeen kun ao. lähes tuhosi koko puolueen. Marinin ympärillä samanlaisia aivokuolleita sillä erolla ettei kyseessä ole puolueihannointi vaan hlö palvontaa joka on jo epätervettä. Vihreillä ja kepuilla menee sentään puoluejohto keväällä vaihtoon demareilla ei vaikka Marin on enemmän äärivasuri kuin demari sama homma Hutisalon kohdalla joka saa korvaajan tilalleen samasta syystä, enemmän äärivasuri kuin vihreä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Samaa aatesokeaa seurakuntaa jotka äänesti Sipulia vielä senkin jälkeen kun ao. lähes tuhosi koko puolueen. Marinin ympärillä samanlaisia aivokuolleita sillä erolla ettei kyseessä ole puolueihannointi vaan hlö palvontaa joka on jo epätervettä. Vihreillä ja kepuilla menee sentään puoluejohto keväällä vaihtoon demareilla ei vaikka Marin on enemmän äärivasuri kuin demari sama homma Hutisalon kohdalla joka saa korvaajan tilalleen samasta syystä, enemmän äärivasuri kuin vihreä.

    Saarikko ei ole varma ex-pj koska hän vei keput hallitukseen vaikka vaalit meneekin kepulla penkin alle. Eikä ole syytäkään vaihtaa niin kauan kun tilalle tulee vain toinen marionettenukke joka hyppää puolueen todellisen johdon pillin mukaan. Keskusta kun alkoi sukeltamaan heti sen jälkeen kun alkion kokoomuspolitiikkaan vaihtaneen lestakeput puolueen vallattuaan pääsi hallitukseen. Sipuli on jäämässä pois mutta ei tunnu missään keskustan vaaliohjelma on kokoomuslaista työttömien päähän potkimisesta pyrkimyksineen luoda halpatyövoima markkinat koska kepukin ajaa liike-elämän pomojen taloudellisia etuja.

    Äänestä

  • jep... vaalikoneet johtaa harhaan, kaikki olen käynyt täyttämässä ja jokaisesta ihan eri tulos...jopa demareita on ilmestynyt...huh.. siitä tietää että vaalikoneessa on jotain mätää ja pahasti.
    Sieltä löytyy jopa aatteellisia vaalikoneita..
    Kävin ennakko äänestämässä perusuomalaista.

    Äänestä

Perussuomalaisten Halla-aho perusteellinen moka lausunnostaan Ukrainalle toimitettavasta aseavusta vei häneltä tuhansia ääniä eduskuntavaaleissa.

Äänestä
  • "Anonyymi 03.05.2022 11:05
    Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."

    ...ja vainoaa&mustamaalaa niitä pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla anonyyminä puskista kun ei miestä muuhun ole eikä mitään muuta elämää kuin em.

    Äänestä

vain retardit äänestävät lehtien , television tai galluppien perusteella

Äänestä
  • Lause aloitetaan isolla kirjaimella, pilkku väärässä kohtaa, gallup yhdellä peellä ja piste lauseen loppuun.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Lause aloitetaan isolla kirjaimella, pilkku väärässä kohtaa, gallup yhdellä peellä ja piste lauseen loppuun.

    No se oli vaan hutardin tekstiä 🤡

    Äänestä

Miksei myös EU-ero ole vaalikoneessa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

sanokaapas mielipidettä?

eikö sinne pidä lisätä äkkiä mm Hornet kysymys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu