Aion tappaa itseni

Aion tappaa itseni lääkkeillä. Minua syytetään oikeudessa laittomasta uhkauksesta vaikka en ole sellaista sanonut. Uhkaus kohdistuu sairaalan työntekijään. Joutuisin maksamaan kummankin asianajajan kulut eikä minulla ole sellaiseen varaa. Näin ollen kun teen itsemurhan asia raukeaa oikeudessa.

10

969

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet varaton, saat ilmaiseksi oikeusavustajan sekä oikeuskulusi maksetaan. Oikeudessa riitely on vain superrikkaille tai persaukisille joiden kulut valtio maksaa.
      Kiinnostaa mitä sanoit? Mitä tapahtui? Ei ihme jos hermo menee huonojen, toimimattomien "palvelujen" takia. Jos et mitään sanonut, asiasta ei tarvitse huolestua, se ei voi toteen näyttää mitään ja sinä selviät syytteettä.
      Itse muistan kun olin nuori ja oli mitään tekemätön ja sanomaton omalääkäri jota ei vaihdettu, kyrpäjyräksi sitä sanoin ja sitten kimppuuni yritettiin usuttaa psykiatri (josta pian pääsin eroon) sitä sanoin partajörpykäksi koska oli varsinainen pukin parta sillä joka yritti kybällä alistaa ja valtaansa voimalla koetti käyttää minuun. No, yritykseksi jäi. Oli silloin ärsytyksen paikka mutta nyt naurattaa koko episodi paitsi sen kohdalta kun huomasin minkälaisesta toiminnasta voi saada isoa palkkaa, se ei ole oikein.

    • Sanoin keskuksen ilmoitettua minulle kaksi kertaa ettei sairaalassa työskentele hoitajaa jota etsi(oli kyllä) että pitääkö minun ottaa ase mukaan ja tulla sinne niin etsitään numero yhdessä.

    • Anonyymi

      Etukäteen et yksinkertaisesti voi tietää, mitä siellä oikeudessa edes päätetään.
      Miksi tuollaisen takia itsensä pitäisi tappaa ?
      Ehkä tapaus on hyvä opetus, mitä kannattaa sanoa ja mitä ei, missäkin yhteydessä.

      Joku tuolla jo kertoikin, että jos olet varaton, ei juttu tule itsellesi kalliiksi.
      Syytteet voivat hyvinkin raueta ennen kuin kummempia tapahtuu.
      Jos maksuja tulee, ne voi kai sopia maksettaviksi osamaksulla, kyllä niistä jotenkin selviää.
      Älä tapa itseäsi tämän takia, mutta ota oikeasti oppia, kuinka käyttäytyä.
      Ei tällaisesta koko maailma kaadu. Monet ovat tehneet pahempiakin mokia ja silti edelleen hengissä.
      Tsemppiä sulle ihan oikeasti.
      Varmasti edessäsi on ihan hyvä elämä, kunhan hillitset itsesi tiukoissa tilanteissa.

    • Anonyymi

      Mä oon päättänyt että teen itsemurhan.

      • Anonyymi

        No, se on sun asias ja ratkaisu.

        Se siitä.🤔


      • Anonyymi

        No, tee se sitten edes Vigralla näyttävyyden takia.


      • Anonyymi

        Valitse hommaan Viagra! Pääset takuulla iltalehteen Suomen kovimpana itsarina!


      • Anonyymi

        Itsemurha ei kannata.
        Elämässä on paljon tiukkoja tilanteita, joista aina selviää.. TIedän yhden läheisen, joka halus tehdä itsemurhan, koska hänet oli tuomittu 5 vuodeksi ehdottomaan vankeuteen. Hän oli nuorena menettänyt molemmat vanhemmat ja joutui asumaan tätinsä kanssa. Lopulta hän ei kuitenkaan tehnyt itsemurhaa ja jatkoi elämää. Nyt hän voi hyvin ja hänellä on tulossa lapsi. Elämäsi voi kääntyä pahimmista tilanteista hyvään.
        Suosittelen, että puhut jonkun kanssa asiasta.
        Toivon sulle kaikkea hyvää ja uskon, että selviät tästä!


    • Anonyymi

      Mä olen aikoinaan yrittänyt itseni tappaa, useammankin kerran, yhden kerran vahingoitin toista hengenvaarallisesti. Oma henkeni on ollut vaarassa eri tilanteissa, pari kertaa myös sairaanhoidon suunnalta, hoitovirhettä, ym.
      Ja edelleenkin haluan kyllä jatkaa elämää ja elämistä, haasteista huolimatta.
      Jokaisella on joskus omat vaikeutensa, jotka jossain vaiheessa helpottaa, menee ohi.
      Ollaan me ihmiset loppujen lopuksi aika sitkeää porukkaa, kuinka paljon kestetäänkään, vaikka haastetta on, milloin mitäkin. Usein sen huomaa itsekin vasta jälkeenpäin, kun pahin on jo ohi. Vaikeimmalla hetkellä ei tahdo uskoa, että tulee helpottamaan.

    • Anonyymi

      Mä aion tappaa itseni. Mä en jaksa enää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      100
      2192
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      41
      1448
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1074
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1038
    5. 98
      915
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      856
    7. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      757
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      754
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      79
      751
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      729
    11. 51
      689
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      40
      656
    13. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      648
    14. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      32
      551
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      28
      526
    16. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    17. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      490
    18. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      474
    19. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      472
    20. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      443
    Aihe