Kuinka monta miljoonaa Kesko on laittanu mainoksiin kun ruoka halpaa jos asiakas osaa ostaa edullisia Pirkkaa ja K- menua?!
Nuo tuotteet on halpamaista missä käytetään reilusti kaikkia myrkkyjä myös kasvimyrkkyjä mitä ei kehittyneissä maissa saa käyttää mutta kun niitä valmistetaan pitäähän niistä rahat saada.
Suomessa tuotetu alkutuotteet on halpamaisesti kieroiltu tuottajilta edullisesti - mitenkö? Kesko sano sopimukset irti ja tarjosi paljon huonompaa uutta sopimusta ja pakko oli tuottajien suostua kun muita ostajia ei ole.
Marin ei ole tehnyt mitään poistaakseen kieroutuneen kahden kaupan hallinnan mitä nyt hallitus 10 vuotta ihmetelly. Tekee ne yhen asia maksavat tukiaisia tuottajille. Kesko ja Sok lihovat ja tienaavat miljoonia.
Inhoan Cittari valheellisia mainoksia
12
253
Vastaukset
- Anonyymi
Cittari nyt aivan perseestäskeidaa !
- Anonyymi
K-menu on epäterveellistä ja karmeaa ala-arvoista jätettä. Sama koskee myös x-traa ja muita halvimpia jätemerkkejä. Kannattaa maksaa ruoasta edes vähän enemmän jottei tarvitse syödä epäterveellistä jätettä.
- Anonyymi
Nyt on vielä koripalloilija Lauri Markkanen valjastettu
K kaupan mainoksiin.- Anonyymi
Markkanen tuskin k-kaupan ovia aukaisee
- Anonyymi
En avaa k-ryhmän kaupan ovia. On halpuuttaneet hinnat niin korkeaksi. Toisekseen plussahinnat on muiden kauppojen normihintoja, että se siitä halpuudesta.
- Anonyymi
Onneksi meidänkin lähelle avattiin vihdoin s-market, sitä ennen piti "valita" neljästä k-kaupasta... Kyllä on ruokalaskut halventuneet merkittävästi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi meidänkin lähelle avattiin vihdoin s-market, sitä ennen piti "valita" neljästä k-kaupasta... Kyllä on ruokalaskut halventuneet merkittävästi!
Enpä tuota ole k kaupoissa käynyt edes sadettakaan pitämässä , saatikka mitään ostamassa . Enkä mene .
- Anonyymi
K-Marketin pirkka kevytmaito 1,35€ 1L
S-Marketin kevytmaito 0,95€ 1L
Halpaa vai mitä.😂🤡👀- Anonyymi
Prisman Kotimaista-kevytmaito maksaa 0,85 € 1L. Prisma ja Lidl ovat edullisempia ruokakauppoja kuin K-ryhmän kaupat.
- Anonyymi
Hyvä että ihmiset alkaa vähitellen ymmärtää vertailla hintoja. K-kauppojen tarjoukset ovat usein kalliimpia kuin Prisman normaalihinnat. Pitäähän sitä kerätä rahaa Keskon osakkeita omistaville riistokapitalisteille.
- Anonyymi
Tosi on. Juuri nyt on Citymarketeissa tarjouksessa Via kana-sitruunarisotto 320 g, normaalihinta 4,85 €, tarjoushinta Plussakortilla 3,89 €. Prisma myy samaa tavaraa normaalihinnalla 3,99 €. Citymarketin normaalihinta on siis n. 21,5 % korkeampi kuin Prisman vastaava. Tämä esimerkki ei ole poikkeus. On tyhmää maksaa näin suurta "K-lisää" pelkän tilavan pysäköintialueen takia.
- Anonyymi
En käy minäkään koskaan k-kaupoissa koska ne on mun mielestä todella kalliita kauppoja. Pirkka ja k-menu safkoja en syöttäisi edes eläimille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1985742- 1691671
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661507- 691048
- 78889
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6877Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124847Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy192808En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66779- 76761