Niinnistön puhutteluun

Anonyymi-ap

Presidentti Niinistön pitäisi ottaa Sanna Marin puhutteluun hornet sanomisistaan.

10

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi, eihän Marin ole ehdottanut muutkuin keskustelua Horneteista, sitähän käydään EU tasolla koko ajan: Hollannin pääministeri Mark Rutte sanoi silloin myös, että hävittäjät ”eivät ole tabu”.
      Tanskan pääministeri Mette Fredrikson sanoi Tanskan televisio TV2:lle torstaina, että länsimaissa keskustellaan parhaillaan hävittäjien lähettämisestä Ukrainaan, Reuters kertoo.

      Ukrainan hävittäjäpyyntöhän on jo Suomen puolustusminiteriölle lähetetty, Kaikkonen hoitaa sitä.

    • Anonyymi

      Marini loppuajaksi holhoukseen ja kotiarestiin!

    • Anonyymi

      Niin

      Ihmetyttää, että kuka suomen turvallisuuspolitiikkaa johtaa.
      Milloin Ukrainasta on tullut EUn jäsen, kun pääministeri on se, jonka kanssa jutteluja käydään. On tainnut tulla perustuslakiin muutos tai sitten Niinistö on luovuttanut valtaansa muualle.

      • Anonyymi

        Sannahan,tehonainen,vie Ukrainan Euhun ja Natoon,voittoon sodassakin??


    • Anonyymi

      Sale ei tohdi sanoa mitään ei, uskalla pelkää vissiin Sannaa.Sauli hyssyttelee piilossa.Alun pitäen olisi tehdä loppu tuosta sekoilusta.Miten luulette Kekkosen aikaan,olisi tukkinut turvan.

      • Anonyymi

        Salella on tapana hoitaa asioita takaa päin tai välikäsien kautta. Itse ei sottaa sormiaan paskaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Salella on tapana hoitaa asioita takaa päin tai välikäsien kautta. Itse ei sottaa sormiaan paskaan.

        Suvi-Anne ne suomalaiset velallisetkin ulkomaille möi, en minä.


    • Anonyymi

      Suomen yksi tragedia oli, että Sanna Marin joutui koulukielitaidolla liian kovaan paikkaan erityisesti Ukrainan sotaan liittyvissä asioissa. Esiintymisissä oli varminta sanoa tarkasti ja jyrkästi niitä asioita, joita odotettiin ("as long as it takes" yms.). Näin, kun menetteli, ei joutunut selittämään sanomisiaan, ei joutunut hankaliin tilanteisiin. Toinen tragedia on julkisuudenkipeä presidentti, joka ei kestänyt valtamedian painetta, vaikka selkänojana oli viisi aiempaa presidenttiä. Kolmas tragedia on valtamedia, joka pullistelee, että Niinistö "ripittää" milloin Venäjän, milloin Kiinan presidenttiä.

      • Anonyymi

        Marinissa on potentiaalia moneen.
        Nyt tosin kävi, kuten monelle muullekin nuorena päällikön paikalle nousseelle. Alkaa ego paisua ja kuz nousta päähän. Käytös muuttuu ylimieliseksi ja sietämättömäksi. Sitä kutsutaan myös nousukasmaisuudeksi.


    • Anonyymi

      Sanna,sammuva tähti!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      35
      13892
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5471
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5089
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      86
      4272
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3561
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3058
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      14
      2939
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2701
    9. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      6
      2649
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      39
      2507
    Aihe