Vaalit ovat tulossa. Tässä on syyt miksi mielenterveysongelmaisena äänestään sosiaalidemokraatteja:
Sosiaaliturva: Sosiaalidemokraattinen puolue on perinteisesti ollut vahva sosiaaliturvan puolestapuhuja. Tämä voi tarkoittaa parempia tukia ja palveluita mielenterveysongelmista kärsiville henkilöille, kuten esimerkiksi parempia hoitovaihtoehtoja, mielenterveyden hoitoon erikoistuneita ammattilaisia tai taloudellista tukea.
Terveydenhuolto: Sosiaalidemokraattinen puolue pyrkii edistämään laadukkaampaa ja paremmin saatavilla olevaa terveydenhuoltoa, mukaan lukien mielenterveyspalveluita. Tämä voi tarkoittaa esimerkiksi parempaa saatavuutta mielenterveyspalveluille ja psykiatrisille hoitomuodoille.
Työpaikat ja työolot: Sosiaalidemokraattinen puolue pyrkii edistämään parempia työolosuhteita ja työpaikkoja, mikä voi auttaa mielenterveysongelmaisia henkilöitä työelämässä. Tämä voi tarkoittaa esimerkiksi vähemmän stressiä aiheuttavia työoloja, parempaa tukea työpaikalla tai mahdollisuuksia joustavampaan työaikaan.
Yhdenvertaisuus ja syrjimättömyys: Sosiaalidemokraattinen puolue pyrkii edistämään yhdenvertaisuutta ja torjumaan syrjintää eri yhteiskuntaryhmiä kohtaan. Tämä voi auttaa mielenterveysongelmaisia henkilöitä tuntemaan olonsa turvalliseksi ja hyväksytyksi yhteiskunnassa.
Miten äänestää tulevissa vaaleissa?
Anonyymi-ap
3
195
Vastaukset
- Anonyymi
Äänestin myös jo Sdp:tä. Just että pitävät köyhemmistä huolta.
Olen aiemmin kannattanut persuja. Mutta heissä on toiset vähän kovamielisiä. - Anonyymi
Totta kai me solisaliratteja äänestetään tulevissa eurovaaleissakin.
- Anonyymi
Helppo nakki, kuten monella muullakin (julkkiksillakin), liittyminen nukkuvien puolueeseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup222390- 1402051
Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene121477Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA
Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR3881200- 651131
J miehestä oikeaa
Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen991087- 61980
- 68962
Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi48953- 2831