Sehän vaatii elättinä duunareiden rankaisemista harjoittelu ja osatyö palkoilla, on kuin Israil Palestiinalaisten maarosvona ja pommittajana !?
Suomi vasta harjoittelee demokratiaa, onhan kokoomus vielä 1970 luvulla pitänyt sitä kommunismina, kuin 1957 ajamia kesälomakorvausta !?
Kuka se oli joka halusi liata kätensä Zyskowicziin, täämä pisimpi aikaisen yhteiskunta elättiin !?
17
258
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi ei mitään harjoittele demokratiaa, vaan Suomi on aina ollut demokratia, toisinkuin palvomasi venäjä!
- Anonyymi
suomessa on demareiden/YLE:n ylläpitämä näennäisdemokratia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
suomessa on demareiden/YLE:n ylläpitämä näennäisdemokratia
Taidat olla VKK:n kätyreitä kun väität ettei Suomessa ole demokratiaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
suomessa on demareiden/YLE:n ylläpitämä näennäisdemokratia
Korjaan..Vaihda demareiden paikalle kokoomus niin olet jo enemmän jäljillä.
- Anonyymi
Tämä ällättävä ja elämää tuntematon, uskoo olevansa muisden yläpuolella kuin Israeil valtio maailmassa ja ottanut Natsi Saksan roolin,josta Hitlerikin varoitti Yhdysvaltoja onnistuneesti !?
- Anonyymi
Oikeisto piti vielä 1970 luvulla demokratiaa kommunismina, palkka neuvotteluja pitivät häpeällisinä ja neuvottelupöyttään astumista !?
- Anonyymi
Demokratia ei ole synonyymi vihervasemmistolaiselle toiminnalle.
Sannakin etukäteen tyrmää yhteistyön mahdollisten vaalivoittajien kanssa jotka kansa äänestää. Sekö on mielestäsi demokratiaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demokratia ei ole synonyymi vihervasemmistolaiselle toiminnalle.
Sannakin etukäteen tyrmää yhteistyön mahdollisten vaalivoittajien kanssa jotka kansa äänestää. Sekö on mielestäsi demokratiaa?Nimenomaan sehän on demokratiaa, että kertoo oman mielipiteensä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan sehän on demokratiaa, että kertoo oman mielipiteensä.
Taidat olla päästäsi vajaa? Ei sillä että punikki voisi mikään fiksu ollakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla päästäsi vajaa? Ei sillä että punikki voisi mikään fiksu ollakaan.
Sinähän tässä se vajakki itse olet.
- Anonyymi
da da putler hyvä da da..
- Anonyymi
Kuulemma joku juoppo vasurianarkisti, joka nyt ei sinänsä yllättänyt.
- Anonyymi
Antifa oli tuo hyökkääjä.
- Anonyymi
Tämä yhteiskunnan pitkäaikaisin elätti, uskoon Juutlaisuuden olevan muiden yläpuolella ja voi rosvota ja pommittaa ketä haluaa,tappoivatjan Suomalais rauhanturvaajankin !?
- Anonyymi
Minne oikeisto piilotti Poroshenkon, Ukrainan sodan aloittajan, näin Suomen jutsku natsit toimiin,eihän ilman venläisiä pohjoismaita olisikaan !?
- Anonyymi
Pohjoismaat on olleet olemassa ilman venäjää, venäjän alaisuudessa ei ole mitään pohjoismaita, on vain orjamaita! Eikä Suomessa mitään natseja ole!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18411103Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210562Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356000Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814820Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313296- 1713285
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402113Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991683Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61520Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161444