Mukiloijalla on päässään vihreä pipo, missä edessä keltainen suurikokoinen kirjailu.
Jotenkin tutun näköinen, missähän olen tuollaisen pipon nähnyt ?
Jotenkin tutun näköinen, missähän olen tuollaisen pipon nähnyt ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Ei ollut suomalainen.
Vihje, väkirikas maa, joka hidastaa Suomen Nato jäsenyyttä.
Uutta kulttuuria pitää oppia hyväksymään.
Täysiverinen suomalaisjuntti oikeistosiivestä.
Siis se lyöjä vaikka uhrikin sieltä oikealta sivustalta.
Tais olla jokin kissaeläin siinä pipossa.
Pipon väristä päätellen oli vihreä ituhippi
Niitä natsien touhuja tietenkin kun huutaa juutalaisvihaa.
Kommunistit eli vasemmisto vihaavat kaikkia uskontoja!
Oletko Putin, kun näet natseja? 🤣
Putinko täällä taitaa taas kirjoitella tosiaan, jos natseja näkee? Natsit olivat Saksassa monta kymmentä vuotta sitten! Mutta nuo putinit näkee vieläkin harhojaan tai päiväuniaan natseista! 🤣
Vasemmisto vastustaa väkivaltaa.
Jenkkiläinen salaliittoteoreetikko?
Antifa, Äärivasemmistolainen oli.
Ropisiko leegot tontille Hämpillä?
Silloin saattaisi syypää olla pahapäinen fattapersu.
Anna Kontulan aatetoveri. Kiihottiko Kontula vassareita kun kävi Israelissa riehumassa. Ilmeisesti. Kuten valtakunnansyyttäjä Raija Toiviainen sanoisi, eivätkö he tiedä mitä tekevät? Nyt on vanhus lyöty maahan ja kokoomusnuoret paenneet kiljuen polvet yhdessä ja tukka hulmuten. Palasivat kuitenkin paikalle ja alkoi hillitön kuvien ottaminen. Ben joutui vaihtamaan asentoa monta kertaa kunnes tuli kylmä.
Äärioikeistolainen asialla.
eso eerikäinen ta se kovero sehön hullu , aaroo ..se olis vienyt kellariin..martina uus sehän täys kahjo.
Tekijällä suomalainen äiti ja isä arabi. Ollut aiemmin poliisin kanssa tekemisissä vasureitten miekkarissa. Pipo on kallis merkkipipo, todennäköisesti Tampereelta ostettu, pipon tunnus amerikkalaisen bändin/levy-yhtiön jonka FBI laskee rikollisjärjestöksi.
Tekijä aikaisemminkin mukiloinut jonkun. Taitaa olla sarjamukiloija.
Kantasuomalaista kulttuuria.
Vihervasemmistolaiset tunnetusti vihaavat juutalaisia. Onhan heidän suosikkipuolueensa perustaja ja suuri idolinsa itse Adolf Hitler.
Herkkä runopoika oli juutalaisvihaaja , tekstit ei katoa , edes kuoltua.
Vihreät istuvat itse kadulle tallattaviksi. Eivät kamppaa muita.
Ihmiset on eriarvoisia, kun puhutaan politiikosta ja jääkiekon junioripelaajasta. Ihmetellään, kun nuorta pelaajaa saa hakkua rasistisesti eikä siihen puututa ei edes Kummola, kuten yle kirjoittaa. On jotakin pielessä ja pahasti.
Ei lapsia saisi rasisteerata, siinä pitäisi koko joukkueen lopettaa pelaaminen jos yhtä pelaajaa haukutaan apinaksi tai heitellään banaaneja jäälle. Joukkueen pitää tukea jokaista pelaajaa esimerkillä.
Siinä se taas nähtiin. Kun tuulettimeen jotain kopsahtaa, kokoomus luikkii häntä koipien välissä pakoon minkä kerkeää. Jääköön vanhukset ja kaikki heitteille kunhan oma nahka pelastuu.
Zyskowiczhan pinkaisi perään ja otti tyypin kiinni mutta sai köniinsä ja tyyppi lähti livohkaan.
Vaali tempaus. Maksettu
Ettei vaan olisi Ilveksen pipo.
Tyypillinen Venäläinen kysymys kuka teki?
Täällä on työläistaustainen kommunistinen henki ihmisissä syvässä äidinmaidossa saatuna, joka elää aina vaan.
Mitä sitten, mitä itkeä maahan kaatunutta maitoa, ottaa rätin ja siivoa sotkun ja jatkaa elämäänsä.
Tyypillinen kysymys aina katkeralle ja kateelliselle kuka teki?
Et edes tietenkään sivistymättömänä voi käsittää miksi kysyt, kuka?
Tekijä oli vihervasemmistolainen kadulla istuja joka oli vihanen siitä kun p#rse jääty asfalttiin kiinni eikä päässyt hakemaan tofua ja kasvispizzaa.
Eihän kiinni jäätynyt voi juosta kaatamaan toista ihmistä.
Joo, ei. Sehän on jo ihan freeze eli frozen.
Kokoomuslaiset juoksivat köyhää pakoon.Yksi niistä kompastui jalkoihinsa. Nuoremmat selvisivät ja ottivat kuvia köyhän koskettamasta uhrista joka vääntyi erilaisiin poseerausasentoihin.
Ajatella. Köyhyys on niin pelottavaa. Ettei vaan köyhyys tarttuisi kun tarpeeksi lähellä kävelee?
”Juoksen köyhyyttä pakoon”
Ylikiihtynyt vaihtoehtomediaa lukenut sinimusta fasisti.
Eiköhän niitäkin ole valmistettu vähintäänkin satoja kaipa sitä tarttis vähän muitakin tuntomerkkejä kui pelkän pipon värin
Eikä Benillä ollut edes sellaisia hassun näköisiä, sikakalliita töppösiä jalassaan ryöstettäväksi, joita nuoriso himoitsee.
Tai tonnin takkia, mikä on jokaisen ryöstelevän somaIin unelmasaalis.
CIA:n järjestämä provokaatio,jotta päästään syyttämään vasemmistoa. Ja pipon logo on CIA:n peitejärjestön logo,joka on erikoistunut juuri tälläisiin peite operaatioihin Äiti-Venäjän mustamaalamiseksi.
Pöh. Alä lähde merta edemmäs kalaan. Tarpeeksi omakutoisia friikkejä löytyy joka nurkalta.
Onko punikit oikeasti noin vainoharhaisia? Kun tekijä paljastuikin äärivasemmistolaiseksi, niin sitten aletaan kaivelemaan syyllistä cia:ta myöten...
Tunnettu vasurianarkisti asialla kuten oli tiedossa alusta alkaen. Ei muuttunut tekijä persuksi kaikesta valehtelusta ja jankutuksesta huolimatta.
Sinimusta oli. Ne ovat friikeistä friikeimpiä. Superfriikkejä.
Se oli joku tyyppi, jolla oli pipa vähän toispuoleisesti päässä.
Poliittin vasliittolainen tspamellakoitsija Leo J
Benin kimppuun hyökkäsi äärivasemmistolainen anarkisti .
Saatpa nähdä olleesi väärässä.
Äärikapitalismilla on vastassa äärivasemmisto, sillä elämän kiertokulku perustuu tasapainoon, ja tämä pätee myös politiikassa.
LJ on puotilalainen ( itä- Helsinki) vasemmistoliittolainen tapamellakoitsija joka on saanut tuomion poliisin kanssa rähinöimisestä huligaanien kanssa
LJ on blm-radikaali juu talaisvastainen kaaderitaistelija ja pidätettiin poliisin kimppuun käymisestä ja tuomittiin saman taistelun yhteydessä jossa vasliiton johtaja Paavo!Arhinmäki PA pidätettiin koppiin
Asem 2006 hyökkäyksessä
https://twitter.com/RivienV/status/1640362898907181059
PA on apupormestari Helsingissä
Mielenosoituksen tarkoituksena oli ”tuoda edes hieman sekasortoa Helsingin kaduille”. Mukana mielenosoituksessa oli myös Paavo Arhinmäki, joka oli tuolloin vasemmistoliiton puoluehallituksen jäsen. Poliisi otti Arhinmäen kiinni mielenosoituspaikalta ja vei yöksi putkaan. Häntä syytettiin niskoittelusta poliisia vastaan, mutta syyttäjä luopui syytteestä oikeudenkäynnissä.
Äärivasemmiston mielenosoitukseen osallistuminen ei vaikuttanut Paavo Arhinmäen poliittiseen uraan ainakaan hidastavasti, sillä seuraavana keväänä hän nousi ensi kertaa kansanedustajaksi ja myöhemmin ministeriksi. Tällä hetkellä Arhinmäki toimii Helsingin kulttuurin ja vapaa-ajan apulaispormestarina.
Heitti poliiseja puistonpenkillä
https://www.suomenuutiset.fi/zyskowiczin-pahoinpitelija-paljastui-aarivasemmistolaiseksi-median-huoli-poliittisesta-vakivallasta-halveni-valittomasti/
Vassarit nosti valtiosihteeriksi ihmisen joka kannattaa poliittista väkivaltaa. Aivan sairaaksi on tämä yhteiskunta mennyt. Samaan aikaan Sanna Marin syyttää persuja rasisteiksi. Kuule Sanna Marin, sun puolueessa on kansanedustajana islamisti joka syytää Putinin propagandaa ja hallitusneuvotteluissa istui ihminen jonka mielestä politiikkojen vahingoittaminen on ihan sallittavaa. Demarit on dementikkojen puolue.
H-A pitää väkivaltaa poliittisena vaikutuskeinona, joten persujen on turha möykätä mitään.
Helsingin apulaispormestariArhinmäen vasliitto joukot iskevät
Heitti poliiseja puistonpenkillä
https://www.suomenuutiset.fi/zyskowiczin-pahoinpitelija-paljastui-aarivasemmistolaiseksi-median-huoli-poliittisesta-vakivallasta-halveni-valittomasti/
SOSDEMIT (Tuomioja) ja Erkko (Hesari) loivat Bäckman-ilmiön nyt ovat
pskathousuissa hiljaa
Hesari on tyypillinen tiedonmuokkaajan pimittäjän media
Esimerkkinä on Helsingin Sanomien pääkirjoitus, jonka mukaan kansanedustaja edustaja Ben Zyskowicziin kohdistunut hyökkäys johtuu netissä tapahtuvasta vihankylvöstä, jota harrastaa lähinnä äärioikeisto, joka liittyy perussuomalaisiin, joten se on persujen vika.
Näin siitä huolimatta, että IltalehdenKIN mukaan Zyskowiczin kimppuun hyökännyt mies on pitkän linjan äärivasemmistolainen anarkistihörhö, joka on ennenkin karkaillut vastaantulijoiden kimppuun kadulla ja ollut Arhinmäen vasliitto ohjauksessa
https://www.suomenuutiset.fi/hesari-pitaa-aarivasemmistolaisen-anarkistihorhon-hyokkaysta-perussuomalaisten-syyna-halla-aho-onpa-taas-kertakaikkisen-hammentavaa/
Kundista JL saatte muuten kuvan kun googlaatte
äärivasemmiston Smash Asem ‑mellakassa
ja kuva, mustavaate kassi kädessä
Suvakit suojelee taparikollisia , pitkä rikosrekisteri , ei tällaiset voi vapaana liikkua !!!
10.000e niin katoaa puhdista väestö 🙂