Sanna helpoheikkinä!

Anonyymi-ap

Sanalta rajattomasti tukea ja aseita Ukrainalle? Nyt hän haluaisi antaa hävitäjiäkin.. mitä hakee tällä jakorasiayyylillä?
Suomessa kinataan leikkauskohteista. Demarissnnalla rahaa rajattomasti?

13

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinä on Mariniuskovaisten usko koetuksella. Kestääkö syvä palvonta?

    • Anonyymi

      Sanna Marin on pelkkä kupla, sattumankautta pääministeriksi joutunut ja mittavat taloudelliset vahingot Suomelle aikaansaanut poliittinen broileri.

      • Anonyymi

        Sanna tekee minkä vain voi miellyttääkseen Bilderbergin piirejä. Palkaksi hänelle on luvattu pakkkiovirka ja muita suosionosoituksia, jotka hivelee tyttöjen itsetuntoa. Mikäs hänen on lupaillessa Suomen omaisuuden jakamista maailmalle ja saattaa maamme huonoon jamaan kun se ei maksa hänelle mitään. Hän saa näistä karhunpalveluksistaan palkinnon.


    • Anonyymi

      Junat haluttiin myös. Ei ihan halpoja nekään. Seuraavaksi Ukraina haluaa Suomen Ke-Lan sivutoimipisteen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomen ei pidä osallistua missään muodossa sotatoimiin.

    • Anonyymi

      Miten se voi olla noin pöljä! Nyt eletään vuotta 2023 ja Suomi tulee saamaan uusia hävittäjiä vuonna 2026 jonka jälkeen vasta voidaan luopua näistä nyt käytössä olevista!

      On todella "reilua" mennä vihjailemaan tällaisella asialla maassa joka käy parhaillaan sotaa olemassaolostaan ja on kipeästi ulkomaisen avun tarpeessa SILLÄ parhaassakin tapauksessa menisi noin kolme vuotta ennen kuin Ukrainaan voitaisiin edes teoriassa viedä miedän vanhoja hävittäjiä!

      Onneksi tästä katastrofipääministeristä päästään viikon kuluttua eroon!

      • Anonyymi

        Demati voi olla? Jotain suosiota hakee toisten rahoilla!


    • Anonyymi

      Sannahan suorastaan vaati Ukrainale raskaita aseita ja hävittäjiä? Suomessahan leikataan,että rahaa riittää...

    • Anonyymi

      Ukrainaa on autettu ja autetaan mutta vain omien resurssien mukaan. Ukrainalla ei ole oikeutta vaatia Suomelta mitään, koska kulluivat Neuvostoliittoon ja hyökkäsivät Suomeen, menetettiin Karjala ja Petsamo lisäksi jouduttiin maksamaan kohtuuttomat sotakorvaukset, unohtamatta kaatuneita, haavoittuneita ja heidän perheitään.
      Ukraina itsenäistyi kun Neuvostoliitto romahti, joten heillä on ollut aikaa varautua Venäjää vastaan kuten Baltian maat ovat tehneet, Venäjä ei uskalla hyökätä edes pieneen Nato maahan. Energiariippuus Venäjästä on ollut suuri virhe, mutta poliitikot eivät koskaan joudu vastuuteeseen tekemistään virheistä, nyt kansalaiset maksavat kalliisti.

    • Anonyymi

      Tappoaseiden vienti Suomesta Ukrainaan on ehdottomasti lopetettava, ainoastaan humanitäärinen apu on hyväksyttävää.

      • Anonyymi

        Nyt se lisääntyy!


    • Anonyymi

      Sanna Ukraina kiihkossa mennyt liian pitkälle,taitaa olla Putinin tappolistalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      95
      2063
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      56
      1240
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      186
      1013
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      978
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    9. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      969
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      962
    Aihe