Oho,onko täällä väkivaltaa muka?

Anonyymi-ap

Huvitti lööpissä ollut päättäjien jonkin lainen hämmennys BEN Zyzkowitzin päälle karkauksesta. NYT ON JOPA havahduttu hiukkasen kun poliitikon jolla nimeä, päälle käytiin! MUTTA miksi ei ole havahduttu väkivaltaan jossa lapset puukottaa ja tappaa kaduilla ja ryöstää? Eikö ne havahduta koska ne on massaa, nimettömiä joilla ei olekaan väliä ja paino arvoa? Päättäjien on pidettävä kriisikokousta jotta tilastot eivät enää rumene ja sanktioita kovennettava, homma on jo lapasista karannut.

11

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hullua on ja nuoren taksinaisen raiskaaja ja tappaja meinaa selvitä tappotuomiolla !! Murha se oli ja elinkautinen tuomio on oikein !!

    • Anonyymi

      Persuin sarjarasismi ja sarjaviha on otettu hyvin vastaan nuorissa !! Nuorisorikollisuus ja alaikäisten väkivaltarikokset lisääntyneet rajusti !! Niin on myös persunatsien kannatus nuorissa !! Oppimistuloksetkin romahtaneet kun koululaiset keskittyy vaan vihaan !!

    • Kyllähän tämä aikamoiselta tekopyhyydeltä tuntuu.
      Kuinka paljon lapset ovat joutuneet jo kärsimään tai vaikkapa naiset, mutta poliitikot ovat sulkeneet silmänsä ja kieltäneet tapahtuneen.

    • Anonyymi

      Asia on niin, että jokainen ihminen on tärkeä, myös Ben.

      • Anonyymi

        Voin vain sanoa, että ottakaa pää pois pensaasta ja kurkatkaa mitä itähelsingissä tapahtuu.

        Ei sinne pidä uskaltautua menemään kuin luotiliiveissä. Ihan selvyyden vuoksi, itäisessä helsingissä ei Suomi ole valtakieli.


    • Anonyymi

      Kaksin käsin tönittiin ja limsapullolla hutkittiin =)

      • Anonyymi

        VassuPerttihän se siinä, aatettaan toi julki.


    • Anonyymi

      Ben..on vanha ukko.vois lopettaa tuon itsensä tyrkyttämisen,jo.tilaa uusille..Aheusko se vielä juoksuttaa.

    • Anonyymi

      Poliitikoille aivan sama vaikka 100 tavallista kansalaista puukotettaisiin joka päivä. Sen verran luulevat olevansa muiden yläpuolella.

    • Anonyymi

      Jos poliitikkojen lapsille, läheiselle tehtäisiin väkivaltaa, avautuisiko hetkeksi tilanne taju missä ollaan ? Hävetkää ns päättäjät, rivikansalaisten oikeus vähissä ja turvallisuus nyky maassamme jossa vakavien rikosten selvittäminen vaan vähentyy tilastoissa. Vähintä mitä pitää naurettaviin rangaistuksiin tehdä on pakotettava tekijät olemaan kasvot paljaana ilma naurettavaa huppua tai säkkiä ,pelkurit ei ansaitse suojaa, uhritkaan ei saaneet.

    • Anonyymi

      Näin ilmasta vaalimainontaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe