Seka jätteestä kilpaillaan tuodaan Italiasta Suomen lämmityksen.

Anonyymi-ap

7

1577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      täs näkee vihreän politiikan.omassa maassa puita ja turvetta mut ei voi käyttää. tuodaan italialaisten jätteet tänne.äly hoi älä jätä tule pois puskikoista.jos on järkeä annettu lusikalla ei voi kauhalla vaatia.

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🔞 ­­N­y­­m­f­o­­­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17798445s

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Pauliinalle väeduskuntsvaalien jälkeisenä asmuna 2023

      Mutta pystyykö kokoomus muodostamaan persujen kanssa hallituksen onkin sitten toinen juttu. Sinipunahallituskin tuntuu aika mahdottomalta. Tappion kärsineet Vas ja Vihreät eivät lähde mukaan mihinkään hallitukseen, jossa Persut ovat. Keskusta ei lähde mukaan kumpaankaan yhdistelmään, mutta on epävarmuustekijä. Jäljelle jäävät Ruots.kp, Krist ja Liike nyt. Leivo nyt näistä aineksista kakku. Demokratia on tämmöistä, enemmistö määrää tahdin. Kun ympäristön tila huononee muuttuvat enemmistön ajatukset. Vihreä ajattelu tungetaan perseeseen. Se tuottaa mielipahaa ihmisille. Enemmistö haluaa elää Pinoccion huvipuistossa ja sulkee silmänsä todellisuudelta. Kulttuuri, joka vaatii ajattelua korvataan viihteellä, joka ei vaadi mitään muuta kuin ajattelun nollaamista. Vaarallinen jäte muuttuu roskaksi, jota aletaan tuoda Italiasta Suomeen, jotta saadaan halvalla energiaa, jolla voidaan pyörittää huvipuistoa. Ihmiset antavat peittää silmänsä ja nollata aivonsa ja saavat siitä hyvästä palkkioksi mielenrauhan ja hetkellisen laihan illuusion onnesta. Kaiken taustalla lepää kuitenkin raskaana tieto viljelyskelpoisen maaperän, veden, ja ilman saastumisesta, luontokadosta ja väestön liikakasvusta.

      Suomi24

      Jätehuolto ainakin Etelä-Italiassa on tunnetusti mafian käsissä ja mafia on taas tunnettu siitä että se dumppaa maaperään vaarallista jätettä. Mitäköhän se dumppaa Suomeen tuotaviin jätelasteihin. Käyttökelpoinen jäte poltetaan Italiassa. Miksi sitä tänne tuotaisiin. Suomesta on hyvää vauhtia tulossa jätteiden hautausmaa niinkuin monista kehitysmaista on tullut. On vain ajan kysymys koska tänne aletaan rahdata radioaktiivista jätettä. Vaarallista jätettä kutsutaan nykyään (Vantaan Energia) roskaksi. Tämä ihmisten hämäämiseksi.

      • Anonyymi

        Tekstin ensimmäinen osa pitää poistaa. Sen ei ollut tarkoitus tulla tähän.


      • Anonyymi

        Italiassa ei ole polttokapasiteettia tarpeeksi. Suomeen tuotava jäte on paalutettua ja siitä on poistettu biojäte ja metalli. Italia maksaa laivarahdin. Suomelle hyvin edullista polttoainetta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Italiassa ei ole polttokapasiteettia tarpeeksi. Suomeen tuotava jäte on paalutettua ja siitä on poistettu biojäte ja metalli. Italia maksaa laivarahdin. Suomelle hyvin edullista polttoainetta.

        Jaaha, Italia maksaa laivarahdin. Se laivalla rahtaaminen Italiasta Suomeen ei tietenkään saastuta luontoa laisinkaan. Pelletouhua koko homma. Suomessa ollut energia eli turve piti kieltää ja sitten rahdataan jätteitä tänne helev...n kaukaa. Tätä se vihreiden järkeily on. Eli järjettömyyttä.


    • Anonyymi

      Tuoko suomen metsänhoito yhdistykset italian törkyä suameen???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      2997
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2587
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1453
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1340
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1241
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      989
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      883
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      611
    Aihe