Veijo Niemi laiska kansanedustaja

Hän on tehnyt viisi aloitetta neljän vuoden aikana. Miksi noin laiska mies hakee jatkokaudelle?
8283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos pääsee vielä vetelehtimään toisen kauden saa täyden kansanedustajan eläkkeen. Siinä syy.

Äänestä

Tampereen tyhmin poliisi jatkokaudelle.

Äänestä

Laiskuus palkitaan.

Äänestä

Mitäs äänestätte.

Äänestä

Niin mutku meidän Ilmari ei ole tehnyt ainuttakaan.

Äänestä

Hyvä sukunimi ainakin. Tosin äänestin toista samalla sukunimellä varustettua. Ei ainakaan ole puolueesta joka haluaa lisätä eriarvoisuutta maassa.

Äänestä
  • Korjaus edelliseen kirjoitukseeni. Luin että tämä Veijo on poliisi. Eli ei hyvä millään tavalla. Ei auta edes sukunimi.

    Äänestä

Itsehän te näitä äänestätte,
katsokaa peiliin kun homma ei toimi,
ja lopeta itku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän on tehnyt viisi aloitetta neljän vuoden aikana. Miksi noin laiska mies hakee jatkokaudelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu