kenialaiset sairaanhoitajat

Anonyymi-ap

Hei, hieno idea. Minäkin haen hyvän elintasom maahan, maksan matkani ja alan toimia lääkärinä heti - tietysti palkka on saatava -näinhän meedio lupasi. Hei vaan suomi on niin tyhmä maa että ottaa nää tosissaan. Tiedän että filippiineiltäkin tulee suoraan hoitajan hommiin, kouluttamattomia ihmisiä ja vaativat palkan. Haluatko sinä olla vanhana näiden armoilla?? suomalainen sinisilmäisyys alkaa kohta tuottaa jälkeä, eikä se ole hyvää!

4

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eiköhän kenialaisia hoitajaopiskelijoita joku taho huijannut ja naruttanut siellä Kenian päässä pahemman kera. Myi unelmaa. Laittoi ihmisten rahat kylmästi taskuunsa.
      Huonompi juttu.

      Filippiineiltä tulevilla sen sijaan monilla on paikalliset hoitajapätevyydet jo olemassa. Heillä on hyvä englannin kielen taito pohjana jotenka muunto-opiskelu Suomessa on tehokasta. Suomen kielen oppiminen onnistuu myös. Se helpottaa sosiaalista kanssakäyntiä hoidettavien kanssa. Tärkeintä hoitotapahtumassa on kuitenkin tunne ja empatiataito ja se filippiiniläisillä todistetusti huippuluokkaa. Hoitajaongelmaa ei sillä poistu sillä muutkin maat houkuttelevat heitä aktiivisesti. Joka puolella on hoitajavaje. Suomeen filippiiniläisistä hoitajista hakeutuu kovin harva, Etäinen maa kun on.
      Monilla filippiiniläisillä on sairaanhoitajatutkinto mutta suomessa joutuvat jopa hoiva-avustajiksi.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😋 ­­­N­­y­­­m­f­­­o­­­m­­­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17798856o

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Joo, kieli pitää oppia, ja filippiinojen sairaanhoitajan koulutus ei vastaa EU-tasoa, eikä jenkkilän tasoa. Enkkumaahan niiden tosin kannattaa ensisijassa mennä, ja on varmaan helpompiakin kieliä kuin suomi.

    • Anonyymi

      Suomesta ei voi tehdä kansainvälisesti kaksikielistä tai tulee aivovuotoa jenkkeihin. Sillä toki hoituisi virta tänne päin, mutta sitten tällä ei muita olisikaan. Suomen kieli olisi kakkoskieli ja saisi (virallisen ) vähemmistökielen aseman aikanaan. Miksei nyt ole jo aivovuoro suuri, niin se ei ole vielä ottanut tuulta alleen, eikä enkku ole suurimmassa osassa maata pakollinen. Ensimmäisenä häipyy hoitajat, koska kokeneemmat hoitajat häipyy viiden vuoden jälkeen paremman palkan perässä muualle. Suomi saa sitten sitäkin enemmän haalia hoitajia sieltä mistä saa. Vaihtoehto on tosin pysyä palkkakilvassa mukana, jos alkaa näyttää siltä, että hotajat vaihtaa maata. Lisämotiivia tulee pakkoruotsista hyvässä ja pahassa, ja Suomeen haalituista ÄO80-popposta alemmin etiikoin, johon Suomessa ei haluta kiinnittää huomiota. Koulutettu, fiksumpi, eettisempi poppoo on sitten eri asia, jota löytyy Norjasta, ja kai Tanskasta, kun ne eivät imuroi tasonsa alapuolelta kuten Suomessa ja Ruotsissa tehdään. Ja isossa osaa EU:ta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1648
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      11
      1366
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1366
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      76
      1284
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      292
      1257
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      17
      1170
    7. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      938
    8. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      935
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      913
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      825
    Aihe