nyt tämä konserni yrittää pakottaa ostajat paperittomaa kuittiin.
Luuleeko tämä konserni, että täällä eletään suurkonsernia varten?
Jos luulee, erehtyy.
Prisman ahneudella ei rajaa
17
127
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän seuraavaksi keksii?
- Anonyymi
Missään Euroopan maassa ei ole tällaista digihysteraa kuin Suomessa.
- Anonyymi
Mutta Prismassa saa boonuksia sehän on jotain kuin rahaa panisi pankkiin kun tekee ostoksia.
- Anonyymi
Ne bonukset on laskettu siihen hintaan jo.
Ei niitä anneta.
Nyt eivät antaisi enää paperikuittiakaan
Pyrkii pakkodigitalisoimaan asiakkaansa.
Se on kyllä Perustuslain vastaista ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne bonukset on laskettu siihen hintaan jo.
Ei niitä anneta.
Nyt eivät antaisi enää paperikuittiakaan
Pyrkii pakkodigitalisoimaan asiakkaansa.
Se on kyllä Perustuslain vastaista !Saa aina kuitin halutessaan. Mikään ei muutu. Ne sähköiset kuitit taisi tulla käyttöön jo 2017. Harva vaan on ottanut sen käyttöön ja suurin osa tulostetuista kuitesta menee vain suoraan roskiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne bonukset on laskettu siihen hintaan jo.
Ei niitä anneta.
Nyt eivät antaisi enää paperikuittiakaan
Pyrkii pakkodigitalisoimaan asiakkaansa.
Se on kyllä Perustuslain vastaista !Sitä juuri tarkoitin että bonukset maksaa ostoksissa asiakas itse ja saa sitten palautuksena.
- Anonyymi
Halvin isoista siitä huolimatta.
- Anonyymi
Onko joku niin vanhanaikainen että vaatii paperikuittia?? Onko joku niin rikollinen että maksaa vielä ostoksensa käteisellä rahalla??
- Anonyymi
Hai,kyllä mersukaupat tehään käteisellä ja ruuat ostetaan käteisellä.Mietihän miksi.
- Anonyymi
Mahtavaa. Olen tätä uudistusta vaatinut vähintään 30 vuotta. Kyllä kauppojen kassat ovat sen kuulleet "miljoona kertaa". Nyt ei saa ymmärtää väärin. "Pakkokuitti" EI OLE kassarouvan/-neidin syy, vaan typerän valtiovallan, joka "tappelee" joutavista asioista vuosikymmeniä, eikä saada itsestään selvyyksiä korjatuksi, kuten poistaa Ruotsipakko Suomesta. Mitä maksavat pelkästään nämä kaksi mainittua Suomen kansalle:
Kassakuitteja kertyy maassamme kuusi tonnia, siis yli kuusi tuhatta kiloa paskaa vuodessa. Ja typerä ja turha ruotsinkieli satoja miljoonia euroja...
Vihdoin päästään eroon edes tuosta "kuittityhmyydestä". Kuitti ei kelpaa edes takan sytykkeeksi, vesipisaran kuivaamiseen, saati silmäkulman (lue perseen) pyyhkimiseen. Miksi kauppakuittia ei tulosteta vessapaperiin. Menisi sekin turhuus hyötykäyttöön.
Voi voi, ollapa taas kansanedustajaehdokas, niin, hah hah haaa!!!... - Anonyymi
Olisikohan oravan nahoistakaan saanu luopua.Muutosvastaisuus on yllättävän tiukassa,olen sen huomannut itsessänikin.Jälkeenpäin ajateltuna muutokset ovat yleensä hyvä juttu Kaikki kulutus mikä on turhaa,voidaan mun mielestä karsia pois.
- Anonyymi
Oravan nahat tukki pajatsot,siksi täytyi siirtyä kölikkoihin
- Anonyymi
Prisma on paska kauppa en suosi ikinä prsimaa ihan surkea ja ällö:) käyn Lidlesä
Heti aluksi pyydän anteeksi aamullisia kirjoituksiani. Jotenkin vain öisin nuo takapuoliasiat tulevat uniin ja heti aamusta niistä on mukava kirjoitella kuten taas tänään. Hiukan taas liioittelin sillä enhän kolmeakymmentä vuotta ole tälle palstalle kirjoittanut vaan vasta vajaa kymmenen vuotta ja aluksi viisi vuotta tekojärvestä. Sitten huomasin että oli vastannut itselleni eri nimimerkeillä usein viisisataa kertaa ja muutin tyyliäni. Nyt kirjoittelen täyttä passskaa ja saan jonkun muunkin kuin itseni vastaamaan mikä lämmittää narsistista mieltäni, hah hah haaa!!!...
- Anonyymi
Umpitollosta päästä ei muuta voi kummutakaan kuin passkaa!
- Anonyymi
Kirijota Reijo siitä homosta luutnantista Keuruulla minkä kuskina olit monasti ja parturina. Ekkös sää ollut sen kotonaki käyny näytillä niinkö morsiammena?
- Anonyymi
Ressu jatkaa erinomaisia kommenttejaan. On siinä viisas mies.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä611725- 1231344
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1271270- 1401064
- 101907
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten339849Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82734Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55664Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50653Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j65625