Viime vaalien 17 lähestyy.
KOKomus putosi alle 20 prosentin.
24
152
Vastaukset
- Anonyymi
Uusimme kolmossija me sunnuntaina.
- Anonyymi
Ellei keskusta kiri kiinni.
- Anonyymi
Toistamme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ellei keskusta kiri kiinni.
Tuskin.
- Anonyymi
OPPOSIITTIOn kakkospaikka säilyy.
- Anonyymi
Säe amme on vakaa, petterit toteavat
- Anonyymi
Kokoomuksen veronkevennys lupaukset ontuvat, pienipalkkaisella parin prosentin veronkevennys ei tunnu missään eikä vaikuta mihinkään.
Kannattaa ennemmin maksaa pari prosenttia enemmän niin saa yhteiskunnalta parempaa palvelua esimerkiksi terveydenhoitoa. - Anonyymi
Ellun Kanojen ja Orvon&Mykän toimien takia Kokoomuksen kannatuksesta on sulanut lyhyessä ajassa yli 5 % !!!
Ja kannatus senkun laskee vaalisunnuntaita kohden.- Anonyymi
Häkkänen aja pj asemiin ja sama kikytysohjelma vahvistuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Häkkänen aja pj asemiin ja sama kikytysohjelma vahvistuu.
Tästähän on kysymys sanoa a häkkänen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Häkkänen aja pj asemiin ja sama kikytysohjelma vahvistuu.
Häkkänen ja muut kovat oikeistolaiset kundit voivat tosiaan hyvinkin työntää orvon&mykän syrjään jos kokoomus häviää vaalit niinkuin nyt näyttäisi tapahtuvan.
- Anonyymi
Kyllä se ottaa päähän.
- Anonyymi
Olli tarjolla kuskin paikka.
Jos voisi äänestää jotain puoluetta vastaan, niin tämä ruiskukkasakki olis ihan ykkösenä! Jos vähänkin omaa elämänkokemusta ja on nähnyt näitä Diili Jetrojen bisneksiä ja niiden tuhovoimaa ihmisten keskuudessa, tietää mihin viittaan. Yrittäjää nämä ilmasen viinan litkijät eivät edes noteeraa, mutta hallitukset pursuilee tätä sakkia.
- Anonyymi
Vaalipäivänä Naamio riisutaan.
- Anonyymi
Kok kokee kovan tappion.
- Anonyymi
Meneekö sen allekin.
- Anonyymi
376 Markus Kuotesaho
- Anonyymi
Tappiota pukkaa kok. Protestilistalle.
- Anonyymi
15 vaan ei 17
- Anonyymi
Antaa mennä, kun on alamäki taas.
- Anonyymi
Meillä Kokoomuksessa rahaa vaalivaikuttamiseen on riittänyt. Laskujen maksaminen on mielipidekysymys..
- Anonyymi
Nuoret ymmärtää PS asiaa
mieluiten kaikki maahanmuutto nollaan alikehittyneistä maista
hoiva on nyt kriisissä kun mamut ei puhu suomea!
kts. suomen uutiset
vanhukset jopa pelkää afrikkalaisia miehiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 528324
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1507683Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593919Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953913- 1113775
- 553293
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod753269IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2412639Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint382637- 531784