Petetty olo

Valheelle, petokselle perustuu puheenjohtajan ajatukset. Ei kunnioita tehtyjä päätöksiä Eu-erosta ja Eurosta. Viimeinen kerta kun petturipuolue sai ääneni. Niin kova hinku hallitukseenm, että myyvät periaatteensakin.
15126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Samaa mieltä, onneksi en äänestänyt ennakkoon.

Äänestä


  • Tiesitkö edes noista eu pimityksistä.

    "Veronkierto maksaa EU:ssa komission teettämän selvityksen mukaan 1000 miljardia euroa menetettyinä verovaroina vuosittain. Se tarkoittaa 2000 euroa jokaista eurooppalaista miestä, naista ja lasta kohden. Summa on enemmän kuin mitä me näissä kaikissa EU maissa käytämme terveydenhoitoon! Luku on valtavan suuri. Meillä eikä useimmilla mailla ole varaa tällaiseen verotuspohjan murenemiseen hyvinä aikoina – eikä varsinkaan nyt, kun budjetit ovat säästöpaineiden alla. Kehitysyhteistyön palvelukeskus on arvioinut Suomen veromenetyksien olevan vähintään 300 miljoonan euroa. Nyt on korkea aika tarttua toimeen: yhtiöiden, pankkien ja valtioiden salailu on saatava kuriin."

    Äänestä

Persu pettyy aina

Äänestä
  • Korjaisi ensin vasudemujen ruotsin jäljet, tulisi sitten neuvomaan miten ne on korjattu, kestää vuosikymmeniä aina korjata vasujen jäljet.
    https://yle.fi/a/74-20021338

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Korjaisi ensin vasudemujen ruotsin jäljet, tulisi sitten neuvomaan miten ne on korjattu, kestää vuosikymmeniä aina korjata vasujen jäljet.
    https://yle.fi/a/74-20021338

    Noita korjauksia ei vasut pyydä korjaamaan, täysihoidon järjesti vasuhallitus.
    https://yle.fi/a/74-20001516

    Äänestä

Hallituskiima?

Äänestä

Persut pettää aina. Ei Eu eroa vaan pysytään eu:ssa ja eurossa. Jäsenten päätökset ei koske puheenjohtajaa eikä persujen eliittiä. Viekää loputkin!

Äänestä
  • Ropeli taas räplättää..

    Äänestä

  • älä-ruoki-troIlia kirjoitti:

    Ropeli taas räplättää..

    "Vaalien halki käy oppositioon taas persujen tie........"

    Melodia kappaleesta "Lentäjän valssi".

    Äänestä

Heh heh heh heh heh...Valtava määrä avauksia eri palstoilla joissa itket kuinka persut vaatii EU eroa ja kuten aina ennenkin niitä seuraa valtavat määrät avauksia joissa itket kun persut ei vaadikkaan EU eroa vitsin kliimaksina ettei mene kauan siihen, että sinä skitsoluotsi itket taas kuinka persut vaatii EU eroa teidän sinimusiten tavoin 🤣🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Valheelle, petokselle perustuu puheenjohtajan ajatukset. Ei kunnioita tehtyjä päätöksiä Eu-erosta ja Eurosta. Viimeinen kerta kun petturipuolue sai ääneni. Niin kova hinku hallitukseenm, että myyvät periaatteensakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu