ETSITÄÄN VUOKRAHEPPAA
espoon/helsingin alueelta
olen 12-vuotias tyttö espoosta, ja etsisin vuokraheppaa/ponia jonka kanssa treenailla.
hinnasta voidaan sopia yhdessä, ja voin myös aina tulla auttelemaan tallitöissä, esim. aamu/iltatalleissa ja muissa tätä vastaan myös!
ratsastusta oon harrastanut yli 2 vuotta, ja ennen sitä on tullut hevosten kanssa toimittua ennenkin. koulupuolella oon heC tasonen, pohkeenväistöt ja muut perusjutut onnistuu myös. on hyvä tasapaino eli pysyn hyvin kyydissä jos säikähtää jne. esteillä oon hypännyt isompana n. 60-70cm, ja rataharkoissa kisannut 40-50cm luokkia.
olisi tarkoituksena löytää heppakaveri, jonka kanssa treenata itsenäisesti, ehkä mennä valmennuksiin ja mahdollisesti jopa tulevaisuudessa kisata jos yhteistyö alkaa sujumaan hyvin.
itse olen 155cm ja painan 40kg tai vähän yli.
hepalta toivon kokoa 140cm-170cm. hepalta toivon myös hyvää käytöstä ratsastaessa ja hoitaessa. jos vähän saattaa purasta jne hoitaessa niin on vielä ihan ok. oon toiminut monta kertaa vähän vaikeampien hoidettavien hevosten kanssa, mutta silti toiveena on hyväkäytöksinen yksilö!
hepan pitäisi osata perus heB asiat nyt ainakin, ja hypätä ainakin minimissään 90cm sujuvasti ratana että kehittyminen esteillä onnistuisi hyvin myös.
hepalta pitäisi löytyä omaa moottoria esteillä sekä koulupuolellakin. ei ehkä mitään superkovaa menoa, mutta niin, ettei kokoajan tarvitse raipalla huomauttaa. osaisi siis mennä rauhallisesti myöskin, eikä kokoajan vetäisi kunnon ralleja:D
tallilta toivon maneesia ja kenttää. lämmitetty varustehuone olisi myös kiva, mutta jos jotain näistä ei löydy niin ei ole maailmanloppu, ihan vaan omia toiveita.
saa myös suositella ! :)
yhteydenotto
[email protected]
Etsitään vuokrahevosta
Anonyymi-ap
1
203
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait683362Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41194- 22974
Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3970Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es34725Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45709Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29663Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4647