Miten kauan pääministeri Purran Hallitus kestää?

Anonyymi-ap

ja kestääkö Suomen talous Purran pääministerikautta?

18

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sellainen kestäisi edes aloittamista, koska hallitusohjelma jäisi kasaamatta.

    • Anonyymi

      ei tule purran hallitusta ,persujen paikka on oppsitiossa ikuisesti.

    • Anonyymi

      Helposti vapauttamalla synteettiset ja biopolttoaineet veroista tieliikennekäytössä räjähtää valtion arvonlisäverotuotot pilviin.Siirtymä välitön sekä päästöt putoaa 82- 90 prosenttia välittömästi.
      Tämä fakta on vaiettu kuoliaaksi vihervasemmiston puolelta tahallaan.

      • Anonyymi

        Miten juuri Purra onnistuisi vapauttamaan synteettiset- ja biopolttoaineet verosta (yksin, hehheh), kun samalla leikataan kymmenen miljoonaa ja jostakihan tuo polttoaineiden verokertymä pitää sitten kerätä.

        Ja miten arvonlisäverot synteettisten polttoaineiden kohdalla nostaisi niiden verotuottoja? Tuohon on vaan hälmöläispersujen logiikkaa. Idiotismia!


    • Anonyymi

      Seuraavaan Tupoon asti.

      • Anonyymi

        liian vaikeita sanoja


    • Anonyymi

      Ei Purran ja Harkimon yhteistyöllä vielä hallitusta muodosteta.

    • Anonyymi

      suomi on menettänyt tulolähteet , eli mistään ei saa mitään 🤣 koska kukaan ei osta
      olisivat ajoissa ennakoineet kysynnän ja tarjonnan osana raha elvytystä
      Fakta on se ettei suomessa ole GSM puhelimen jälkeen ollut mitään lippulaivaa
      Teslakin teki sähköauton vaikka suomen olisi sekin pitänyt tajuta , ei litium akku puhelimessa ole ainoa sovellus

    • Jos Purra todella saisi koottua hallituksen, jossa hallituskumppanit katsoisivat persujen ilmasto- ja EU-vastaisuutta läpi sormien, niin hallitus tulisi kaatumaan ensimmäiseen välikysymykseen. Mutta Purrahan on ilmastotavoitteissaan ja EU-vastaisuudessaan täysin yksin, joten voinemme huokaista helpotuksesta.

      Eikös presidentti muuten voi valita hallituksen muodostajaksi sellaisen henkilön ja puolueen, jolla on parhaat edellytykset muodostaa laajapohjainen hallitus?

    • Anonyymi

      Purran aikana Suomi alkaa myymään halvalla kivihiiltä kiinalaisille.

    • Anonyymi

      Kesto voikin olla ongelma, koska PS yrittää tehdä järkitekoja ja politiikassa se on vaikeaa. Järki-ihmisiä on aika vähän. Olisi hyvä saada uutta verta talousasioihin, nykyinen ei niistä ymmärrä mitään.

      • Anonyymi

        Todella, persuissa on järki-ihmisiä vähän, todella vähän ja Purra kuuluu niihin, joiden talousososminen on täysin hakoteillä. Purra on Manaaja, jonka kauhuskennarialitaniasta puuttuu enää matelevat käärmeet, liskot ja sammakot hänen maalaillessaan muiden kyvyttömyyttä.


    • Anonyymi

      Lyhytikäisyyden Suomen ennätys

    • Anonyymi

      SDP:n demartikommareista, kun Suomalaiset pääsee eroon alkaa kaikki kestämään ja saadaan Suomi takaisin Suomalaisille. Kokomuksen, Kristillisten, Keskustan. Liike nytin ja Pressujen voimin.

      • Anonyymi

        Tilalleko luulet suomalaisten haluavan venäjänmieliset, korruptoituneet Natsi-Persut. Varmaan Purran päästessä valtaan Persut tervehtivätkin kuin natsit, Heil Purra!


      • Anonyymi

        Vankka joukko äärioikeistolaisis ajaa suomalaiset kurjuuteen, näin kävi jo Sipilän hallituksen aikana 2015-2019, eikä vieläkään ole kansalaiset selvinneet kuiville.

        Valmistautukaa sairaanhoitajat, opettajat, kuntien- ja valtion työntekijät luopumaan 100 % lomarahoistanne, eläkeläiset eläkkeiden indeksikorotuksista ja uskokaa tai älkää, päivähoitomaksut nostetaan pilviin, sairausvakuutuskorvaukset lopetetaan , lääkkeiden omavastuu pudotetaan jne. On unohtunut, mitä tuhoa edellinen porvarihallitus sai aikaan. Yllätytte, mitään mukavaa on itse lyödä itseään turpiin, että veri roiskuu.


    • Anonyymi

      Sekundaattori on hieno laite ajan mittaamiseen.

    • Anonyymi

      Ilman vaaliohjelmaa kukaan ei voi lähteä persujen kelkkaan. EU eroa olisi ainakin luvassa, kun EU eron tavoitetta ei ole peruttu. #putinLove

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11168
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10334
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      196
      6572
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5671
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5081
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      151
      4424
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4246
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      71
      4079
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      134
      3637
    Aihe