Virallinen luku heti ääntenlaskennan jälkeen

Anonyymi-ap

Heti ääntenlaskennan jälkeen saamme tietää VIRALLISEN luvun
paljonko rasisteja on Suomessa.

Epävirallisesti heitä on enemmänkin, koska kaikki PS:n kannattajat eivät
viitsi vaivautua äänestämään - onneksi.

4

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ääntenlaskennan jälkeen saadaan tietää kuinka paljon Suomessa on Suomen turvallisuuden ja talouden rapauttamista kannattavia henkilöitä. Tämä selviää, kun lasketaan vasemmistopuolueiden äänet yhteen.
      Toivottavasti tämä luku jää TODELLA alhaiseksi ja saadaan Suomen talous ja turvallisuus ja tulevaisuus turvatuksi.
      Eiköhän se ole jo näiden 4 vuoden aikana jokaiselle vähänkään järkeä omaavalle tullut selväksi, mitenkä vasemmisto hoitaa Suomen taloutta ja turvallisuutta.

    • Anonyymi

      Kyllä, talous kuntoon. Ongelma on se, että kokoomuksen kannattajat tietävät mitä se tarkoittaa. Perussuomalaisten kannattajat taas eivät tiedä. Vähän listaa tulevasta.
      Omavastuut nousevat melko paljon. Myös leikkauksia tehdään paljon.
      Omavastuut nousee:
      -lääkärissä käynneissä
      -Hammaslääkärissä
      -päiväkotimaksuissa
      -koulutuksessa
      -lähes kaikissa palveluissa.
      Leikkauslista on myös kylmää kyytiä lähes kaikille, ei tietenkään varakkaille.
      Merkittävintä työläisille on, että nykyhallituksen takana oli SAK. Tulevassa oikeistohallituksessa se on EK. Siinä on hurja ero miten esim. lakkolaisia kohdellaan.
      Edellinen oikeistohallitus oli hyvä esimerkki. Duunareille siirrettiin 11 miljardia maksuja KIKY sopimuksessa. Ei saanut SDP maksuja siirretty takaisin.
      Kannatan vahvasti työttömyysturvan ym. maksujen alentamista, saadaan lusmurit edes siirtymään toiselle luukulle rahoja hakemaan. Hyvä Kokoomus.

    • Anonyymi

      Voi näitä ihmisiä jotka jaksaa jankuttaa ja vetää aina jonkin rasisti kortin tai haukkua eri puolueita. Ettekö tajua että kaikki poliitikot kokonaisuudessaan ovat ihan perseestä. Kannattaa äänestää niitä jotka eivät ole vielä päässeet kusemaan muroihimme.

    • Anonyymi

      Aloittajan vihapuhetta kansanryhmää vastaan joita oli vaaleissa 620981 eli noin 14,5% äänioikeutetuista kansalaisista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3017
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2617
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1473
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1241
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      999
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      893
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      28
      656
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe