Nooo, ollaanko sitä jo kesäkunnossa? :D
Kesäkunto 2023
9
135
Vastaukset
- Anonyymi
Never... :(
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17801762R
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
2 viikossa kesäkuntoooooooooooooooon!
- Anonyymi
No, sä et pääse ikinä kesäkuntoon, pullero.
- Anonyymi
:D :D
- Anonyymi
Valitettavasti nopea laihtuminen ei ole yleensä kestävä tapa saavuttaa haluttu kehonkoostumus tai pysyvä terveyshyöty. Pitkäaikaiset elämäntapamuutokset ovat yleensä tehokkaampia ja kestävämpiä tapoja parantaa terveyttä ja ulkonäköä.
Tässä on muutamia vinkkejä terveellisen painonpudotuksen saavuttamiseksi:
Syö terveellisesti: Syö ravitsevia ruokia, kuten kasviksia, hedelmiä, täysjyväviljaa, proteiinia ja terveellisiä rasvoja. Vältä prosessoitua ruokaa, sokeria ja tyydyttyneitä rasvoja.
Pidä kalorivaje kohtuullisena: Laihduttaminen vaatii kalorivajeen, mutta ei kannata pudottaa liian nopeasti liikaa kaloreita, koska se voi johtaa lihasmassan menetykseen ja aineenvaihdunnan hidastumiseen. Pudotusvauhti 0,5-1 kiloa viikossa on terveellistä.
Lisää liikuntaa: Yhdistä terveellinen ruokavalio liikuntaan, kuten aerobiseen liikuntaan ja voimaharjoitteluun. Liikunta auttaa polttamaan kaloreita ja vahvistamaan lihaksia.
Vältä pikadieettejä: Vältä nopeita laihdutuskuureja, jotka lupaavat nopeita tuloksia, mutta voivat johtaa heikentyneeseen terveyteen ja vähäiseen pysyvään painonpudotukseen.
Ole kärsivällinen: Laihduttaminen ja vatsalihasten saaminen kestävästi veitsenteräviksi vaatii kärsivällisyyttä ja sitoutumista. Se ei tapahdu yön yli, vaan kestää aikaa ja vaivaa.
Muista, että terveellinen elämäntapa, joka koostuu terveellisestä ruokavaliosta ja säännöllisestä liikunnasta, on paras tapa saavuttaa pysyvästi terveellinen kehonkoostumus. - Anonyymi
Juu, olen aina.Lucky me. Onhan se säälittävää katsoa, kun joku yrittää laihtua vuosikaudet tuloksetta.Onneksi minun ei tarvitse.Hah. Mutta hei, enemmän liikuntaa ja vähemmän niitä ranskalaisia, kyllä sitten pääset kiloista eroon.Ei ne kilot tipu, jos istut ja itket siellä kaivonkannella.YRITÄ EDES laiskamato.
- Anonyymi
Rantakunnossa ne hylkeetkin ovat, joten...
- Anonyymi
Hei, mut nythän on sulla paastoaika, joten on sulla vielä toivoa!Tsemii!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232648- 1642081
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1161341Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631306- 971256
HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio291194En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771161Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351142Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451119Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841078