Aiemmin totesin että hjallis harkimon liike nyt puolue ei oo niin hyvä mutta

Anonyymi-ap

Vedän sanojani hieman takaisin. Ei se oo niin huono suinkaan. Olin tyytyväinen siihen kun hjallis esitti palkankorotuksia joilla houkuttaa ihmisiä työelämään. Muutenkin tentti meni hyvin Hjalliksella. Vähemmän nuivempaa puhetta kuin aiemmin. Toki muistan sen hyvin kun hän sanoi erään kommentin josta ei tullut pisteitä laariin.

9

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äärioikeisto nihilisti Harkimo saa lähtee yksinpurjehdukselle mieluusti ainakin viideksi vuodeksi !! Suomesta löytyy iloisia sponsoreita pilvin pimein !!

      • Anonyymi

        en mä usko että on äärioikeistolainen mut voin toki olla väärässä.-


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­­N­­y­­m­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17801939e

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Hyvä ryhmä laittaa asiat kuntoon eli Harry, Jere ja Joel.

    • Anonyymi

      Hjallis puhui täyttä asiaa eikä asian vierestä nytkin tuossa Ylen viimeisessä isossa tentissä. Linja on suora ja selkeä.

    • Anonyymi

      Hjallis oli 30.3. YLEn tentissä todella hyvä. Raatikin rankkasi ihan kolmen parhaiten menestyneen osallistujan joukkoon. Marin sen sijaan teki taas tyypillisen mahalaskun puhumalla puutaheinää asian vierestä, eikä päässyt edes kunolla aina kulloinkin kohteena olleeseen asiaan vaikka toimittaja kuinka yritti tentata.

    • Anonyymi

      Nyt ihmiset toden teolla järjestelee kolmen kärkeä ja unohtavat tyystin Harryn ja Jeren.

      Nyt on käynnissä kamppailu kuka tätä maata johtaa , vihervasemmista vai Suomen omia kansalaisia ajatteleva puolue.

      Siitä tapellaan eikä mistää 1,8% äänistä.

      • Anonyymi

        Sitä mietin kun Hjallis sanoi että yrittäjien pitäisi päästä helpommin eroon huonoista työntekijöistä, että mihinkä ne sitten joutuu ja millä ne elää! Onko peruste saada joku korvaus jos on huono työntekijä? Entä toisinpäin jos tykkää työstä ja hyä porukka mutta johtaja poukkoileva ja purkaa perheongelmia töissä ym.. millä korjaa ongelman?? Jos johtaja kiertelee ettei perehdy ongelmiin ja poistuu paikalta kun yrittää ottaa puheeksi.


    • Anonyymi

      Liike nyt, eduskuntavaali ehdokkaat.
      Amanda Harkimo huippu osaaja...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      78
      4280
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      193
      3508
    3. 196
      2851
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      68
      2736
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      41
      2632
    6. 57
      1176
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1070
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1012
    9. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      110
      885
    10. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      55
      870
    Aihe