Taas yrittivät.

Taas yrittivät tebskalla kävijät viihtyisälle ABC:n asemalle. Kolkko putinistien asema teboil ei ole kovin viihtyisä. ABC:n henkilökunta käännytti kuitenkin putinistit pois. Kiitokset heille siitä.
11235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

26 putinistien teboil asemaa maassa mynnissä. Ei taida teboililla mennä kovin hyvin.

Äänestä
  • Elähän mittään. Eräs paikallisuutta kannattava isoherra pitää Teboilia paikallisena, mutta ei peukkuhuoltamoa. Ja ku minä olen luullut, että Teboililla tankkaat Putiinille.

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    💋 ­N­­­y­m­­­f­o­­m­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17802601v

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

😅😅😆 ne hyödylliset Hölmöt...

Äänestä

Naton paikat laadukkaampia.

Äänestä
  • Paljon laadukkaampia ja niissä myös sananvapaus.

    Äänestä

Tänään kävin ABC:lla syömässä ja hyvät oli eväät, kassaneidiltä vielä hymy kaupan päälle. Pitänee lähteä kohta vielä viemään lotto ja ottaa sumpit. T. Tebskalainen

Äänestä

Taidatte kirjoitella toinen toisistanne.
Siis asiakkaat.
Tebskalaiset abc-läisistä ja
abc-läiset tebskalaisista.

Äänestä

Olkaa muuten varovaisia, kun puhutte Tebskasta tai tebskalaisista.
Jos samalla kahvia ryypiskelette mukista ja möyhennätte possumunkkia suussanne kuten P.A. Turpeinen, tai olette vähän maistissa, etenkin Tebska tai tebskalainen saattaa muuttua Tpskaksi tai pskalaiseksi...
ABC:n ja abc-läisen kanssa ei tarvitse olla yhtä varovainen.
Se pitäisi muuten lausua "EI-BII-CIIKSI" tai "ei-bii-ciiläiseksi".
Kuulostaisi hienommalta.
Sujuu kyllä, kun nurkan takana harjoittelee.
Jos turistit kesällä nauravat, sanokaa, että olette iisalamelaisia...

Äänestä
  • Tiedättekö, miksi iisalmelaisilla
    oli yhteen aikaan laastareita poskissa?
    Opettelivat syömään haarukalla.

    Äänestä

Kuka sinne tebarille menee todella tympeä Ilmapiirikin ja kalterit kuin vankilassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taas yrittivät tebskalla kävijät viihtyisälle ABC:n asemalle. Kolkko putinistien asema teboil ei ole kovin viihtyisä. ABC:n henkilökunta käännytti kuitenkin putinistit pois. Kiitokset heille siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu