Purra puhui toista ja puolue suunnitteli muuta.
Persu tuntukoo magialta?
Persu tuntukoo magialta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Missä Putkonen siellä raiskaus.
Persunatsit osaa muuta kuin sarjavalheita, sarjavihaa ja sarjarasismii suoltaa !!
Hitlerin opein on !
Missä Leppäharju siellä rattijuoppo.
Missä Tikanmäki siellä virkarikos.
Missä Putin siellä persun haave.
Persut jytkyttää Empan saunalla.
Perussuomalaiset laittaa asiat kuntoon ja haittamaahanmuutto päättyy. Jäljelle jääneet töihin tai matka turvalliseen kotimaahan alkaa välittömästi. 🎅👍
12% (tämän petoksen jälkeen) eivät persu ole edes hallituksessa.
Purra petti ennakkoon äänestäneet.
Jos ei varasteta köyhien leipiä niin sitten valehdellaan.
Sehän on sitten kepulta, täysin opittu tapa, jos niin olisi.
Ei oppi ojaan kaada, laguuna kaatui, sirkat lensi salolle, kaivoksen lukuisat lupaukset suli rikkikiisuksi.
Palauttakaa Jussi Niinistö parketille, ei kuitenkaan Soinin sävelin.(se oli järkky)
Tuskinpa ukkeli enää palaa, olisi hieman fiksumpi aivoituksillaan.
Sillähä ei ole mitään väliä, kuka vasaran varressa nakuttaa, kun ei ihan oikeistolainen hillu.
Demokratiaa ei saa tappaa, se totuus on nähty karvaasti., ei enää piipun eteen, ei omien, ei edes vieraiden.
Ahneus, omien kansalaisten nenän edestä, keinottelulla vedetyt mijoonat ja pörssistä pelatut, jopa vanhusten viimeiset tekohammasrahat vaipparahoineen, piilotettuna paratiisisaarien pimentoon, siinä se sarake, isoista puhumattakaan.
Persut vieä pieni tekijä huijausten saralla.
Muistakaa Nuorisosäätiön rahat, muistakaa tämän kunnan pimitykset näitä tiittäää kaikille salomaille. Lentsikat lentelee.
Leikkaukset alkaa, lähti käyntiin jo ed.hall. aikaan köyhät kyykkyyn!
Kepu on ollut edellä kävijä, tuossa lueteltu aikaisemmin, rahan piilottajia kepussa ammattimaisesti.
Oikea valehtelijoiden klubi, todellisia totuuden vääristäjiä.
Syntilista on loputtoman pitkä.
Kokoomus tulee epäonnistumaan seuraavan hallituksen kasaamisessa, toivon mukaan kepu pysyy karsinassaan.
Ei tarvinne selitellä.
Fortumista lähtien sopulilaumat piilottaa...
Maski päähän persut!!!
Perseveraatio on aivovauriosta johtuvaa saman asian toistamista...
Otan konjakkia nyt🚗
Aivovaurio näyttää olevan todellista.
Milloin persu ei pettäisi?
Jos persut pääsevät hallitukseen he pettävät ilmastopuheensa ja jorinansa maahanmuutosta.
Palataan asiaan tulevaisuudessa.
Persut pettivät jo duunarit, miksipä ei pettäisi kaikessa muussakin.
Keput pettivät Sipilän johdolla kaikkia Suomalaisia.Miksipä eivät pettäisi jatkossakin??!!
Totta Sipilän johdolla suomalaiset pettyi, pettyivät myös tässä Rinne/Marin kaudella ei tullu vappusatasia , tuli järkyttävästi velkaa.
Eipä tuo tuosta varmaan köyhän osalta paremmaksi muut.
Se on totta.
Sipilän sotkut jokainen tietää, naiset eivät uskalla vieläkään (useimmat) tilata Hesassa taksia. Raamattu teettää kaikkea, edelleen.
Olisi toivottavaa, että persut pääsisivät hallitukseen niin pääsisi muistuttamaan heidän kannattajia petetyistä lupauksista. Hallitukseen pääseminen on heillä vaikeaa, koska se edellyttäisi Keskustan mukaan lähtemistä. Sitä on vaikea nähdä.
Persuilla on kaksi mahdollisuutta. Joko he eivät ole hallituksessa tai he pettävät kaikki keskeiset lupaukset. Toivottavasti menee hallitukseen niin pääsen nauramaan persuja äänestäneiden typeryydelle.
Se voi olla RKP,jje vaikeaa lähteä hallitukseen puolueen kanssa, jonka johtohenkilö toivoo , että puolueen naisedustajat tulisivat raiskatuiksi.
Tällaisilla puheilla pösilöiltä ääniä saa,. En tiedä, paljonko on hyötyä, kun sinipuna on todellisempi vaihtoehto.
Lopetetaan nyt tuo persujen ahdistelu, antakaa nyt päästä edes alkuun.
Demareiden osalta ette voi panetella velan ottoa, jos ymmärrystä riittää, korona oli vaikea pala kaikille, Ukrainan sota/Venäjän saastainen raivo kansakuntaa kohtaan, on uskomaton sabotaasi.
Suomi/hallitus, joutui taiteilemaan mahdottomien yhtälöiden keskellä.
Lopettakaa tuo sairas raivo, Suomen on päästävä eteenpäin.
Sama kuka hallituksessa, kunhan osaamme tehdä oikeita johtopäätöksiä.
(Tietysti nämä omaan taskuun pelaajat pois hallituspaikoilta)
Lienee vaikein yhtälö!
Hyvä että vaalityö persujen puolesta on jo aloitettu heti edellisten vaalien jälkeen. Jos tämä meno jatkuu niin seuraavissa vaaleissa on luvassa kaikkien aikojen jytky. Näin perussuomalaisena kiitän kaikkia aktiivisia vaalityöntekijöitä tälläkin foorumilla.
Keskustalaisten olisi aika panostaa omaan tekemiseen, tuleeko oma kannatus nousemaan haukkumalla. NO EI TULE NOUSEMAAN, menee loputkin kannattajat kuka mihinkin.
Keskusta on puolue, jonka voisi jo haudata, karvahattu nurinpäin päässä.
Uusikeskusta, ilman hattua, kiitos.
Purralla on paksut pohkeet!
Kepulla paksut pojat, muusta ei edes viitsi, sitäkönä tarkootat.
Entä vasurit? Ja ministereitten alkoholin käyttö?
Halla-ahon kokaiinin käyttö?
Miten paikkakunnan propersu onko viime aikoina ajnut kännissä?