Näitten vaalien kiistaton häviäjä on SDP

SDP menettää kansan arvostuksen. Siinä määrin törkeällä ääripopulistisella vaalimainonnalla, valheellisilla lupauksilla ja talouteen liittyvillä ristiriitaisuuksilla ovat Marin ja SDP liikkuneet kansalaisten parissa.
Yrittäjien verotuksen tulevaisuuteen liittyvät uhkaukset ovat samaa kuin se mitä kuulemme Etelä-Italiasta.
SDP on häviäjä on sitten numerot mitä tahansa. Puolueen sisäinen tila on mädäntynyt, osaajat ja yleisemmin erimieliset on vaimennettu. Vaalilupauksina on jaettu harkitsemattomasti ja ilman puolueen sisäistä keskustelua.
Vaalien jälkeinen SDP tarvitsee tehohoitoa. Se alkaa puheenjohtajan vaihtamisesta.
11130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Puheenjohtajana on psykopaatti.

Äänestä
  • Suuren vaalitappion seurauksena yleensä puheenjohtaja vaihdetaan.

    Äänestä

Sdp n kohdalla toteutuu luontainen ja johdonmukainen tappio, mikä koituu luonnollisesti Suomen eduksi.

Siinä se on todettu, valehtelun luontainen helppous, ei se, eikä ilmastopelottelu, vaan se mikä käteen jää eli raha.


Tosin suomalaiset ovat luontaisesti ympäripäisiä ja tolloja, eläköön viherpunainen ja anteeksiantamaton viherpuunaus, s i i r r y t a a n. !

Äänestä

Sdp ?%@#=÷+&%@

Äänestä

Hoitohenkilöistä on pulaa eikä mitään ratkaisua ole kyetty/haluttu tekemään, neljä vuotta hoettu tyhjää, pitää saada työperäistä maahanmuuttoa. Pienten sydänpotilaiden kohtalo on tyrmistyttävä, jonotetaan hoitoa turhaan, joten apua pitää hakea ulkomailta.
Oikeusvaltioperiaate on kärsinyt inflaation rajuimmalla tavalla, alhaisen syntyvyyden maassa ei pystytä enää hoitamaan sairaita lapsia. Pääministeri vielä ilkeää paheksua poliitikkoja jotka haluavat ajaa suomalaisten etuja, kutsumalla rasisteiksi ja mustiksi.

Äänestä

SDP on siis häviäjä olivat numerot mitä tahansa. Siis se on häviäjä, vaikka säilyttäisi suurimman puolueen asemansa. Niinkö? Tuolla logiikalla Kepu varmaan voidaan julistaa vaalien suurimmaksi voittajaksi, jos sen kannatus ei tipukaan alle 10 prosentin vaan on esimerkiksi 11 %, mikä olisi puolueen kaikkien aikojen pohjanoteeraus.

Voisi melkein väittää, että näkemystäsi ohjaa toive demarien tappiosta eikä poliittiset realiteetit. Se on vähän niin kuin Trumpin kannattajilla. Heidän oli mahdoton hyväksyä vaalitulosta ja siksi piti selittää, että vaalit varastettiin heiltä.

Tuskinpa demarien vaalityö poikkeaa millään tavalla muiden puolueiden vastaavasta paitsi tietysti poliittisen sisällön osalta. Kauneus ja kauheus taitaa tässäkin olla katsojan silmässä.

Äänestä
  • Demarit on jo nyt hävinneet vaalit vaikka yhtään ääntä ei ole vielä edes laskettuja.
    Mikä vielä pahinta on se, että ne viimeisetkin luottamuksen rippeet on tuhottu niin täydellisesti, että ei siitä hyvä heilu. Viimeinen sammuttakoot lampun. Se on exodus nyt.

    Äänestä

SDP olisi saanut mennä Neuvostoliiton kanssa.

Äänestä
  • Tarkoitit kutenkin varmaan kokoomuskommareita.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tarkoitit kutenkin varmaan kokoomuskommareita.

    En kuin demarikommareita. Heitä Nuovostoliittoo uskoneita.

    Äänestä

Joo, nyt on kokeiltu Marinin vasemman siiven versiota demareista. Ihan katastrofi jos summaa ihan reilulla meiningillä. Tappaa puolueen muutamassa vuodessa. Ehkä hyvä niin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

SDP menettää kansan arvostuksen. Siinä määrin törkeällä ääripopulistisella vaalimainonnalla, valheellisilla lupauksilla ja talouteen liittyvillä ristiriitaisuuksilla ovat Marin ja SDP liikkuneet kansalaisten parissa.
Yrittäjien verotuksen tulevaisuuteen liittyvät uhkaukset ovat samaa kuin se mitä kuulemme Etelä-Italiasta.
SDP on häviäjä on sitten numerot mitä tahansa. Puolueen sisäinen tila on mädäntynyt, osaajat ja yleisemmin erimieliset on vaimennettu. Vaalilupauksina on jaettu harkitsemattomasti ja ilman puolueen sisäistä keskustelua.
Vaalien jälkeinen SDP tarvitsee tehohoitoa. Se alkaa puheenjohtajan vaihtamisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu