Kylläpä VKK:laisilla peppukivun määrä alkaa olla tuntuva. Vai Imatra on uusi Bakhmut? Imatra mainittu joten kaikki Inkerinaukiolle.
Noh - Bakhmut holds ja Suomi liittyy Natoon. Dozentit ja muut maanpetturit voisivat jatkaa kipuilujaan jossain muussa maassa.
https://twitter.com/johanbek/status/1641689399485136898
VKK tiltut maalittivat Imatran!!
30
172
Vastaukset 30
- Anonyymi
"Missä nato taistelee viimeiseen suomalaiseen sotilaaseen"
Imatralla rintama pitää jos ryssä päättää tulla kokeilemaan- Anonyymi
Muita hyviä vitsejä?
- Anonyymi
Millä ryssä tulee kokeilemaan, kun se on tapattanut Suomen rajoilla olevien varuskuntien sotilaat jo Ukrainassa? Venäjällä ei ole mitään mahdollisuutta uhitella Suomelle konventionaalisilla aseilla. Ja jos se turvautuisi ydinaseeseen, niin Suomi on jo nyt kansainvälisen oikeuskäytännön mukaan NATO:n jäsen. Loppu on pelkkiä muodollisuuksia.
Anonyymi kirjoitti:
Muita hyviä vitsejä?
On paljonkin. Illalla on helluntaiseurat, sinne.
- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
On paljonkin. Illalla on helluntaiseurat, sinne.
lestat siä vain toisiaan panee mulkkusipilän johdolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muita hyviä vitsejä?
Ryssälä on huono vitsi.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17804297u
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Kummalla puolella rintamaa taistelee dosentti Bäcman ja Ano Turtiainen vkk puolueensa kanssa?
- Anonyymi
Millä kumpikaan kyseisistä herroista taistelisi? Pumppu pettäisi ensimmäisessä rynnäkössä.
- Anonyymi
Toivottavasti löytyvät suomen puolelta ....... oisi jokunen PAINAVA SANA, sanottavana ja miksei tekokin ... Wagnerhan antoi somessa hyvän idean, miten pettureita tulee kohdella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä kumpikaan kyseisistä herroista taistelisi? Pumppu pettäisi ensimmäisessä rynnäkössä.
🤣🤣🤣
- Anonyymi
Ei väliä, kunhan ovat etulinjassa.
- Anonyymi
Maanalaisessa armeijassa.
Läskiperseellä on komea koulutus mennyt jokseenkin harakoille, kun on valinnut seurakseen maan pahimmat huuhaahörhöt.
Paljon syötävää herrakansan pojille hänestä kyllä irtoaisi.- Anonyymi
Nämä(vkk tiltut) hyökkäilee ehdokkaitten kimppuun kun väittävät olevan laittomia.🤣🤣🤣
- Anonyymi
Siinne Baltiaanhan ne suomalaiset Hornetit lähtivät ensi töikseen, "suomea puolustamaan". Tämä on varmaan sitä uussuomalaista nato isänmaallisuutta?
- Anonyymi
Ei siellä sodita vaa lennetään vuorollaan valvontalentoja! Se on vain tukea sukulaiskansalle!
- Anonyymi
r.......n itkijä itku kurkussa. Mahtavaa että olemme osa Läntistä puolustusta ja kyllä siellä Balttiassa myös puolustetaan Suomea r.....n uhkaa vastaan
Te raivoatte jos ystävämme tulevat meille valvomaan ja harjoittelemaan omilla rahoillaan, ja te raivoatte jos me menemme Baltiaan valvomaan omilla rahoillamme.
Herää kysymys, että jos emme saa mitenkään toimia yhdessä ystäviemme ja liittolaistemme kanssa, minkä tahon kanssa me sitten saisimme toimia? Senkö, joka pöllisi meidän kaikki kodinkoneemme, ajoneuvomme ja elektroniikkamme, jos vain voisi?- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Te raivoatte jos ystävämme tulevat meille valvomaan ja harjoittelemaan omilla rahoillaan, ja te raivoatte jos me menemme Baltiaan valvomaan omilla rahoillamme.
Herää kysymys, että jos emme saa mitenkään toimia yhdessä ystäviemme ja liittolaistemme kanssa, minkä tahon kanssa me sitten saisimme toimia? Senkö, joka pöllisi meidän kaikki kodinkoneemme, ajoneuvomme ja elektroniikkamme, jos vain voisi?AAAAAPRILLIA!
Erdogan ei edes ollut Turkissa silloin kun aprillipila julkaistiin. Anonyymi kirjoitti:
AAAAAPRILLIA!
Erdogan ei edes ollut Turkissa silloin kun aprillipila julkaistiin.Saat lisää aprillipilaa heti ensi viikolla, kun Suomi otetaan Naton jäseneksi. 😊
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AAAAAPRILLIA!
Erdogan ei edes ollut Turkissa silloin kun aprillipila julkaistiin.Miten sen Unkarin ratifioinnin kanssa muuten kävi? Te tiltuthan hoitte täällä jatkuvasti, ettei sitä ratifiointia tule tapahtumaan.
Anonyymi kirjoitti:
Miten sen Unkarin ratifioinnin kanssa muuten kävi? Te tiltuthan hoitte täällä jatkuvasti, ettei sitä ratifiointia tule tapahtumaan.
Eikä Turkinkaan. 😁
- Anonyymi
VKK kova sotilas soittokunnasta on kuin bambi ajovaloissa! Säikähtänyt VKK spede!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10159928223193970&set=pcb.10159928227118970- Anonyymi
Saatanan rumia vatnikkeja, ptyi helevetti!
- Anonyymi
VKK on ainoa järkevä puolue suomelle
Lampaat äänestää muita koska haluavat satanismin ja sairauden jatkuvan
Jumala hyvätty ja ilmasto otettu palvottavaksi- Anonyymi
hylätty* siis
- Anonyymi
Helluntai-spedeillä ei hissi kulje yläkerroksiin. VKK on hullujen puolue!
Anonyymi kirjoitti:
Helluntai-spedeillä ei hissi kulje yläkerroksiin. VKK on hullujen puolue!
Jopa sinimustilla hissi kulkee ylemmäs kuin lääkekaappilaisilla. Siihen ei tosin paljon nostovoimaa tarvita.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3551085- 71738
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37686- 49590
- 41588
- 63533
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht320496- 75471
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19471kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459