Kulttuuritalolla jemmarit

siellä kuulemma syöty ja juotu NYT perjantai iltana...oisivat edes tarjonneet puuroa torilla köyhälle kansalle....
16891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Keitä ite puuros. Ee kukkaan oo niin köyhä ettei siihen pystys.

Äänestä
  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🔞 ­N­­y­m­­f­­o­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178045770

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kulttuuritalon juhlat oli suunnattu paremmalle väelle. Köyhälle kansalle tarjottiin makkaraa, jota ei tilattu paikalliselta toimijalta.

Äänestä
  • Elekee tehkö niinku kellokas tekköö, tehköö niinku hän sannoo.

    Äänestä

Erikseen on Luoja luonut, oluenjuojat ja sonnanluojat.

Äänestä

Aenahan se on ollu ökytalossa vallasväen puoli ja rahvaan puoli.

Äänestä
  • Harjasniska- aateli tarvitsee tavallista rahvasta vain tekemään paskaiset hommat ja äänestyspäivänä äänestämään oikeata kepulaista, muutoin köyhät saavat vaikka jäädä jenkkitraktorin alle, ei kuulla eikä nähdä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Harjasniska- aateli tarvitsee tavallista rahvasta vain tekemään paskaiset hommat ja äänestyspäivänä äänestämään oikeata kepulaista, muutoin köyhät saavat vaikka jäädä jenkkitraktorin alle, ei kuulla eikä nähdä.

    Maha on täynnä pihviä ja konjakkia. Ruppee sinäkii viljelijäks!

    Äänestä

Ostappa sinäkin itelles maatila kun niitä on myynnissä niin et oo sitten vihree kateellinen ja pääset lihapatojen ääreen

Äänestä
  • Tuskinpa kukaan on tuolle kateellinen. Toiveajattelua vai mistä nuo kateusjutut ovat lähtöisin? Arvosteleehan useimmat vaikka mitä. Kriittisyys on ihan tervettä ja kehittävää.

    Äänestä

  • Pistäpä tähän muutama osoite missä maatiloja on myytävänä niin alan valita mieleistä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Pistäpä tähän muutama osoite missä maatiloja on myytävänä niin alan valita mieleistä.

    Katoppa vaikka aluksi tori.fi tai etuovi

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Katoppa vaikka aluksi tori.fi tai etuovi

    Siellä on monta vuotta ollut myynnissä yksi metsäpalsta ja Osmangin järjetönhintainen hevosjuoksumattotila, ei muuta.

    Äänestä

  • Kateellinen? Taisi olla aprillivitsi. Kukaan joka tietää ei varmasti ole kateellinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kateellinen? Taisi olla aprillivitsi. Kukaan joka tietää ei varmasti ole kateellinen.

    Ainakin minä olen mieluummin köyhä ja terve kuin rikas ja hullu.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Pistäpä tähän muutama osoite missä maatiloja on myytävänä niin alan valita mieleistä.

    Kohdenumero 4088595
    Huutokaupat.com ei muuta kun ostohousut jalkaan ja kaupoille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

siellä kuulemma syöty ja juotu NYT perjantai iltana...oisivat edes tarjonneet puuroa torilla köyhälle kansalle....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu