SDP on köyhän kansan asialla, saimme tälläkin vaalikaudella Suomeen yli 1000 000 uutta köyhää. Kiitos kuuluu meidän itse järjestämälle energiakriisille, jolla saimme Suomeen Euroopan kalleimman sähkön. Kiitos kuuluu myös maailman kalleimmalle polttoaineelle, jonka saimme Suomeen "Vihreä siirtymän" kannustamana, ainoana maailmassa.
Äänestä siis meitä, keksimme lisää kannustimia, tavoitteenamme on 2 000 000 uutta suomalaista köyhää ja 40Miljardia uutta velkaa seuraavalla vaalikaudella.
Arvoisa äänestäjä, jos haluat Suomen talouden syöksyn jatkuvan, äänestä SDP
5
193
Vastaukset
- Anonyymi
Korona, Ukrainan sota, energiakriisi ja talous vaan porskuttaa. Onneksi meillä on ollut kyvykäs hallitus.
- Anonyymi
SDP ja Marin tajuaa taloudesta saman kuin aasi Hornetista.
- Anonyymi
Sdp:n ja vasemmiston tarkoitus on pitää mahdollisimman moni äänestäjä köyhänä, jotta heillä riittää äänestäjiä, jotka ovat riippuvaisia sosiaalihuollosta ja tulonsiirroista. Vasemmiston tai sdp:n äänestäjä, jos olet vähävarainen ja haluat sellaisena pysyä niin äänestä em. puolueita. Jos taas haluat joskus alkaa vaurastumaan niin äänestä jotain nykyistä oppositiopuoluetta. Joka ääni lasketaan, myös sinun ja jokaisella on vain yksi ääni, muista se!
- Anonyymi
Juuri niin, sitähän se Marinkin paasaa ettei köyhiltä saa ottaa mitään pois, ja tekee juuri niin, miksi rividemari ei sitä älyä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri niin, sitähän se Marinkin paasaa ettei köyhiltä saa ottaa mitään pois, ja tekee juuri niin, miksi rividemari ei sitä älyä?
Demari joka kuuluu puolueensa jäsenistöön, on kykenemätön äänestämään koskaan mitään muuta puoluetta kuin sossuja.
Sossujäsen on myynyt itse nsä idealismille.
Menneenä hallitus kautena heidän sosialisminsa on köyhdyttänyt satoja tuhansia ihmisiä.
Jokainen tietää sähkön, polttoaineen ja ruuan moninkertaistuneet hinnat.
Koronan aikana sossut aikaansaivat konkursseja, mielenterveysongelmia,vanhuksia tapettiin jättämällä heidät kuolemaan yksin sänkyihinsä, ilman vierailuja, julkiset tilat turhaan suljettiin, uudenmaan lääni suljettiin poliisien avulla, pakkorokotuksia.
Negatiiviset vaikutukset olivat moninkertaiset verrattuna tähän influenssaan kuolleiden pieneen määrään.
Kun naapurimaissa otettiin alvero pois jo keväällä ,22 korkeiden sähkön ja polttoaineiden hintojen vuoksi, ei Suomen hallitus tähän mitenkään reagoinut.
Vihervasemmistopolitiikkaalinja ajaa köyhyyttä Suomeen, viherverotuksellaan.
Ensi vuonna bensalitra on vihertoimien vuoksi lähes 3 euroa litralta.
Sähkön hinta heittelehtii miten tahansa vihertoimien vuoksi. Monet ovat pakotettu kahdeksi vuodeksi jopa 40 s\kw hintaan, kun uuden sopimuksen saa nyt kuitenkin ,11 s hintaan.
Tähän hallituksen ryöstölinjaan on ajattelevan reagoitava, äänestämällä jotain muuta puoluetta. Kuin edesmenneen hallitukseen kuuluneita ryöstäjiä!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32412036Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611137Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2736498Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813757- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552603Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1141981Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864