Olipa tärkeyden huippu mennä perjantaina ruokakauppaan.Paikallinen poromies väkisin yritti pysäyttää,lehtistä tyrkyttää ja ohjata teltalle maistelee jotaki makkaran paskaa.Olisipa tämä poromies yhtä toimelias kesällä laidunalueen kukkapenkeistä hakemaan kantturansa pois.Ja tälle marginaali kuihtuvalle,vanhojen pierujen puoluetta en tuu koskaan äänestään.
Politiikka
6
189
Vastaukset
- Anonyymi
Voi että
- Anonyymi
Oisit nyt sentään makkaran syönyt..Ite kävin eilen oikein isommissa piireissä jossa ensimmäisenä suunnistin Liike Nytin makkarapisteelle,seuraavana Persut, sieltä kokoomuksen kojulle missä yks makkara lisää ja paljon karkkeja taskuun ,seuraavaksi Vasemmistoliiton tarjoama hernekeitto ja kuppi kahvia.Hernekeiton jälkeen takaisin persujen makkaroille. 4 makkaran, hernekeiton,kupillisen kahvia ja paljon karkkeja taskussa oli hyvä lähteä vähän asioille.
Kaupoista tulon jälkeen piti käydä vielä syömässä makkarat persuilla ja kokoomuksella mistä sai muutaman kouran karkkeja taskuun. Lopuksi kävin vielä hakemassa vihreitä kahvia ja muutaman keksin..
Kyllä illalla aatteen miehellä ja otti sitten 😜 - Anonyymi
Eikö voisi olla vähän asiallisempi? Vaalien alla tarjotaan toreilla ja kauppojen edustalla sekä ehdokasta äänestettäväksi että myös jotakin suuhunpantavaa. Myös äänestäjäehdokkaiden pitää osata käyttäytyä. Ja onko siitä nyt kenellekään vahinkoa, jos paikallinen ehdokas pääsi läpi?
- Anonyymi
On taas poroulisija nähnyt painajaisia, hoonolla soomella sepustanut uuden aloituksen.
- Anonyymi
Älä nyt ala jakamaan tuota kunnianimeä laajemmalle. Minä haluan yksin pitää tuon ansaitun arvonimen! Haluan varata poroulisija nimen yksin itselleni.
- Anonyymi
Onhan se ihan hirveetä kun joku yrittää puhua Sinulle!! On se niiiin väärin. Ei Sinua saa puhutella. Sinä Sinä Sinä suutut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1053651
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472600- 982380
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣401944Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu261634- 271512
Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et211478- 221318
Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81231Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?701225