Olipa tärkeyden huippu mennä perjantaina ruokakauppaan.Paikallinen poromies väkisin yritti pysäyttää,lehtistä tyrkyttää ja ohjata teltalle maistelee jotaki makkaran paskaa.Olisipa tämä poromies yhtä toimelias kesällä laidunalueen kukkapenkeistä hakemaan kantturansa pois.Ja tälle marginaali kuihtuvalle,vanhojen pierujen puoluetta en tuu koskaan äänestään.
Politiikka
6
204
Vastaukset
- Anonyymi
Voi että
- Anonyymi
Oisit nyt sentään makkaran syönyt..Ite kävin eilen oikein isommissa piireissä jossa ensimmäisenä suunnistin Liike Nytin makkarapisteelle,seuraavana Persut, sieltä kokoomuksen kojulle missä yks makkara lisää ja paljon karkkeja taskuun ,seuraavaksi Vasemmistoliiton tarjoama hernekeitto ja kuppi kahvia.Hernekeiton jälkeen takaisin persujen makkaroille. 4 makkaran, hernekeiton,kupillisen kahvia ja paljon karkkeja taskussa oli hyvä lähteä vähän asioille.
Kaupoista tulon jälkeen piti käydä vielä syömässä makkarat persuilla ja kokoomuksella mistä sai muutaman kouran karkkeja taskuun. Lopuksi kävin vielä hakemassa vihreitä kahvia ja muutaman keksin..
Kyllä illalla aatteen miehellä ja otti sitten 😜 - Anonyymi
Eikö voisi olla vähän asiallisempi? Vaalien alla tarjotaan toreilla ja kauppojen edustalla sekä ehdokasta äänestettäväksi että myös jotakin suuhunpantavaa. Myös äänestäjäehdokkaiden pitää osata käyttäytyä. Ja onko siitä nyt kenellekään vahinkoa, jos paikallinen ehdokas pääsi läpi?
- Anonyymi
On taas poroulisija nähnyt painajaisia, hoonolla soomella sepustanut uuden aloituksen.
- Anonyymi
Älä nyt ala jakamaan tuota kunnianimeä laajemmalle. Minä haluan yksin pitää tuon ansaitun arvonimen! Haluan varata poroulisija nimen yksin itselleni.
- Anonyymi
Onhan se ihan hirveetä kun joku yrittää puhua Sinulle!! On se niiiin väärin. Ei Sinua saa puhutella. Sinä Sinä Sinä suutut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2264964Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki633347Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma362985PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist842973Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne612842Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902675Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142401Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032217- 1501578
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91270