Tuota,minulla on sellainen ongelma että kun masturboin ja olen tulossa huippuuni,nii en vain pysty jatkamaan. Tai siis en saa rentouduttua vaan jännitän niin että en laukea ja pitää keskeyttää. Olisiko teillä mitään hyvää vinkkiä tuohon "vaivaani"?
Tuo selitys saattaa olla hiukan huono mutta jos joku tajusi siitä mitään nii olisin hyvin iloinen jos auttaisit.
Kiitos jo etukäteen kaikille.
Tuo selitys saattaa olla hiukan huono mutta jos joku tajusi siitä mitään nii olisin hyvin iloinen jos auttaisit.
Kiitos jo etukäteen kaikille.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sun on vaan uskallettava päästää irti ja antaa mennä. Ei siihen kuole.
välillä pieni tauko,anna sormet olla paikoillaan häpyhuultesi ja klitoriksen päällä,sitten rentoudut ja henhittelet syvään ja taas aloita masturbointi.Taukoja voit pitää useampia ja vielä pitkittää orgasmiasi.Huomaat että siihen viimeiseen sormetukseen ei tarvitse kuin muutama kevyt painallus ja se on siinä.Ennenkaikkea rentoutus ja pieni viivyttely,jja pillusi jo suorastaan jo huutaa laukeamista.
Mua ainakin auttaa loppuvaiheessa lantion kevyt liikuttelu samalla kun masturboin. Ja tietysti eroottiset ajatukset. =) Mutta tosiaan ei mitään kontrollia eikä ulkoisia tai "sisäisiä" häiriötekijöitä (melu,vilu,nälkä,jännitys). Jos jännität jo etukäteen ihan viime metrejä, orkun saaminen voi olla ylivoimaisen vaikeeta. Rentoutuminen on kaiken A ja O.