Ohisalo, kannattiko korruptio?

Tänään koitti suuri tilinteon hetki.
22174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Onnittelut suomen kansa, päästään vihreistä.

Äänestä
  • Turhaan vihreät valittaa häviötä vaaleissa eivät muuta asiaa ajaneet kuin maahanmuuttajien asuttamista suomeen. Haavisto oikein haki lentokoneella terroristeja suomeen nyt ulistaan kun hävittiin. Suomi kuuluu suomelle eikä mamuille. Miks ihmeessä vihreät kannattaa niin paljon mamuja nussiiko ne niitä jatkuvasti vai miks.

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    😍 ­N­y­m­­­f­­­o­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17807818X

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Huippua, viherhörhöt otti kuonoon ja kunnolla.

Äänestä

Lasku poliittisista virkanimityksistä. Puheet ja teot. Huikea ristiriita.

Äänestä

7 %

Äänestä
  • 7 prosenttia eli suunta on oikea.

    Äänestä

Vieläkään eivät katso peiliin.

Äänestä

Joko korruptio istuu puolueessa niin syvällä, että siitä ei haluta edes puhua?

Äänestä

Ilmeisesti on.

Äänestä

Pitkäperjantain voisi käyttää peiliin katsomiseen. Vai jatketaanko tosiasioiden kieltämistä?

Äänestä

Vihreiden toiminnassa on (viher) terrorismin kaltaisia piirteitä. He kokevat että heidän asiansa on niin oikea ja tärkeä että se sivuutta kaiken muun ja suorastaan oikeuttaa jopa velvoittaa toimimaan. Väistyviä tekijöitä ovat sillon demokratia, yhteistyö, muiden huomioiminen, laki, hyvä käytös, yhteinen- ja maamme etu.Kaikki on vihreillä alttarilla kun maailmaa ja luontoa pelastetaan heidän määräämäänsä suuntaan ja heidän ehdoillaan. Yksityinen metsänomistaja, ihminen joka on toiminut vallitsevien lakien, säännösten ja hyväksyttyjen käytäntöjen mukaisesti, voi joutua heidän painostuksensa ja uhkalujensa kohteeksi. Hän jää yksin kun koko organisaatio kohdistaa toimintansa suunnitelmallisesti keinoja kaihtamatta yhden osapuolen häiritsemiseen ja torjumiseen. Keinoja löytyy helposti ainakin kaiken toiminnan estämiseen ainakin määräaikaisesti. Siitä suraa sunnaton hämmästys ja avuttomuus. Voiko tämä olla tottakaan kun lakikin on olemassa.

Äänestä

Vihreiden messias Pekka Haavisto rikkoi törkeästi lakia, mutta selvisi ministeriasemansa avulla kuiville.

Ohisalo harjoittaa korruptiota. Ei haittaa, kun on Vihreä.

Oman pesän siistiminen ei voisi Vihreitä vähemmän kiinnostaa. Tarkoitus pyhittää keinot. Moraali = nolla.

Äänestä

Kannattiko korruptio? Huomenna Ohisalolla on suuri tilinteon hetki.

Äänestä

Huumeet vapaiks,siinä syy vaalitappioon!

Äänestä

Entäs poloinen Suomela, eikö poloinen saakkaan omaa musulaumaa.

Äänestä

Pahinta on korruption hyväksyminen. Korruptio haastaa suoraan demokratian.

Äänestä

Korruptio pudotti Ohisalon ja puolueen.

Äänestä

Ohisalo on saanut paljon hyviä suojatyöpaikkoja luotua ystävilleen, ja nyt "kantaa vastuun" vihreiden tappiosta. Mitähän se vastuu merkitsee näille viherpiipareille. Lisää yhteikunnan maksamia suojatöpaikkoja.. Tässä vihreässä unelmassa elämme....0

Äänestä
  • Tarkoitus pyhitti keinot.

    Äänestä

translaki, se oli tärkein saavutus, siinä se

Äänestä

Miten on Maria? Nukutun? yön jälkeen. Kannattiko korruptio?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tänään koitti suuri tilinteon hetki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu