Tämä on katastrofi! Ei edes Kunniapuheenjohtajaamme haluta eduskuntaan. Voihan Chempolis!
Vastaukset 35
- Anonyymi
Paavo Väyrysellä on ollut suuret luulot kyvyistään. Ei enää lappalaiset häntä noteraa miksikään.
- Anonyymi
Keskustapuolueelle aukenivat kaikki mahdollisuudet.
- Anonyymi
Etelän metian syy.
- Anonyymi
Väärin äänestetty! :D
- Anonyymi
Nyt uutta puoluetta perustamaan ja sitä kautta näkyvä riita kaikkien kanssa.
- Anonyymi
Kommari jäi Keminmaalle :)
Da - Anonyymi
Entäpä nyt, kun Kempeleen kutsuhuutaja, Juha Sipilä on poissa pelistä? Vapautuiko Keskusta sipilismin ikeestä?
- Anonyymi
Väyrynen olisi mennyt kirkkaasti eduskuntaan, mutta ku media ei antanut palstatilaa ja äänet varastettiin.
- Anonyymi
Persuthan ne vei, kuten leipävaras Niikko vei köyhille tarkoitetut leivät omiin tarkoitusperiinsä. No kumpikin, Niikko ja Väyrynen kokivat saman kohtalon ja hyvä niin. Toinen ei tahdo millään päästä itänaapurin rakkaudestaan eroon ja toinen on Kiinan kommunistisen puolueen sanansaattaja Suomessa.
- Anonyymi
..näin kävi aikoinaan myös Simolle ..oteäänen hävittyä postissa...
- Anonyymi
Tulos oli paras, mihin Väyrynen pystyi. Tunnetusti venäjämieliset ei ole kovin suosittuja nykyään. Kekkosen aikaa oli toista.
- Anonyymi
Väykkä olisi pitänyt eristää valiokunnista, joten hyvä näin. Nyt tarvitsee eristää vain Huhtasaari.
- Anonyymi
Ei Väyrynen ole venäjämielinen, vaikka jotkut vähemmillä älynlahjoilla varustetut kansalaiset niin tyhmyyspäissään väittää.
- Anonyymi
Seuraava kunnon pettymys Väyryselle presidentinvaaleista.
- Anonyymi
Väyrysen mukaan emme ole Naton jäseniä, kansanäänestys puuttuu.
- Anonyymi
Ajatelkaapa nyt!!! Omaa Kunniapuheenjohtajaamme eivät kannattajamme halunneet äänestää. Voiko pahempaa katastrofia enää maa päällään kantaa???
- Anonyymi
Metia peliä, prkle!
- Anonyymi
Etelän metia ei antanut palstatilaa Väyryselle ja siksi lappalaiset eivät tieneet hänen osallistumisestansa vaaliin. Harmin paikka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etelän metia ei antanut palstatilaa Väyryselle ja siksi lappalaiset eivät tieneet hänen osallistumisestansa vaaliin. Harmin paikka.
Poromiesten tietotoimisto oli poissa pelistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etelän metia ei antanut palstatilaa Väyryselle ja siksi lappalaiset eivät tieneet hänen osallistumisestansa vaaliin. Harmin paikka.
Ehkä Otan oli syyllinen.
- Anonyymi
Saarikko pelkää, että Väyrynen kaappaa keskustan.
- Anonyymi
SAARIKKO SAI KULMUNISTA NISKALENKIN, MUTTA PELKÄÄ VÄYRYSEN KAAPPAAVAN KESKUSTAN.
VÄYRYNEN HALUAA KUNINKAANKSI. VIE KREMLIN PIHALLE JALASMÖKKINSÄ JA TARJOILEE VAHVAA VIINIÄ PAAVO JA VUOKKO MUKEISTA.
- Anonyymi
Väyrynen juonii itsensä Keskustan johtoon.
- Anonyymi
Suomelle haitallinen paskaväki haukkuu Väyrystä.
- Anonyymi
Menneen talven Väyrynen, hyvä niin.
- Anonyymi
Pelastaja, vai Tuhoaja?
- Anonyymi
Väyryselle kävi Tursut;)))) Joutuvat Kelan luukulle armopaloja hakemaan;-))))
- Anonyymi
Väyrynen on reliikki suomettumisen synkimmältä ajalta ja sinällään sopisi hyvin johinkin Lenin museoon näytille.
- Anonyymi
Tuskin olen väärässä kun sanon nyt, että Paavo Väyrysen sekoileva ura on nyt lopullisesti ohi.
- Anonyymi
Eikös nimitys kunniapuheenjohtajaksi ole yleensä samalla toivomus syrjään vetäytymisestä?
- Anonyymi
Kepukka on ihmepuolue, ovat historian vankeja, elävät höperöiden ja kuolleitten jäsentensä kanssa viiimeisiä hetkiään. Puuttuu enää, että laittavat Paavo Väyrysen Keskustanuorten puheenjohtajaksi.
- Anonyymi
Olisiko nyt kuitenkin niin, että äänestäjät olivat kyllästyneet oman oksansa sahaamiseen populismin ja itsensä sortamisen vastakohtana. Totuushan on jo pitkään ollut palveluitten poistaminen maaseudulla asuvilta äänestäjiljään ko. puolueen valtakausien aikana.
Mitä tulee Väyrysen Paavoon, niin hän on se, joka on tomenpiteillään pakottanut Keskustan käymään kahden rintaman sotaa; muita puolueita ja omaa Kunniapuheenjohtajansa vastaan. - Anonyymi00038
Kuka se oli meistä, joka ehdotti Väyrystä puolueemme Kunniapuheenjohtajaksi? Ja kuka sen hyväksyi?
- Anonyymi00039
Väyrynen vaatii suomettumista takaisin, että häntä taas pelättäisiin.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741660- 231162
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134896Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189816- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192609On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 48538
- 69530
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32508- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28422- 40417
- 34414
- 33413
- 16399
- 82398