sanoin jo ennen vaaleja ettei tää kauko sinne pääse vaikka syöttäis kuinka paljo makkaroita ja juottais kahvia.tämä on kateellisten ihmisten pitäjä jos huomataan että joku olis mahdollisesti pääsemässä eduskuntaan niin äänestetään varmaan kiusallakin jotain muuta ettei vaan pääse.näin täälä on aina tehty ja tehdään .
tässä näimme
18
1824
Vastaukset
- Anonyymi
No äänestäjät sai mahantäytettä ja kahvia hyvä köyhille äänestäjille
- Anonyymi
Kuka sitä nyt sano, että ois laittanu 100 tuhatta euroa likoon. Ja kenen rahoja? Ei ainakaan omiansa
- Anonyymi
Kaukon läpimenoonn ei katellisuus vaikuta pätkääkään. Vaikka kaikki parkanolaiset olisivat hänelle äänensä antaneet, ei olisi Sari Tanusta vastaan riittänyt. Ja tämän tietenkin moni äänestäjä ymmärsi. Kaukon esiintymiskyvyllä ja karismalla taas ei suurta yleisöä vakuuteta, joten tämä on tulos, luultavasti valtakunnan kovimmalla vaalibudjetilla. Kokoomuksesta tai persuista olisi voinut onnistuakin.
- Anonyymi
Toivottavasti Kauko ei enää ryhdy tähän, jos ottais opiksi?!
- Anonyymi
Mitä pitäisi ottaa opiksi? Jos ei yritä, niin ei varmasti mitään saavuta.
- Anonyymi
Sutia heiluttamalla vaalirahat tulee äkkiä takaisin
- Anonyymi
toi tanus on paha kanto vaalipellossa .ei näin pienen pitäjän äänet piisaa.ilman sitä kake olis menny läpi mikä tässä pitäjässä on uskomaton saavutus .mut kuten näemme parkanossa on jumalaa pelkääviä kansalaisia.yritimme mutta ei riittänyt.
- Anonyymi
Äänestätkö sinä ehdokasta paikkakunnan mukaan. Minä en.
- Anonyymi
No sekun on tuolle senioriväelle niin helkutin tärkeä se puolue, ei heitä kiinnosta jos joku ajais paikkakunnan asiaa, puolue puolue se on tärkiä ja se että vain se oma puolue vaikka pistäis asiat kuinka perseelleen. Nuorista osa kyllä hyödyntää sankoin joukoin tarjoilut mutta se äänestys, se ei kiinnosta pätkääkään, iso maha käydään kyllä survomas täyteen .
- Anonyymi
Joskus kannattaisi unohtaa ne puoluerajat, ja ajatella mieluummin oman paikkakunnan etua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sekun on tuolle senioriväelle niin helkutin tärkeä se puolue, ei heitä kiinnosta jos joku ajais paikkakunnan asiaa, puolue puolue se on tärkiä ja se että vain se oma puolue vaikka pistäis asiat kuinka perseelleen. Nuorista osa kyllä hyödyntää sankoin joukoin tarjoilut mutta se äänestys, se ei kiinnosta pätkääkään, iso maha käydään kyllä survomas täyteen .
Yhtenä henkilönä parin sadan joukossa on huono tehdä yksilö päätöksiä. Puoluekanta ratkaisee asiat, ei henkilö
- Anonyymi
Onks nää syäjät sitten niitä poimuniskoja?
- Anonyymi
Turunen on kääpiö puolueen edustaja. Muutama kansanedustaja ei merkitse mitään politiikassa. Ääni kristillisille on ääni hukkaan. Jos jotakin muutosta laajemmin halutaan, niin persut ovat ainoa vaihtoehto. Se edellyttää selvää vaalivoittoa ja suurimman puolueen asemaa.
- Anonyymi
Persuilijat vain haaveeloo nevalle rattorin kanssa rypöön ja pajupuskiin moton kanssa leikkiin. Niin yrittäjää jotta että oikein kippeetä teköö.
- Anonyymi
Hyvä asia ettei päässy.Ei hänestä ole politikkaan tarvis ensin opetella puhuun ja ottaan muutkin huomioon ettei aina oma ittensä.Vähenipä rahat käärinliinoista ja ei tarvi ruumisautoon laittaa vetokoukkua sen takia.
- Anonyymi
Juu yks vitun turhake toivoo pääsyä eruskuntaan. Leppäkoskelle yritti hallitukseen. On siä vähä paremmin lukeneita , ku tää sutiäijä. Parkanostako yritti makkaralla eteenpäin? Voi kilin.....u
- Anonyymi
Olisiko jokin tyämiäs parempi eruskuntaan tai jokin insinööri mikä ei ole mitään uutta keksinyt on vain töissä vahtimassa hitsaria vai olisiko jokin rattorimiäs parempi tai jopa kuarma-automiäs. Vai mikä miäs?
- Anonyymi
Setämies olis paras. Seksiä seurakuntaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524387S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114219Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu434120Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693968- 853394
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673279IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523261Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291150