sanoin jo ennen vaaleja ettei tää kauko sinne pääse vaikka syöttäis kuinka paljo makkaroita ja juottais kahvia.tämä on kateellisten ihmisten pitäjä jos huomataan että joku olis mahdollisesti pääsemässä eduskuntaan niin äänestetään varmaan kiusallakin jotain muuta ettei vaan pääse.näin täälä on aina tehty ja tehdään .
tässä näimme
18
1818
Vastaukset
- Anonyymi
No äänestäjät sai mahantäytettä ja kahvia hyvä köyhille äänestäjille
- Anonyymi
Kuka sitä nyt sano, että ois laittanu 100 tuhatta euroa likoon. Ja kenen rahoja? Ei ainakaan omiansa
- Anonyymi
Kaukon läpimenoonn ei katellisuus vaikuta pätkääkään. Vaikka kaikki parkanolaiset olisivat hänelle äänensä antaneet, ei olisi Sari Tanusta vastaan riittänyt. Ja tämän tietenkin moni äänestäjä ymmärsi. Kaukon esiintymiskyvyllä ja karismalla taas ei suurta yleisöä vakuuteta, joten tämä on tulos, luultavasti valtakunnan kovimmalla vaalibudjetilla. Kokoomuksesta tai persuista olisi voinut onnistuakin.
- Anonyymi
Toivottavasti Kauko ei enää ryhdy tähän, jos ottais opiksi?!
- Anonyymi
Mitä pitäisi ottaa opiksi? Jos ei yritä, niin ei varmasti mitään saavuta.
- Anonyymi
Sutia heiluttamalla vaalirahat tulee äkkiä takaisin
- Anonyymi
toi tanus on paha kanto vaalipellossa .ei näin pienen pitäjän äänet piisaa.ilman sitä kake olis menny läpi mikä tässä pitäjässä on uskomaton saavutus .mut kuten näemme parkanossa on jumalaa pelkääviä kansalaisia.yritimme mutta ei riittänyt.
- Anonyymi
Äänestätkö sinä ehdokasta paikkakunnan mukaan. Minä en.
- Anonyymi
No sekun on tuolle senioriväelle niin helkutin tärkeä se puolue, ei heitä kiinnosta jos joku ajais paikkakunnan asiaa, puolue puolue se on tärkiä ja se että vain se oma puolue vaikka pistäis asiat kuinka perseelleen. Nuorista osa kyllä hyödyntää sankoin joukoin tarjoilut mutta se äänestys, se ei kiinnosta pätkääkään, iso maha käydään kyllä survomas täyteen .
- Anonyymi
Joskus kannattaisi unohtaa ne puoluerajat, ja ajatella mieluummin oman paikkakunnan etua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sekun on tuolle senioriväelle niin helkutin tärkeä se puolue, ei heitä kiinnosta jos joku ajais paikkakunnan asiaa, puolue puolue se on tärkiä ja se että vain se oma puolue vaikka pistäis asiat kuinka perseelleen. Nuorista osa kyllä hyödyntää sankoin joukoin tarjoilut mutta se äänestys, se ei kiinnosta pätkääkään, iso maha käydään kyllä survomas täyteen .
Yhtenä henkilönä parin sadan joukossa on huono tehdä yksilö päätöksiä. Puoluekanta ratkaisee asiat, ei henkilö
- Anonyymi
Onks nää syäjät sitten niitä poimuniskoja?
- Anonyymi
Turunen on kääpiö puolueen edustaja. Muutama kansanedustaja ei merkitse mitään politiikassa. Ääni kristillisille on ääni hukkaan. Jos jotakin muutosta laajemmin halutaan, niin persut ovat ainoa vaihtoehto. Se edellyttää selvää vaalivoittoa ja suurimman puolueen asemaa.
- Anonyymi
Persuilijat vain haaveeloo nevalle rattorin kanssa rypöön ja pajupuskiin moton kanssa leikkiin. Niin yrittäjää jotta että oikein kippeetä teköö.
- Anonyymi
Hyvä asia ettei päässy.Ei hänestä ole politikkaan tarvis ensin opetella puhuun ja ottaan muutkin huomioon ettei aina oma ittensä.Vähenipä rahat käärinliinoista ja ei tarvi ruumisautoon laittaa vetokoukkua sen takia.
- Anonyymi
Juu yks vitun turhake toivoo pääsyä eruskuntaan. Leppäkoskelle yritti hallitukseen. On siä vähä paremmin lukeneita , ku tää sutiäijä. Parkanostako yritti makkaralla eteenpäin? Voi kilin.....u
- Anonyymi
Olisiko jokin tyämiäs parempi eruskuntaan tai jokin insinööri mikä ei ole mitään uutta keksinyt on vain töissä vahtimassa hitsaria vai olisiko jokin rattorimiäs parempi tai jopa kuarma-automiäs. Vai mikä miäs?
- Anonyymi
Setämies olis paras. Seksiä seurakuntaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1942635Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki432537Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from702212- 1142205
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276712085Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402070Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la701507- 1391346
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241167- 641095