Ei taaskaan persut hallitukseen. Kepun ja vihreiden kanssa oppositioon. Ei persut pysty hallitusyhteistyöhön oikeiden poliitikkojen kanssa.
Oppositio kutsuu
15
220
Vastaukset
- Anonyymi
Älä höpötä. Kokoomus perussuomalaiset ja keskusta, siinä uusi hallitus. Saarikolla olisi mahdollisuus näyttää näiden kanssa mihin pystyy. Saisi samalla puolueensa kannatuksen nousuun. Oppositiossa demareiden kanssa ei ole mitään hyötyä. Saarikko, ajattele asiat uusiksi. Pettymys on nyt kova, mutta eteenpäin.
- Anonyymi
Kun keskusta lähti edellisen kerran kokoomuksen ja persujen kanssa hallitukseen, oli tuloksena todellinen rökäletappio. Eiköhän Saarikko ole läksynsä lukenut. Keskustan kannalta parasta on mennä kasvamaan korkoa oppositioon ja korjata potti 4 vuoden kuluttua.
- Anonyymi
Ei uutta PersKeKoa! Se tietää palkansaajien potkimista päähän.
- Anonyymi
Keskustan kannattaa jäädä oppositioon. He nostavat kannatustaan pettyneiden persujen äänillä.
- Anonyymi
Se on vain Perussuomalaisille eduski, ei heille ole tarjolla luultavasti kuin apupuolueen paikka hallituksessa, ja sellaiseen ei kannata suosiotaan tuhlata. Oppositio on sellaisessa aivan oiva paikka, seurata kuinka suomea tuhotaan.
- Anonyymi
Perussuomalaisten arvot kohtaavat kokoomuksen kanssa, kunhan pääsevät yhteisymmärrykseen maahanmuutosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaisten arvot kohtaavat kokoomuksen kanssa, kunhan pääsevät yhteisymmärrykseen maahanmuutosta.
Enpä usko että kohtaa, ja Soinin tielle ei kannata lähteä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä usko että kohtaa, ja Soinin tielle ei kannata lähteä.
Riikka Purra on fiksu ja älykäs nainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaisten arvot kohtaavat kokoomuksen kanssa, kunhan pääsevät yhteisymmärrykseen maahanmuutosta.
Ei taida kohdata.
Maahanmuuttolinjat ovat kaukana toisistaan. Kokoomus on myös toistanut ties kuinka monta kertaa, että hiilineutraalius 2035 on heille ehdoton. Vihreä teknologia kun tuo rahaa kokoomuslaisten kassoihin. Eikä uusilla Tesloilla ja lataushybrideillä ajelevia stadin kokoomuslaisia liiemmin kiinnosta, mitä bensa maksaa persulle. Kokoomus kannattaa EU:n liittovaltiokehitystä, PS vastustaa.
Mutta katsotaan, kuinka notkeaksi Riikka öljyää selkärankansa. Juu, ja seuraavissa vaaliessa kansa hoksaakin että persut ei edes halua voittaa. Ps pääministeri puolueena, ja hallituksen muodostajana. Tämän jälkeen oikeat puolueet jättäytyvät oppositioon, hallitus on yhteistyötä, siihen ei ps pysty.
- Anonyymi
On se vittu ettei mikään kelpaa vihervassuille ja muille pieruille.
Aina valitetaan, oli asia mikä hyvänsä. - Anonyymi
Persut ovat yhteistyökyvyttömiä ja yksin eivät pärjää. Ei siinä muu auta kuin oppositoon mamuista öyhöttämään taas.
- Anonyymi
"Että tekisivät "ruotsidemokraatit""!!!
- Anonyymi
Kokopers vähemmistöhallitus tulossa.
- Anonyymi
siihen ei persujen kannata lähde edellytyksenä sille on kepujen messiin lähteminen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024404Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583142Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881737Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181316Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121314Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231117Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101101- 491075
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2471073- 49976