Ei taaskaan persut hallitukseen. Kepun ja vihreiden kanssa oppositioon. Ei persut pysty hallitusyhteistyöhön oikeiden poliitikkojen kanssa.
Oppositio kutsuu
15
167
Vastaukset
- Anonyymi
Älä höpötä. Kokoomus perussuomalaiset ja keskusta, siinä uusi hallitus. Saarikolla olisi mahdollisuus näyttää näiden kanssa mihin pystyy. Saisi samalla puolueensa kannatuksen nousuun. Oppositiossa demareiden kanssa ei ole mitään hyötyä. Saarikko, ajattele asiat uusiksi. Pettymys on nyt kova, mutta eteenpäin.
- Anonyymi
Kun keskusta lähti edellisen kerran kokoomuksen ja persujen kanssa hallitukseen, oli tuloksena todellinen rökäletappio. Eiköhän Saarikko ole läksynsä lukenut. Keskustan kannalta parasta on mennä kasvamaan korkoa oppositioon ja korjata potti 4 vuoden kuluttua.
- Anonyymi
Ei uutta PersKeKoa! Se tietää palkansaajien potkimista päähän.
- Anonyymi
Keskustan kannattaa jäädä oppositioon. He nostavat kannatustaan pettyneiden persujen äänillä.
- Anonyymi
Se on vain Perussuomalaisille eduski, ei heille ole tarjolla luultavasti kuin apupuolueen paikka hallituksessa, ja sellaiseen ei kannata suosiotaan tuhlata. Oppositio on sellaisessa aivan oiva paikka, seurata kuinka suomea tuhotaan.
- Anonyymi
Perussuomalaisten arvot kohtaavat kokoomuksen kanssa, kunhan pääsevät yhteisymmärrykseen maahanmuutosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaisten arvot kohtaavat kokoomuksen kanssa, kunhan pääsevät yhteisymmärrykseen maahanmuutosta.
Enpä usko että kohtaa, ja Soinin tielle ei kannata lähteä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä usko että kohtaa, ja Soinin tielle ei kannata lähteä.
Riikka Purra on fiksu ja älykäs nainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaisten arvot kohtaavat kokoomuksen kanssa, kunhan pääsevät yhteisymmärrykseen maahanmuutosta.
Ei taida kohdata.
Maahanmuuttolinjat ovat kaukana toisistaan. Kokoomus on myös toistanut ties kuinka monta kertaa, että hiilineutraalius 2035 on heille ehdoton. Vihreä teknologia kun tuo rahaa kokoomuslaisten kassoihin. Eikä uusilla Tesloilla ja lataushybrideillä ajelevia stadin kokoomuslaisia liiemmin kiinnosta, mitä bensa maksaa persulle. Kokoomus kannattaa EU:n liittovaltiokehitystä, PS vastustaa.
Mutta katsotaan, kuinka notkeaksi Riikka öljyää selkärankansa. Juu, ja seuraavissa vaaliessa kansa hoksaakin että persut ei edes halua voittaa. Ps pääministeri puolueena, ja hallituksen muodostajana. Tämän jälkeen oikeat puolueet jättäytyvät oppositioon, hallitus on yhteistyötä, siihen ei ps pysty.
- Anonyymi
On se vittu ettei mikään kelpaa vihervassuille ja muille pieruille.
Aina valitetaan, oli asia mikä hyvänsä. - Anonyymi
Persut ovat yhteistyökyvyttömiä ja yksin eivät pärjää. Ei siinä muu auta kuin oppositoon mamuista öyhöttämään taas.
- Anonyymi
"Että tekisivät "ruotsidemokraatit""!!!
- Anonyymi
Kokopers vähemmistöhallitus tulossa.
- Anonyymi
siihen ei persujen kannata lähde edellytyksenä sille on kepujen messiin lähteminen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665485Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti892789- 2742561
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362419Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191964Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2371626Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571263Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131153- 881125
- 901116