REMPSEÄ KAHVINKEITTÄJÄ

Anonyymi-ap

Ajattelin nyt tiedustella vaikka aikaa on jo kulunutkin.
Olimme viettämässä hiihtolomaa Jämillä ja eräs asia jäi vaivaamaan, puitteet olivat kivat ja majoitus ym palvelut ihan ok mutta miten voi kunnan palveluksessa olla jos avoimesti kertoo kunnan asioita ventovieraille.
Olimme kodassa kahvilla/mehulla ja siellä kahvitusta toimitti "vapaaehtoisesti" pariskunta joista mies ilmoitti olevansa kunnan teknisenpuolen kunnossapito päälikkö.
Kovin avoimesti kertoi irtisanotusta kunnanjohtajasta ym. kunnan asioista.
Hyvin tuntui olevan tietoinen monen muunkin kuntalaisen asioista mitä siinä kuulin kunnes poistuimme, luulisi virkamiehellä olevan jonkinlainen käsitys mitä asioita kannattaa kertoa ja mitä ei.

T: Hämmästynyt matkailija

3

1412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi hyvää päivää, onko kunnanjohtajan juttu joku pimitettavä salaisuus valtakunnassa? Sitä on valvottu monessa eri mediassa, monet kerrat, tuhansille lukijoille.
      Vai pitäisikö demokraattisessa yhteiskunnassa pimittää asioita kuntalaisilta ja koko kansalta? Veisikö se asioita paremmaksi? Ainakin mahdollistaisi hyvä veli järjestelmät yms.

    • Anonyymi

      Onko kunnalla tuollainenkin virka?

    • Anonyymi

      Ei muuta kuin pihalle tuollaiset kukkopojat. Eikö ne ole noita tuki työllistettyjä eikä mitään oikeita päälliköitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10239
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      242
      5960
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5404
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5030
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3305
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      7
      2692
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2582
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2414
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2244
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2187
    Aihe