Korvaako Ville Klinga jalkapallostudiossa Tiuomas Tahvanaisen?

Anonyymi-ap

Joko Valioliigan studio pystyy uusiutumaan ja hankkimaan pätevät asiantuntijat? Kottila ja Amstrong on syytä vaihtaa pois.

Viaplay tiedotti tiistaina, että yhtiön palkkalistoilla oleva entinen tv-kasvo Ville Klinga siirtyy takaisin tuttuihin tehtäviin. Kokeneena ja asiantuntevana studioisäntänä tunnettu Klinga ilmoitti haluavansa palata suoriin urheilulähetyksiin ja Viaplay aikoo toteuttaa toiveen.

Klinga on toiminut Viaplay Groupissa urheilupäällikkönä. Tähän tehtävään siirtyy aiemmin talviurheilulähetyksissä johtorooleissa työskennellyt Jussi Ranta.

https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/a1735425-c576-42ee-9f7b-4bda2024b084

4

903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ville Klingas lähtölaskenta on alkanut. Tuskin halusi ihan itse pudota palliltaan.

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😍 ­­N­­­y­­m­f­­­o­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17811127J

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Notottakai Kottila joutaa ainakin kierrätykseen. Kysyipä studion vetäjä mitä tahansa niin notottakai on eka sana. Armstrong alkaa myös olla liian kulunut naama ja on varmasti sanottavansa jo moneen kertaan sanonut.

      Tuoreutta ruutuun jos maksavan asiakkaan mielenkiinto halutaan säilyttää.

      • Anonyymi

        Siitä huolimatta, että Mika Kottila ei ole ollut mitenkään tehtäviensä tasalla, Viasat on pitänyt häntä studiossa vuosia, mikä on pilannut heidän koko studiotuotteensa. Ehkä joku voisi alkaa jo huomaamaan tämän asian, mutta kun ei huomaa, mikä kertoo siitä, ettei Viasatin organisaatiosas ole toimivaa laaduntarkkailua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2973
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    Aihe