Korvaako Ville Klinga jalkapallostudiossa Tiuomas Tahvanaisen?

Anonyymi-ap

Joko Valioliigan studio pystyy uusiutumaan ja hankkimaan pätevät asiantuntijat? Kottila ja Amstrong on syytä vaihtaa pois.

Viaplay tiedotti tiistaina, että yhtiön palkkalistoilla oleva entinen tv-kasvo Ville Klinga siirtyy takaisin tuttuihin tehtäviin. Kokeneena ja asiantuntevana studioisäntänä tunnettu Klinga ilmoitti haluavansa palata suoriin urheilulähetyksiin ja Viaplay aikoo toteuttaa toiveen.

Klinga on toiminut Viaplay Groupissa urheilupäällikkönä. Tähän tehtävään siirtyy aiemmin talviurheilulähetyksissä johtorooleissa työskennellyt Jussi Ranta.

https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/a1735425-c576-42ee-9f7b-4bda2024b084

4

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ville Klingas lähtölaskenta on alkanut. Tuskin halusi ihan itse pudota palliltaan.

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😍 ­­N­­­y­­m­f­­­o­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17811127J

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Notottakai Kottila joutaa ainakin kierrätykseen. Kysyipä studion vetäjä mitä tahansa niin notottakai on eka sana. Armstrong alkaa myös olla liian kulunut naama ja on varmasti sanottavansa jo moneen kertaan sanonut.

      Tuoreutta ruutuun jos maksavan asiakkaan mielenkiinto halutaan säilyttää.

      • Anonyymi

        Siitä huolimatta, että Mika Kottila ei ole ollut mitenkään tehtäviensä tasalla, Viasat on pitänyt häntä studiossa vuosia, mikä on pilannut heidän koko studiotuotteensa. Ehkä joku voisi alkaa jo huomaamaan tämän asian, mutta kun ei huomaa, mikä kertoo siitä, ettei Viasatin organisaatiosas ole toimivaa laaduntarkkailua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22502
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9717
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      49
      7669
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      88
      6438
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6166
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      59
      5690
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      49
      5162
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      120
      4822
    9. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4509
    10. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      53
      2780
    Aihe