Vaalimainokset ovat yhä pylväissä, krapulaa on porukalla niin raju kolauksien kera, etteivät saa levittämiään ja pahoin ryvetttyneitä mainoksia pois.
Antaa oikein irvokkaan kuvan jälkihoidosta vaalien jälkeen.
Yksi vasemmiston mainos kymmenien pylväiden kyljessä, keskustalaisia joka toinen naamakuva.
Korjatkaa jälkenne, keskustan emännät ja isännät, herrat ja narrit. Saitte näillä lumilla sen mitä ansaitsitte, vaalitappion.
Antaa oikein irvokkaan kuvan jälkihoidosta vaalien jälkeen.
Yksi vasemmiston mainos kymmenien pylväiden kyljessä, keskustalaisia joka toinen naamakuva.
Korjatkaa jälkenne, keskustan emännät ja isännät, herrat ja narrit. Saitte näillä lumilla sen mitä ansaitsitte, vaalitappion.
Vastaukset 23
Vanhimmat
...ja persujen ehdokas on rattijuoppo.
Keskusta taisi olla kuitenkin suurin puolue Pyhäjärvellä, vaikka omaa ehdokasta ei ollut!
Ja jäsenrekisteri se vasta mahtava on! Voisi kuitenki jo edesmenneille antaa rauhan ja poistaa vahvuudesta.
Milloin poistat Putinin kuvan makuuhuoneesi seinältä?
Pyhäjärven keskustan jäsenrekisteri noudattaa kokoelmana putin-venäläisen laatimia tilastoja veljeskansoista.
Vanhoja nimiä ( kuolleita) ei yliviivata, eikä osoitteita päivitetä,ei nykyisiltä elossa olevilta eikä poismuuttaneilta.
Täällä noudatetaan pyhäsalmen paikallisosaston omintakeista laintulkintaa, ja se on pohjalta myös jäsenasioissa, jäseniä ovat tilanteesta riippuen kaikki pyhäjärviset, ei aina. vaalien alla ja aikana erityisesti, hyviä ihmisiä joka talossa.
Kunhan äänet on laskettu, niin tiettyä tarkoitusta tukemaan jäsenedut ovat ns. henkilökohtaisia...nooh oisko ne kulissitukea työpaikan saannin suhteen, tai sitten blokkausesto, ja lujasti silloin.
Työpaikat keskittyvät suvuttain Tikkalanmäelle, tytäryhtiöihin ja kaivoshaahuiluun hanke kerrallaan.
Kun putin sanoo että suomalaiset ovat venäläisten veljiä, niin se on totta yhtä vähän kuin että huomenna on lomapäivä.
Epätoivoista? Monestako ministeripaikasta Purra myy kaikki persujen periaatteet.
Mikä on epätoivoista?
Keskustan valtakiima on niin yliryöppyävää pieneltä paikkakunnalta suurimpaan valtapaikkaan, että paikan saadakseen himohanakka-minä myy vaikka vanhan äitinsä..
Ministeriauton takapenkki ja hillotolppa on maistunut ulkonäöstä päätellen puolueen puheenjohtajalle (kuin myös täälä valtpj ) ettei mitään rajaa...
kyllä on vahingonilosta nauraen lesta-kinnusen putoaminen eduskunnasta ..joko joko nyt phj pääesikunnan riitaeeva olla vähän aikaa pöllämystynyt.
juu, onkin nää "puoliuskovaiset" oulun vaalipiirin edustajien äänikolehdit olleet kaukana siitä, mitä hurskaina ennen vaaleja vannovat, kun äänikynnys ylittyy, ei sanaakaan enää puolustaen köyhien ja osattomien asioista.
Keskusta olisi hyvin haluttu hallitukseen.
On surullista, että vaalitvoittanut puolue on hajustanut itsensä, ettei sen kanssa kukaan halua hallitukseen.
Marin pohjusti erollaan sinipunaa, valitettavasti..
Olisin toivonut persut hallitusvastuuseen, kun kansa tuen antoi.
Itsesuojeluvaisto, olemassaolon tarve, näiden näkymien keskellä...mikäli Keskusta laskee talenttinsa viisaasti, puolue ei lähde tukijalaksi mihinkään kokoonpanoon Orpon hallituksessa.
Toki se on tullut selväksi, mitä puoluetta tahansa, kiehtoo ministerien rivistöön asettautua.Demarit kuppasivat eli imuttivat Marinin johdolla vasemmiston, vihreät ja keskustan äänestäjät, osa lipesi perussuomalaisiin, osa kokoomukselle. ja tietenkin demareihin.
Orpon mahdollinen päämisteriys aiheuttaa lisää siirtymää oli persut hallituksessa tai ei, perussuomalaisiin päin ainakin keskustasta, ja jos demarit lähtevät Orpon kokoomuksen aisapariksi, se on kylmää kyytiä kannatukselle, puoluebarometrit piiputtavat miinusta.
Ikänestorit kokeneet tunnetut keskustalaisvaikuttajat kehottavat puolueen poistumaan valtioneuvostosta, oppositioon.
Nuoremmat keskustalaiset heiluttavat nyrkkiään omille keulakuvilleen kepussa, kun kokevat johtajiensa eksyneen ihan niin hitokseen pilipaliatteeksi.
Sehän on totta.
Kunnissa meno on muistuttanut isojen, lapsellisten egojen patsaskomiteassa tehtyä valtakahinaa...ja sikamaista kulissipeliä vasemmistolaisen kokoelman kera itsekkäissä pyrkimyksissä.
Pyhäjärvellä vasemmisto hoiteli tuulivoimapuistojen vuokrauslobbaukset ja määräsi siirtolinjat kuulemtta maanomistajia missään vaiheessa.
Keskusta taas joudutti elinkeinoministerin allekirjoituksen julkishallnnon suojista kymmenien kuntalaisten oikeudet nollaan, omaan maanomistukseensa, näin kepuvasurien vi***mainen kuntapolitiikka on ollut mittatilaustyötä maanryöstölle.
Perussuomalaiset Oulun vaalipiirissä (valitut kansanedustajat) eivät hehku tuulivoiman erinomaisuudesta, vaan näkevät sen luonnon kannalta ja maanomistajien oikeuksien kannalta vahinkoa aiheuttavaksi.
Kepun vaalilupaukset olivat pahan kerran menneiden vitsi, jotain örinää siitä, että maanomistajan oikeudet omaan omaisuuteensa turvattava, hoh hoijaa. Valheella oli näin pitkät jäljet tällä kertaa, paikallisesti reipas kahdeksan vuotta. Turha on mutista keskustan tai vasemmiston talousosaamisen nimiin, se on just tätä; oma käsi naapurin taskussa.
Miten on, Pyhäjärven perussuomalaiset? Onkohan tuulivoimahumputuksen laajentaminen ja levittäminen paikalliseen maisemanrikkomiseen ja naapureiden välien rikkoontuminen ihan heidän tukemaansa, vahvasti ja vaihtoehdoitta?
Pyhäjärven kaupungin organisaation tuomittavaa toimintaa , häpeällistä.
Ei yhden yhtäkään laajaa, kokonaiskuvan kera pidettyä keskustelua kuntalaisten kanssa, paljonko on tarpeeksi ja missä tuulivoimamyllyjen keskittäminen juurikin siten, missä siirtolinjojen ja tuulen hyödyntäminen olisi todellista resurssiviisautta.
Valtuuston jäsenet pilkkaavat kuntalaisia, joiden ykistyisoikeuksia on loukattu.
Kostonhimoisten ihmisten ominaispiirteet:
Huono tunteiden hallinta.
Huono itsetuntemus.
Usko siihen, että he tietävät mikä on ehdotonta ja maailmanlaajuista. Ne ovat laki ja oikeus, esimerkki siitä mitä jokaisen ihmisen pitäisi olla.
Kaiken näkeminen musta-valkoisena. Joko sinä olet kanssani tai et ole. Asiat tehdään oikein tai ne tehdään väärin.
Huono empatiakyky.
Anteeksiantamattomuus ja unohtamattomuus, menneisyyteen ja kaunaan kahlittuna eläminen.
Pyhäjärvinen mielenmaisema se on siinä , kostonhimoisena ja täydellisenä. Juurikin tätä näemme, koemme ja joudumme vastaanottajiksi kaupunginvaltuuston ja johtoryhmän suunnalta.
Hyvä kuvaus Tenhosta.
Vielä kun lisää: Ihmisenä mitätön.
älä viitsi, kyllähän kostonhimoisimmat "ihmiset" ovat pyhiksessä pitkän linjan poliittisia broilereita.
just käydyissä vaaleissa leimattiin lopullisesti lentokyvytön broileri porukkaan, missä kuntalaisten halveksunta on ilmiselvää...
ei mitään arvoa nyt, kun vaalit on käyty. vain kostonhimo loistaa tukijoukoista ja valtuuston riveistä.
Ei ole vaan tämä yhden äänen ihme, josta ei ole koskaan ollut kuin haittaa yhteiskunnalle on pahin ja mitättömin.
klo 12.00 Etkö helvetti huomaa oman käytöksesi olevan sairaalloista, sohit aina samaan henkilöön, ei jää epäselväksi keneen vihaasi kohdistat.
Hän ei yhteiskunnalle aiheuttanut mitään vaikka oliskin saanut sen yhden äänen, omansa. Onhan se sinullakin, vai menikö poikuutesi ensi-äänestämällä , jääden uurnaan ikuisesti samalla linttuulla?
VittuilijaHeikki jälleen aloittanut hyväpalkkaisen päivystystyön. Keput on raukkoja12.00 Sairas olet läpeensä!
Jos muslimeita tarkoitit, he on omissa maailmoissaan myös Suomessa. Ne on täysiä aaseja suhteissaan kuten poliitot Suomessa. Ei ole lastenleikkiä enää kun lapsia ei näy.
Onko persujen lapsiseksiasiamies Rydman huolissaan?